Chestionar intrebare: Pe cine iubeste copilul mai mult?
Alegere Voturi Statistici
Mama 6 85%
Tata 0 0%
Bunica din partea mamei 0 0%
Bunica din partea tatalui 0 0%
Bunicul din partea mamei 1 14%
Bunicul din partea tatalui 0 0%
Unchiuletul 0 0%
Matusica 0 0%
Altele 0 0%

Pe cine iubeste copilul mai mult?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Scris: Friday, November 24, 2006 6:34 AM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/12/2006
Inca de la inceput se observa ca fiecare copil este mai atasat de o anumita persoana. Si daca la inceput aceasta persoana este cu siguranta mama, pentru ca ea petrece cel mai mult timp impreuna cu bebelusul, ea are grija de el si in bratele ei se simte ocrotit, ulterior prioritatile si atentia, dragostea copilului se poate indrepta catre alte persoane (de obicei cele care petrec mai mult timp cu el sau care ii fac toate mofturile).

La voi pe cine credeti ca iubeste mai mult copilul?

Eu am intrebat-o pe Alice si ea spune:
- Andrei
- mama
- tata
- Buni
- bunica si bunicul din partea tatalui
- unchiuletul

Andrei inca nu poate sa spuna nimic, dar cred ca in curand voi fi inlocuita de pe primul loc de Alice, pentru ca e innebunit dupa Alice, cum se scoala vrea la ea in camera sa se joace cu ea. ras
misha
Scris: Friday, November 24, 2006 8:18 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/12/2006
Eu spun ca aceasta intrebare nu prea trebuie pusa copiilor in genul: Pe cine iubesti mai mult: pe tata sau pe mama? ci mai degraba sa i se insufle si rapunsul: la fel de mult pe mami, pe tati , surioara...etc.
Eu cel putin asa voi face cu Maria...
Cris Rusu
Scris: Friday, November 24, 2006 8:33 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/14/2006
Pai, Ioana daca nu ma vede, e jale... In rest, daca sunt de fata, poate sta oricine cu ea... Ii mai tolereaza pe bunicii din partea tatalui...
Robert, a raspuns ca el ii iubeste la fel de mult pe mami Andreea, tati Pitu (sotul meu) tati O (actualul sot al mamei lui), mami Cristina yes si surioara lui Alexa... Aici, n-am cum sa votez...ras
stele_pe_cer
Scris: Friday, November 24, 2006 9:37 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/13/2006
Matei inca de la cateva saptamani a simtit acel "ceva" pentru tatal meu.Cum il auzea pe tata vorbind, se oprea din plans pt.cateva secunde.Primele zambete tot lui tata i le-a dat.Si acum, dupa aproape 2 ani, este lesinat dupa buni.O iubeste si pe bunica, dar...nu la fel de mult.Cred ca dupa tata, eu sunt pe lista, apoi tati cu bunica.
Fluturas
Scris: Friday, November 24, 2006 9:46 AM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 11/22/2006
darius inca e in momentul acela cand mami e pe primul loc,eu sunt singura care il poate linisti,doar la mine vrea in brate,acum a inceput sa pupe si pana acum doar pe mine m-a pupat,de vreo luna s-a facut f mamos.tine f mult si la surioara lui,dimineata cand se trzeste trebuie neaparat sa o iubeasca si pe ea.karima inca e prea mica si nu stim pe cine iubeste mai mult,zambeste la toata lumea
Kiki
Scris: Friday, November 24, 2006 10:06 AM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Mai, ce fericite trebuie sa fiti voi mamicile cu doi copii. Cand povestiti dragalaseniile dintre copiii vostri...mai ca ma ia un gand! ras

Si ca sa raspund la intrebare: NU STIU... Cand vine tati de la serviciu e gramada pe el, intinde mainile sa il ia in brate... Cateodata, nu il baga in seama si tot la mine se intinde...seara, cand e vorba de baita si de nani, e gramada pe mine...Nu stiu ce sa votez!
Mela
Scris: Friday, November 24, 2006 10:46 AM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 11/19/2006
la noi inca mami e pe primul loc.de multe ori nici la toaleta nu pot merge,incepe sa planga si sa ma strige.greu sta fara mine,trebuie sa fie mai multe persoane in jurul ei care sa-i distraga atentia de la lipsa mea.si asa,tot ma mai striga.tare mamoasa e.
spezam
Scris: Monday, November 27, 2006 3:02 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 11/21/2006
Kiki wrote:

Si ca sa raspund la intrebare: NU STIU... Cand vine tati de la serviciu e gramada pe el, intinde mainile sa il ia in brate... Cateodata, nu il baga in seama si tot la mine se intinde...seara, cand e vorba de baita si de nani, e gramada pe mine...Nu stiu ce sa votez!

Asta pot sa spun si eu despre Alexuta. E innebunita dupa taica-su, dar cand plange, se loveste sau viseaza urat doar eu o linistesc.
TatyKS
Scris: Monday, November 27, 2006 4:01 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 3/1/2006
Greu...Karina nu e foarte mamoasa...ii place sa fie libera. La fel si ea...cand vine Adi acasa il vede doar pe el, dar daca pateste ceva, daca viseaza urat, daca se loveste ...doar la mami vrea., doar eu o pot linisti. Apoi ...o iubeste pe mamaita( mama mea), tataita,bunica, si unchiuletii.

Nici eu nu sunt de acord cu aceasta intrebare...si daca aud pe cineva ca o pune , ma supar raudisputa toanerele
delfinasa
Scris: Thursday, November 30, 2006 10:26 PM
Nivel

La varsta asta e normal sa fie mamoasa ca doar eu stau cu ea non-stop, eu ii alin durerile de la loviturile ce i le ia, eu o hranesc, eu ma joc mereu cu ea, eu o schimb, eu puncte puncte cam tot...In timpul zilei il striga de mama focului pe tati "tata-tata-tata-tata" sau "Taaaaan-Taaaaan"hohot (adica Dan) si cand vine acasa, de bucuroasa ce e cand il vede, o ia la sanatoasa in directia opusa intrand in mobila, pereti, masuta ras...Mai are zile cand nu-l vede ca vine tarziu si ia pozele cu el si le pupa, imi aduce telefonul sa-l sunam, sa vorbim cu "tata" love, cateodata o apuca din senin "tata-tata" si ii spun ca tati vine seara ca e la serviciu si pare ca intelege si nu-l mai striga...de pupat nu ne pupa pe nici unul decat foooarte rar, dar poze, jucarii, cateii de afara, carticele pupa imediat cum ii spui sau din proprie initiativa ras, deci nu e vreo iubareatza sa stea bot in bot cu nici unul.
Kiki
Scris: Thursday, November 30, 2006 10:33 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
delfinasa wrote:
...de pupat nu ne pupa pe nici unul decat foooarte rar, dar poze, jucarii, cateii de afara, carticele pupa imediat cum ii spui sau din proprie initiativa ras, deci nu e vreo iubareatza sa stea bot in bot cu nici unul.

Nici David nu pupa...el isi manifesta iubirea cu stransul in brate...Daca te-a prins, nici ca iti da drumul si incearca sa se catzere pe tine cat mai sus hohot
TatyKS
Scris: Thursday, November 30, 2006 10:54 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 3/1/2006
Nici Kari cu noi nu e foarte pupacioasa...in schimb pe ursuletii, bebelusa ei, ii albesteras si ...pe un prichindel prieten de-al nostru de 6 luni...il iubeste la nebunie, e super bucuroasa cand il vede, il pupaa pe gurita...ceea ce cu noi nu prea face , decat cand ne vede pe noi ca ne pupam si vrea si eapupici pupici pupici pupici
stele_pe_cer
Scris: Thursday, December 7, 2006 2:37 PM
Nivel

Daca e vorba de pupaturi, Matei este un pupacios, dar nu la comanda, ci doar cand vrea el.Uneori daca il rog frumossic , ma pupa, daca nu are kef, altadatahohot !Dar intotdeauna dupa ce ii tin morala sau face o traznaie, vine cu nasul la mine sa ii dau pupicul pe nasuc.Asta inseamana in cuvinte (pe care nu i le mai spun de fiecare data, dar am grija sa i le spun destul de des) ca desi nu a facut bine/corect, sau a gresit, eu tot il iubesc si...trebuie sa ii arat ca il iubescsic .
Alina
Scris: Friday, December 8, 2006 8:03 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 3/27/2006
misha wrote:
Eu spun ca aceasta intrebare nu prea trebuie pusa copiilor in genul: Pe cine iubesti mai mult: pe tata sau pe mama? ci mai degraba sa i se insufle si rapunsul: la fel de mult pe mami, pe tati , surioara...etc.
Eu cel putin asa voi face cu Maria...

Complet de acord cu Misha, bravo bravo bravo .Astfel de intrbari nu trebuie puse copilului sub nicio forma.
Mela
Scris: Friday, December 8, 2006 10:03 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 11/19/2006
Fata mea atat ma pupa...toata fata mi-o umezeste cu salivuta ei. Se mai si urca pe mine, de uneori imi vine sa fug de grea ce e, dar e asa o scumpaangel
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.