Pana la ce varsta folosim caruciorul?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Mela
Scris: Sunday, November 19, 2006 7:22 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 11/19/2006
de la 1 an si 2 luni,noi iesim fara carucior.nu de alta,dar statea maxim jumate de ora si apoi vroia jos,mi-era tare greu sa am grija si de ea si de carut,chiar nu puteam sa ma descurc asa,mai ales ca ea se duce cam pe unde vrea,cu vitezele pe care le stabileste tot ea.
Miri
Scris: Saturday, December 9, 2006 12:48 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/26/2006
Sara nu are decat un an si trei saptamani, dar deja nu mai vrea sa stea in carut!Maxim 10-15 minute, apoi vrea pe jos, la plimbareplans Avand in vedere ca, in ultima vreme am circulat mai mult cu masina, m-am gandit ca poate s-a dezobisnuit sa mai stea asa mult timp in carucior!uff
sousourel
Scris: Sunday, December 10, 2006 3:34 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/18/2006
Ca tot ati adus vorba, am si eu o intrebare: caruciorul nostru s-a cam deteriorat, V merge binishor pe jos...ce parere aveti...merita sa investesc intr-unul nou? Pt noi mersul in carucior nu pune probleme, chiar ii placem dar se intampla f rar, caci mergem, date fiind distantele mari, cu masina, si la locul "faptei", pe jos. Ori sa iau alta "unealta " sic ... o tricivlete care poate fi impinsa...sau ce?
Kiki
Scris: Sunday, December 10, 2006 3:43 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Eu in locul tau nu i-as mai cumpara carucior. Cat timp l-ar mai folosi? E mai buna o tricicleta. Oricum am vazut copii in parc domind in tricicleta hohot hohot
sousourel
Scris: Sunday, December 10, 2006 3:52 PM
Nivel

Kiki wrote:
Eu in locul tau nu i-as mai cumpara carucior. Cat timp l-ar mai folosi? E mai buna o tricicleta. Oricum am vazut copii in parc domind in tricicleta hohot hohot

hohot hohot e buna treaba!

Dar pe zapada merge?oare
Kiki
Scris: Sunday, December 10, 2006 3:54 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Nu stiu ce sa zic...Noi nu am folosit-o inca...pentru ca nu am avut zapada! ras
Alina
Scris: Sunday, December 10, 2006 4:19 PM
Nivel

Inregistrat: 3/27/2006
sousourel wrote:
...ce parere aveti...?

Daca as fi in locul tau, nu as mai investi in niciun "mijloc de transport", mai ales ca zici ca Victor merge singurel. Personal cred ca mai bine ii face miscarea, decat sederea intr-un carut sau o tricicleta, mai mult si vremea de afara impune miscare ca sa te incalzesti.
Ely
Scris: Sunday, December 10, 2006 5:11 PM
Nivel

Inregistrat: 3/2/2006
Noi ieri i-am cumparat Karinei alt carut cu roti mari care este foarte bun pentru drumurile de aici,celalalt se deteriorase .Si eu m-am gandit daca sa cumpar sau nu si am ajuns la concluzia ca trebuie pentru ca ,cu siguranta il folosim pana la 2 poate chiar 3 ani pentru ca daca ies cu ea la o terasa ,restaurant etc va trebui sa doarma sau daca ma grabesc undeva sigur nu poate merge repede asa ca tot mai repede este cu carutul.
sousourel
Scris: Sunday, December 10, 2006 5:13 PM
Nivel

Alina wrote:

Daca as fi in locul tau, nu as mai investi in niciun "mijloc de transport", mai ales ca zici ca Victor merge singurel. Personal cred ca mai bine ii face miscarea, decat sederea intr-un carut sau o tricicleta, mai mult si vremea de afara impune miscare ca sa te incalzesti.

Foarte adevarat...cand iesim la "recreere" suntem tot pe jos, dar ma gandesc la drumuri mai lungi, foarte rare, e adevarat, cand nu poate merge nici pe jos dar nici in brate ca mereu suntem cu o gentuta dupa noi+dumnealui cu cele aproape 15 kg...dar si parerea mea e ca nu merita sa mai investesc milioane bune in ceva cvasiinutil...ma gandesc, cel putin pt la primavara la tricicleta.
Miri
Scris: Sunday, December 10, 2006 8:37 PM
Nivel

Eu zic ca nu are rost sa investesti ,deocamdata, in nicun fel de mijloc de transport pentru V!E iarna, mergeti mai mult cu masina...ce rost are?La primavara sigur iti va fi mai usor sa-ti dai seama daca intr-adevar V are nevoie de alt "mijloc de transport"!
sousourel
Scris: Sunday, December 10, 2006 9:08 PM
Nivel

Miri wrote:
Eu zic ca nu are rost sa investesti ,deocamdata, in nicun fel de mijloc de transport pentru V!E iarna, mergeti mai mult cu masina...ce rost are?La primavara sigur iti va fi mai usor sa-ti dai seama daca intr-adevar V are nevoie de alt "mijloc de transport"!

Exact! DAr vroiam si alte pareri pupici ...sa-mi fac o imagine de ansamblu
Miri
Scris: Sunday, December 10, 2006 9:10 PM
Nivel

Am inteles!Ma bucur daca am contribuit la imaginea de ansamblu!pupici
sousourel
Scris: Sunday, December 10, 2006 9:36 PM
Nivel

Miri wrote:
Am inteles!Ma bucur daca am contribuit la imaginea de ansamblu!pupici

pupici
g_nicoleta2000
Scris: Monday, December 11, 2006 2:02 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Noi suntem fara carut de 2 luni si ne este foarte bine fara. In primul rand ca a obligat-o pe Alex sa mearga mai mult si mai bine, apoi nu-l mai car pana la etajul 4, nu ma mai chinui cu el prin magazine.prima luna a fost dificila pentru amandoua, ma invatasem sa imping ras ; acum trai pe noi fara el, mergem cu autobuzul de distractie.. alte placeri ale vietii. Daca vrei neaparat un carut ti-l pot da pe al alexandrei, este inca functional dar trebuie sa-l spal si tare lene imi estehainoroc
taki
Scris: Monday, December 11, 2006 2:34 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 2/13/2006
Noi nu mai folosim caruciorul, cel putin pentru o perioada...nu am voie sa car greutati.

Am trecut la impinsul masinutei, care este super usoara dar...doar pentru 30 minute rezistam, apoi vrem sa mergem pe jos.ras

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.