Profil: olguta
Despre
Utilizator: olguta
Nivel: Membru
Statistici
A intrat: Sunday, February 5, 2012
Ultima vizita: Thursday, May 31, 2012 2:32 PM
Numarul de postari: 31
[0.00% din toate postarile / 0.01 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Lectia mea de croitorie
Postat: Tuesday, May 15, 2012 10:00 PM
Sa-ti stapanesti si folosesti sanatoasa premiul primit si sa ne mai arati ce lucrezinewclap .Eu,sa stii ca am ajuns la probatopai si din cate am observat e chiar bine;trebuie sa-ti spun ca m-am cam chinuit la guler si la maneci(am studiat alte piese)si acum sa vedem rezultatul final.Mai am sa ma apuc de cusut,butoniere si nasturi.cool
Postat: Monday, May 7, 2012 11:41 AM
Aurishta,exista anumite distante unde pozitionam buzunarul sau o facem ochiometric?sorry
Postat: Thursday, May 3, 2012 10:38 PM
thankyou wav yes Am reusit sa fac dublura spatelui si dublura fetzei si acum am inceput sa montez tiparele in bolduri;spatele l-am prins dejatopai ce am observat este ca materialul de sub tipar tinde sa se stranga datorita hartiei un pic grosuta atunci cand pun boldurile;in rest cred ca e ok,te voi tine la curent si mii de multumiriwav thankyou
Postat: Tuesday, May 1, 2012 10:42 PM
Multumesc,Aurishta,abia asteptcool
Postat: Monday, April 30, 2012 10:40 PM
Multumesc,Aurishta,acum am intelescum e cu talia si cu dublura spatelui.Nu stiu daca ma crezi ,dar in momentele astea,ma incearca niste senzatii contradictorii:pe de-o parte,am credinta ca am sa reusesc sa duc la bun sfarsit acest mic proiect al meu,pe de alta parte mi0e teama ca n-am sa ma descurcplans ,in special la croitbanghead care ,cred eu,e momentul cheie,cel mai important.Am incercat astazi o simulare a asezarii pieselor de tipar pe material si m-am cam ...ratacit.Mi-e teama ca nu gasesc nici ...firul drept al tesaturiisic ca sa pot aseza tiparul.
Postat: Monday, April 30, 2012 12:14 PM
oare Cred ca,totusi,nu e foarte greu,cred ca ne ghidam dupa tiparul spatelui;abia astept sa-mi arati.Si inca ceva...la un moment dat,ai modificat linia taliei mutand-o cu 2 cm mai jos pe tipar;ai mutat-o ca ai renuntat la pensa de pe umar si ai facut-o lateral sau ca se impunea din cauza lungimii necorespunzatoare ?oare
Postat: Sunday, April 29, 2012 8:31 PM
Aurishta,am decupat tiparele(am si taiat gresitsic ,dar am lipitsorry )insa nu am inteles cum sa decupez dublura spateluisorry
Postat: Sunday, April 29, 2012 10:21 AM
banghead Am lipsit cam mult,evident nu intentionat.Draga Aurishta,sa stii ca am terminat tiparul fetzei si spatelui halatului,urmand ca astazi sa ma ocup de maneci si guler.Sper ca ,spre seara, sa-l decupez(tiparul)si sa-ti comunic.Urmatoarele 2 zile sunt de servici,asa ca nu stiu cat de prompta o sa fiusorry Ma misc cu viteza melcului si sper sa nu-ti pierzi rabdarea si increderea in minebanghead
Postat: Monday, April 23, 2012 11:35 AM
Felicitarile mele,Aurishta!majoreta Ma bucur din toata inima ca ti-a fost acordat premiul,absolut meritat ,de altfel.Sa o tii tot asa pentru ca avem nevoie de cunostintele tale,cel putin eu,in mod sigur.Revenind la oile noastre,tin sa-ti multumesc pentru raspunsul tau si te voi anunta cand termin cu tiparul.coeur
Postat: Saturday, April 21, 2012 7:20 PM
Aurishta,explicatiile puse de tine la capotel sunt aceleasi si la halatul meu?bounce Am inceput sa trasez tiparul si l-am facut cu explicatiile tale intocmai.Ma refer la indiciile privind rezervele de material.Ar fi vreo problema daca ,sa zicem,as gresi si as trasa tiparul cu erori de 1 cm,plus sau minus????????In plus mi-e neclar cum construim G-G4 de la prima schita a tiparului.sorry