Otetul face minuni in casa
Subiectul anterior · Subiectul urmator
miorita02
Scris: Thursday, February 25, 2010 10:31 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 11/12/2009
eu am curatat robinetele de calcar si un filtru de cafea.stiam ca e bun si pt geamuri dar nu al folosesc.da si bunica al folosea cand vopsea ceva si la vopsit oaua se pune in apa sa se prinda vopseaua mai bine.
abiand
Scris: Friday, February 26, 2010 6:23 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 2/7/2008
Foarte interesant, am sa folosesc si eu de acum. Multumim ingeraspupici
KRYS85
Scris: Friday, February 26, 2010 8:02 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 9/23/2008
miorita02 wrote:
eu am curatat robinetele de calcar si un filtru de cafea.stiam ca e bun si pt geamuri dar nu al folosesc.da si bunica al folosea cand vopsea ceva si la vopsit oaua se pune in apa sa se prinda vopseaua mai bine.

Subscriu!!!newclap topai topai
snowdrop
Scris: Friday, February 26, 2010 8:26 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/26/2007
bereea wrote:
Se pune otet in masina de spalat cand se spala lucrurile negre...ajuta sa se mentina si chiar sa se improspateze culoarea.

Si eu il folosesc la masina de spalat rufe, dar fara rufe! Nu stiam de culoarea neagra! pupici
Si la filtru de cafea e bun. thumright

Multumim, Ingerash! pupici
miorita02
Scris: Friday, February 26, 2010 1:41 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 11/12/2009
am uitat sa scriu ca pe vremuri curatam covoarele cu apa si otet dupa ce le bateam pe bara.
ingerash
Scris: Friday, February 26, 2010 4:27 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
andrucomputerlove pupici

miorita si eu procedam asadance
shirel
Scris: Friday, February 26, 2010 5:26 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 7/22/2007
Eu folosesc la masina de spalat si la masina de vase sare de lamaie nu otet fiindca lasa miros ,are acelasi rezultat poate chiar mai bun ca nu trebuie clatit de atatea ori.Covoarele se curata intradevar cu otet tare bine .
In privintza sanatatii la salate sau alte mancaruri este de preferat lamaia si nu otetul fie chiar natural.

Ingeras,multumim.
Ciula
Scris: Sunday, February 28, 2010 9:36 AM
Nivel

Inregistrat: 10/14/2009
multumim pt atatea informatii! am si notat din ele si le voi folosi cu siguranta...
Ana
Scris: Sunday, February 28, 2010 9:57 AM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 11/9/2008
Ce intesant chiar nu stiam....multumim Ingerascomputerlove
flori1972
Scris: Thursday, March 4, 2010 8:53 PM
Nivel

Inregistrat: 11/20/2009
INGERASH multumesc pt informatiile pretioase ,eu folosesc otetul pt multe lucruri dar tot mai am de invatat ,eu pun din cand in cand si in vasul de la wc si nu am probleme cu calcarul desi aici apa e foarte calcaroasa

pt bucatarie eu folosesc produse pe baza de otet FRUGY se numesc si as multumita tare de ele yes
raly
Scris: Friday, March 5, 2010 7:06 AM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 12/17/2007
Si eu folosesc otetul la masina de spalat si sa stii Shirel ca chiar nu miroasa deloc,doar se clatesc hainele apoi cu balsam.Si la curatat robinete si filtrul de cafea la fel!De asemenea la vopsitul oualelor la Paste!La mancare nici eu nu-l prea folosesc pentru ca nu-mi prea place gustul ciorbele le acresc cu sare de lamaie,iar la unele salate mai pun doar cate o picatura!ras
KRYS85
Scris: Friday, March 5, 2010 7:51 AM
Nivel

Inregistrat: 9/23/2008
raly wrote:
Si eu folosesc otetul la masina de spalat si sa stii Shirel ca chiar nu miroasa deloc,doar se clatesc hainele apoi cu balsam.Si la curatat robinete si filtrul de cafea la fel!De asemenea la vopsitul oualelor la Paste!La mancare nici eu nu-l prea folosesc pentru ca nu-mi prea place gustul ciorbele le acresc cu sare de lamaie,iar la unele salate mai pun doar cate o picatura!ras

Subscriu!!!cool cool cool cool
bereea
Scris: Friday, March 5, 2010 2:16 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
Raly, pentru salate foloseste otet balsamiccool Si pentru capsuniras
delfinasa
Scris: Sunday, March 28, 2010 8:18 PM
Nivel

Inregistrat: 2/13/2006
Ingerash, multumesccomputerlove! Chiar am pus in practica sfaturile si am curatat un humidifier de camera prin scufundarea partii care produce aburii in otet si vreau sa spun ca a descompus calcarul foarte bine in cateva ore; am ramas uimita ce cantitate reziduala a putut sa elimine din humidifierul meuwhat. L-am intrebuintat si la spalarea pardoselii si sunt foarte multumita. O sa spal luni si geamurile cu solutia de otet, ca pana acum a plouat si am asteptat. Daca o sa imi placa rezultatele, o sa renunt la Windexul meu.
Ciula
Scris: Monday, August 16, 2010 1:19 PM
Nivel

Inregistrat: 10/14/2009
perdeaua de dus!... am citit mai sus ca daca pulverizezi otet previi mucegaiul,dar daca am deja mucegai pe perdea pot curata cu ceva??????????please fetelor ajutati-ma...n-as renunta la ea!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.