Chestionar intrebare: In ce doarme copilul vostru?
Alegere Voturi Statistici
patut de lemn 12 70%
patut pliant 5 29%

Patut de lemn sau patut pliant?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
gabyy
Scris: Friday, April 6, 2007 10:44 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 3/23/2007
am cumparat doar salteaua
gabyy
Scris: Friday, April 6, 2007 10:50 PM
Nivel

crista
Scris: Friday, April 6, 2007 11:18 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/27/2007
gabyy somnic usor bebelinei in frumosul patucpupici pupici
Miri
Scris: Saturday, April 7, 2007 10:03 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/26/2006
Somnic usor si linistit bebelinei,Gabyy!angel
lauramicu2002
Scris: Wednesday, April 11, 2007 10:57 AM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Gabyy, patutul lui bebe e super. Si cred ca e si tare placut sa stii ca si tu ai dormit in acelasi patut. Dar ....... poate sunt eu paranoica (si cam sunt) e bine sa ai pe langa bebe atat de multe jucarii de plus? Atrag foarte mult praful ... Ma gandesc si eu ...
gabyy
Scris: Wednesday, April 11, 2007 8:33 PM
Nivel

jucariile le-am pus pe moment cand i-am facut poza.atat.nu esti deloc paranoica.Nu sunt de acord cu nimic in patutul copilului,are doar o paturica facuta rulou la *perete*k sa nu dea cu capul de lemn.
-si sunt mandra k pitica mea doarme in patutul meuangel
Alyna
Scris: Wednesday, April 11, 2007 9:12 PM
Nivel

Inregistrat: 2/15/2006
Noi acasa avem patut de lemn.Mie mi s-a parut mai sigur, mai stabil, ca cel pliant.dezavantajul e ca nu poate fi transportat, asa ca Matei doarme cu noi cand mergem la bunici in vacanta.

Alyna attached the following image(s):
11.jpg

gabyy
Scris: Tuesday, April 17, 2007 9:10 PM
Nivel

am mai facut azi poze cu pitika in patutul ...meuras

si uitati ce desen are patutul!! hi hi
crista
Scris: Wednesday, April 18, 2007 12:32 AM
Nivel

gabyy, sa stapanesca si sa doarma sanatoasa piticuta in patutul 'tau'ras
Si noi am trecut de la patut la tarc, David cand se trezea in patut nici bine nu se dezmeticea si deja era in picoare
alcool asa ca i-am cumparat tarc. Acum e trai si viata, toata lumea e fericita, inclusiv Dvidutu sic
Kiki
Scris: Wednesday, April 18, 2007 8:09 AM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Davidutzu mic sa stapanesti sanatos tarcul. E foarte frumos!

Niko, ce patut frumos ai! Hmm...Alba ca zapada si pitici....oare de unde mi se pare cunoscut?! hohot hohot hohot
gabyy
Scris: Wednesday, April 18, 2007 11:15 PM
Nivel

tarc avem si noi...e pus deoparte cand o mai creste,mai la varapupici
delfinasa
Scris: Wednesday, April 18, 2007 11:25 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/13/2006
Ce sentiment frumos trebuie sa ai ca bebelasha ta doarme in patutul tau de bebe love1...nopti linistite Nicoletei cu Alba ca zapada si piticii angel
crista
Scris: Thursday, April 19, 2007 12:40 AM
Nivel

Kiki wrote:
Davidutzu mic sa stapanesti sanatos tarcul. E foarte frumos!

Kiki pupici
Lilly of the valley
Scris: Thursday, April 19, 2007 11:09 AM
Nivel
Nivel: SMARALD

datorita faptului ca ducem lipsa de spatiu noi am luat patut pliant, patul de lemn ramas de la Andrei nu incapea in casa. ne-am impacar foarte bine cu el, il caram si in bucatarie sa nu stea singura in camera. cand a inceput sa-l escaladeze l-am strans. de atunci doarme cand singura in fotoliu pat cand se supara si-l exileaza pe tati.
miha_06
Scris: Thursday, April 19, 2007 4:14 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 3/2/2007
Si eu am avut pentru Andrei patut de lemn, dar i-am facut din material un fel de perdeluta, care acoperea patutul de jur imprejur(nu am o fotografie mai relevanta)

Am avut si patut pliant, in care statea ziua cind se juca, cu noi in sufragerie,dar nu statea prea mult in el.In el nu a prea dormit pentru ca salteluta era doar un burete, si am mai facut alta.L-am folosit apoi pentru joaca, pus rasturnat si isi ducea toate jucariile in el,si ii placea sa se joace acolo.
Acum s-a facut mare(are 4 ani) si doarme in pat de o persoana de cind avea 1 an, dar patul este extensibil, si am incercat toate variantele, pentru ca pica noaptea din pat:am gasit una foarte potrivita, pun doua scaune cu picioarele in rama partii extensibile si o inchid(nu s-a inteles nimic cred)
Aici se vede un pic mai bine cum stau scaunele
(aceasta este facuta anul trecut in dimineata de Craciun, cind desfacea cadourile)
Mai ramine loc in camera in continuarea patului si acolo aduce mosul pomul de craciun:adoarme in fiecare seara cu instalatia de pom aprinsa, ca sa vada mosul unde sa vina.

Mobila pentru camera lui am luat o biblioteca mai clasica cu sifonier si birou, pe care am aplicat fotografii cu desene animate(le-am gasit in librarie),si cind o sa se faca mai mare o sa le dam jos.Am avut noroc ca am gasit una si cu loc de pus televizorul, dar o sa il punem mai tirziu(nu cred ca mai adoarme devreme cu televizorul la el in camera)
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.