Pana la ce varsta folosim caruciorul?

Options Pana la ce varsta folosim caruciorul?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
g_nicoleta2000
Postat: Monday, December 11, 2006 2:41 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/14/2006
Postari: 3898
Locatia: Bacau
taki wrote:
Noi nu mai folosim caruciorul, cel putin pentru o perioada...nu am voie sa car greutati.

Am trecut la impinsul masinutei, care este super usoara dar...doar pentru 30 minute rezistam, apoi vrem sa mergem pe jos.ras

Simpatica chestie dar... cum faceti cu gaurile din asfalt?oare
taki
Postat: Monday, December 11, 2006 2:43 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/13/2006
Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
g_nicoleta2000 wrote:

Simpatica chestie dar... cum faceti cu gaurile din asfalt?oare

Le ocolim!ras
g_nicoleta2000
Postat: Monday, December 11, 2006 2:43 PM

Nivel: Avansat

Postari: 3898
Locatia: Bacau
taki wrote:

Le ocolim!ras

hohot hohot dance
sousourel
Postat: Monday, December 11, 2006 10:15 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
g_nicoleta2000 wrote:
Noi suntem fara carut de 2 luni si ne este foarte bine fara. In primul rand ca a obligat-o pe Alex sa mearga mai mult si mai bine, apoi nu-l mai car pana la etajul 4, nu ma mai chinui cu el prin magazine.prima luna a fost dificila pentru amandoua, ma invatasem sa imping ras ; acum trai pe noi fara el, mergem cu autobuzul de distractie.. alte placeri ale vietii. Daca vrei neaparat un carut ti-l pot da pe al alexandrei, este inca functional dar trebuie sa-l spal si tare lene imi estehainoroc

Pana una alta m-am uitat dupa triciclete si imi place si ideea lui Taki...dar cred ca asteptam sa treaca iarna si mai vedem. Azi am fost tot pe jos ore bune, cu ham, de manute, in brate.... s-a comportat destul de bine, deci am sperante.

Oricum, Nico, multumesc pt propunere pupici
Miri
Postat: Monday, December 11, 2006 11:06 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Bravo, Victoras!bravoArata-i lui mami ca tu esti baiat mare, nu mai ai nevoie de carucior!dance
sousourel
Postat: Monday, December 11, 2006 11:29 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Miri wrote:
Bravo, Victoras!bravoArata-i lui mami ca tu esti baiat mare, nu mai ai nevoie de carucior!dance

Reverenta din partea lui pupici , cat despre mami, e multumita bounce
Miri
Postat: Tuesday, May 8, 2007 9:48 PM

Mai stau copiii vostri in carucior?
Eu am descoperit- cu surprindere!- ca Sara accepta sa mai stea in carucior, dar nu pe distate foarte lungi!Asa ca apelam cu incredere la el, atunci cand avem de rezolvat ceva si trebuie sa mergem intr-un ritm maialert!
MNiko
Postat: Tuesday, May 8, 2007 9:52 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Ultima data cand am mers cu caruciorul n-a mai vrut sa stea in el si cu greu am reusit sa imi termin cumparaturile. Insa nici n-am mai incercat de mult timp sa o scot cu caruciorul.
Raportat la timpul efectiv in care am folosit caruciorul a fost o investitie inutila, insa m-a salvat de multe ori cand a trebuit sa ma duc la cumparaturi in special si n-as fi putut tine si copilul si cumparaturile in maini.
Miri
Postat: Tuesday, May 8, 2007 9:59 PM

Tocmai de aceea va intrebam...in toamna, Sara nu mai vroia deloc sa stea in carucior!Acum se pare ca l-a "redescoperit"!ras
Kiki
Postat: Tuesday, May 8, 2007 10:00 PM

Nivel: TOP TEAM

Postari: 36610
Locatia: In casuta cu pitici
Dav inca mai are rabdare in carucior. Nici nu il folosim des, decat cand merg la cumparaturi si am nevoie sa stea intr-un loc, nu sa alerg dupa el prin magazin, si de asemenea cand merg sa imi platesc facturile lunare (am nevoie sa fiu atenta la bani, nu sa stau cu ochii dupa el)...In rest, la plimbare pe jos sau cu tricicleta...
MNiko
Postat: Tuesday, May 8, 2007 10:01 PM

Miri wrote:
Tocmai de aceea va intrebam...in toamna, Sara nu mai vroia deloc sa stea in carucior!Acum se pare ca l-a "redescoperit"!ras

Poate o sa-mi faca si mie Cristina surpriza asta, desi ii place atat de mult sa alerge de colo colo ca ma cam indoiesc.
delfinasa
Postat: Tuesday, May 8, 2007 10:02 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Cand mergem in parc sta, ca avem de mers vreo 15 minute...in rest, nu sta in carutul ei, nici cand ies la plimbare prin neiborhood, se ridica, se zvarcoleste si a invatat sa-si scoata centurile si se da jos...nici in carucioarele de la magazine nu mai sta, se ridica in picioare si se agata de noi nervi, vrea doar pe jos si pleaca de nebuna si trebuie sa alergam dupa ea maseluta...a devenit un chin sa merg cu ea la cumparaturi, ori cumpar in 10 minute tot ce-mi trebuie, ori o alerg prin magazin si in fuga apuc si ce trebuie sa iau...la check out sta si ea cuminte ca butoneaza scanerul, ii dau o sacosa usoara s-o duca ea si asa scapam de urletele in public banghead.
MNiko
Postat: Tuesday, May 8, 2007 10:05 PM

In carucioarele de la magazinele mari inca mai sta chiar daca nu iau carucior tip masinuta. Si chiar daca stau mai mult, dar cu conditia sa fim doar noi doua. Daca mai e cineva cu noi(de ex tati care nu are el rabdare) se plictiseste repede si vrea jos.
Miri
Postat: Tuesday, May 8, 2007 10:07 PM

Kiki wrote:
.. cand merg la cumparaturi si am nevoie sa stea intr-un loc... si de asemenea cand merg sa imi platesc facturile lunare...

Exact pentru asta am inceput si eu sa-l folosesc!sic
Kiki
Postat: Tuesday, May 8, 2007 10:11 PM

Nivel: TOP TEAM

Postari: 36610
Locatia: In casuta cu pitici
Miri wrote:

Exact pentru asta am inceput si eu sa-l folosesc!sic

Pai e mai comod. Plus ca in tricicleta daca il pun nu pot merge repede si stau cu ochii la el ca se ridica in picioare. Asa ca vom mai folosi carutul o perioada pana ne vom intelege "omeneste" si va sta unde ii zic eu sa stea (langa mine, adica).
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed