Pe fata
Subiectul anterior · Subiectul urmator
petro
Scris: Friday, June 6, 2008 4:44 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/31/2008
Pentru ca uneori ne mai suparam unele pe altele (cate putin) m-am gandit sa deschid un topic unde, fara a jigni sau a ne certa sa ne spunem ce ne deranjeaza una alteia. Tocmai de asta am plasat topic la acest forum, pentru a trata totul in spirit de gluma.
oanalaurisa
Scris: Friday, June 6, 2008 4:51 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 1/10/2007
petro wrote:
Pentru ca uneori ne mai suparam unele pe altele (cate putin) m-am gandit sa deschid un topic unde, fara a jigni sau a ne certa sa ne spunem ce ne deranjeaza una alteia. Tocmai de asta am plasat topic la acest forum, pentru a trata totul in spirit de gluma.

Periculos topic! hohot hohot hohot hohot Dar e buna ideea...eu n-am indraznit sa deschid un asemenea topic!ras
dya
Scris: Friday, June 6, 2008 4:57 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 5/12/2006
Un topic asemanator a mai fost propus pentru a fi deschis si sa ajuns la concluzia ca nu ar ajuta cu nimic ci dimpotriva ar isca si mai multe dispute si scandaluri. Eu cred ca pentru ce ai zis tu Petro este foarte bun si PM-ul , eu il folosesc cu succes.closedtopic
oanalaurisa
Scris: Friday, June 6, 2008 4:58 PM
Nivel

dya wrote:
Un topic asemanator a mai fost propus pentru a fi deschis si sa ajuns la concluzia ca nu ar ajuta cu nimic ci dimpotriva ar isca si mai multe dispute si scandaluri. Eu cred ca pentru ce ai zis tu Petro este foarte bun si PM-ul , eu il folosesc cu succes.closedtopic

ras
mihaela75
Scris: Friday, June 6, 2008 5:00 PM
Nivel

Inregistrat: 2/22/2006
Recunosc ca nu-mi place topicul, e un foc care mocneste, e imposibil sa spui " pe fatza " ceva si apoi sa zici "am glumit" sau " fara suparare".Suntem multe fete aici , n-ai cum sa le placi pe toate,cele pe care nu le placi le ignori ,daca vrei sa-i spui ceva " pe fata " poti sa-o faci pe PM acolo se spun lucruri personale.
oanalaurisa
Scris: Friday, June 6, 2008 5:41 PM
Nivel

Petro,hai sa-ti zic PE FATA ce cred: Eu sunt convinsa ca intentia ta e cat se poate de pacifista si ai deschis acest topic in speranta ca anumite lucruri s-ar putea lamuri in mod pasnic,linistit,cu onestitate si deschidere mai mare unele fata de altele,fara suparari,ofense si jigniri,insa vezi tu,aici e un colectiv de persoane diferite,cu conceptii,principii ,preferinte,idei diverse,care uneori se mai bat cap in cap.
Poate inca nu avem maturitatea necesara pentru a ne trata reciproc ca si cum am face parte dintr-o mare familie,adica Familia 7 Pitici,poate mai trebuie sa invatam multe lucruri,pana la a ajunge la nivelul la care sa ne putem spune in fata ce ne doare,fara sa ne suparam.
Daca tu crezi ca poti modera acest topic,ca sa nu se ajunga la conflicte,bravo tie!
Poti incepe tu prin a spune ce nu-ti convine!ras
Laura
Scris: Friday, June 6, 2008 5:58 PM
Nivel

Inregistrat: 8/8/2006
mihaela75 wrote:
Recunosc ca nu-mi place topicul, e un foc care mocneste, e imposibil sa spui " pe fatza " ceva si apoi sa zici "am glumit" sau " fara suparare".Suntem multe fete aici , n-ai cum sa le placi pe toate,cele pe care nu le placi le ignori ,daca vrei sa-i spui ceva " pe fata " poti sa-o faci pe PM acolo se spun lucruri personale.

Subscriu in totalitate! In plus, am ajuns la concluzia ca, oricat de mult mi-ar placea, nu pot sa schimb eu lumea si s-o dau dupa mine!
oanalaurisa
Scris: Friday, June 6, 2008 6:28 PM
Nivel

Laura wrote:

Subscriu in totalitate! In plus, am ajuns la concluzia ca, oricat de mult mi-ar placea, nu pot sa schimb eu lumea si s-o dau dupa mine!

Ai perfecta dreptate! Nici nu putem schimba lumea si la o adica,de ce s-o schimbam? Ca poate e bine asa cum e...ca daca n-ar exista diversitate,atunci ar fi nasoale lucrurile,monotone si plictisitoare.
katy_lumika
Scris: Friday, June 6, 2008 8:11 PM
Nivel

Inregistrat: 1/14/2008
Va cam plictisiti...sic
AdrianaC
Scris: Friday, June 6, 2008 8:30 PM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/12/2006
Eu am invatat un lucru simplu.

Lauda cu voce tare si critica in surdina !

Este bine sa iti exprimi aprecierea fata de cineva in public, pentru ca asa creste si increderea respectivului in el, si respectul, si dorinta de a merge spre mai bine.

De asemenea, este bine sa iti exprimi criticile la adresa cuiva numai catre persoana respectiva, adica daca ai de dat un feedback negativ este bine sa il dai in particular, nu in vazul tuturor. Cui i-ar conveni sa fie "certat", "mustruluit" sau sa i se spuna lucruri de rau despre el sau comportamentul lui in "vazul/auzul" tuturor?

Prin urmare, nu gasesc potrivita deschiderea acestui topic exact din motivele prezentate mai sus.
Daca cineva este deranjat de ceva la o anumita persoana, asta nu inseamna ca toata lumea are aceeasi parere sau trebuie sa asiste la discutii. Acestea se pot purta pe privat, intrucat nu privesc decat persoanele in cauza.

Sper sa fiu inteleasa si sa nu apara interpretari.

stele_pe_cer
Scris: Wednesday, June 11, 2008 2:50 PM
Nivel

Inregistrat: 2/13/2006
Petro, eu ti-am spus deja pe PM!

Ce ma deranjeaza la multe fete pe forum este complimentarea excesiva si vizibil falsa!Asta nu inseamna ca toate complimentele sunt false, dar...mie imi par multe false.Nu glumesc cand afirm asta, nu jignesc, ci doar imi exprima parerile personale.
dya
Scris: Wednesday, June 11, 2008 9:19 PM
Nivel

Inregistrat: 5/12/2006
Pina la urma putem folosi acest topic sau se poate inchide????sic ras
Lilly of the valley
Scris: Wednesday, June 11, 2008 9:29 PM
Nivel

Inregistrat: 3/23/2007
eu as prefera sa se inchida, e suficient un cuvant si gata scandalul, lumea e mai irascibila in ultima vreme.
chiar va rog sa-l inchideti.hail
Kiki
Scris: Wednesday, June 11, 2008 9:46 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Ok. Topicul se va inchide in caz ca sunteti toate de acord.

Eu personal prefer sa rezolvati cu diplomatie orice conflict sau inceput de conflict, cat mai privat posibil, daca se poate spune asa!
stele_pe_cer
Scris: Thursday, June 12, 2008 8:27 AM
Nivel

Inregistrat: 2/13/2006
Mie mi-e absolut indiferent daca se inkide sau nu acest topic. Eu spun verde in fata oriunde ce gandesc, deci...nu am nevoie de un topic special deskis pentru astahohot !
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.