Chestionar intrebare: Ce culoare de oja preferati?
Alegere Voturi Statistici
Rosu 14 25%
Roz 9 16%
Bej 11 19%
Alb 3 5%
Incolora 15 26%
Alta 4 7%

Oja - ce se poarta?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
delfinasa
Scris: Wednesday, June 8, 2011 1:58 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/13/2006
Si eu port culori tari vara asta la oje...am avut saptamana trecuta violet electric ras si de ieri am un rosu.
Am vazut ca la noi se poarta si culoarea si unghia, bineinteles de-astea puternice. Imi plaaac cool
giulia_mamik
Scris: Wednesday, June 8, 2011 2:23 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/22/2010
Eu de cand sunt somera si nu mai iau contact cu "lumea" m-am cam prostit.Nu am mai pus un lac sau o oja pe unghii de luni bune.Si am o sacosa de oje care in curand se vor "imbranzi" cum spun eu .Si uite asa bani aruncati pe fereasta alcool .Poate imi fac timp si pt unghiile mele.Eu am mai mult culori calde,placute.Am si rosu aprins sau roz strident,maro inchis dar cam de mult nu mai indraznesc la culori de genul.Cum v-am zis,m-am prostitbanghead ...
oanamaria
Scris: Thursday, June 30, 2011 9:25 AM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 4/22/2009
Am vazut o oja verde -smarald de la E.Lauder pe Amazon la 75dolari-enorm,pe cand o oja de la ei e maxim 20dolari.
Vara asta se poarta culorile neon am vazut -galben ,verde ,etc.,dar nu ma reprezinta si am vazut ca Maybelline a scos niste sticle mini la vreo 7lei bucata pentru cine vrea sa expermienteze culorile astea.
bereea
Scris: Thursday, June 30, 2011 9:31 AM
Nivel

Inregistrat: 3/29/2007
giulia_mamik wrote:
Eu de cand sunt somera si nu mai iau contact cu "lumea" m-am cam prostit.Nu am mai pus un lac sau o oja pe unghii de luni bune.Si am o sacosa de oje care in curand se vor "imbranzi" cum spun eu .Si uite asa bani aruncati pe fereasta alcool .Poate imi fac timp si pt unghiile mele.Eu am mai mult culori calde,placute.Am si rosu aprins sau roz strident,maro inchis dar cam de mult nu mai indraznesc la culori de genul.Cum v-am zis,m-am prostitbanghead ...

daca vrei sa nu se branzeasca tine-le in frigider
kali
Scris: Thursday, June 30, 2011 9:39 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Chiar azi merg la mani/pedi. Sapt. trecuta mi-am scos gelul si de-abia astept pentru ca am unghiile exfoliate si nu-mi sta oja obisnuita pe ele.
Cred ca-mi voi face un grena... e posomorat afara si asa am tendinta sa fiu si eu.sorry1
oanamaria
Scris: Thursday, June 30, 2011 9:39 AM
Nivel

Daca sunt din alea de proasta calitate se imbranzesc si tinute in aur.
Eu am de la Chanel vreo 5bucati de vreo 7ani nu am pus niciodata acetona in ele si sunt intacte ca si elasticitate ,luciu etc.Deci dai un ban(20euro atunci)dar ii merita cu prisosinte.
kali
Scris: Thursday, June 30, 2011 8:17 PM
Nivel

kali wrote:
Cred ca-mi voi face un grena... e posomorat afara si asa am tendinta sa fiu si eu.sorry1

Pana la urma am unghii rosii cu flori albe. Ma bine-dispun deci sunt frumoase.firstprize
delfinasa
Scris: Thursday, June 30, 2011 9:07 PM
Nivel

Inregistrat: 2/13/2006
ras Oana, cum ma nimeresti tu...saptamana asta port un verde aquamarine :018:.
Eu ma impac excelent cu marca Sally Hansen...dupa mine e cea mai buna marca pret-calitate...extreme wear rezista saptamana si eu nu ma menajez- spal, curat, frec cu mainile goale...am cateva si L'oreal, cateva Milani si Opi...mie daca-mi place nuanta, o iau chiar daca e mai ieftina, de ex. am vreo 2-3 oje wet'n'wild care nu prea rezista pe unghii mai mult de 2-3 zile, dar au niste nuante super.
oanamaria
Scris: Friday, July 1, 2011 8:02 AM
Nivel

Eu nu am starea sa folosesc culori gen verde ,albastru sau neon.
Am si eu oje de la AVON -bunicele ,dar la cat costa nici nu am pretentii de la ele .
Cris-DL
Scris: Friday, July 1, 2011 9:13 AM
Nivel

Inregistrat: 10/4/2006
delfinasa wrote:
...am avut saptamana trecuta violet electric ras

Asa le am eu acumras

Vara asta m-am tzacanit de tot... prefer culorile tari, puternice gen neon; rosu, corai, verde turbatras, albastru, violet; insa si manichiura french cu ceva aplicatii -strasuri sau picturi doar pe inelar, sau in culori neonlove.
oanamaria
Scris: Friday, July 1, 2011 11:55 AM
Nivel

Imi fac manichiura visiniu si imi mai iau la mine si un nude ca sa alternez.
kali
Scris: Friday, July 1, 2011 12:06 PM
Nivel

Cris-DL wrote:
Vara asta m-am tzacanit de tot... prefer culorile tari, puternice ...

Si eu, da' m-a cam pleostit vremea...

Am vazut la o tipa mani/pedi pastel, fiecare unghiuta cate o culoare, special pentru mare. Parca avea floricele in loc de degete. Mi-a placut ca idee pentru vacanta.
Cris-DL
Scris: Friday, July 1, 2011 12:11 PM
Nivel

Inregistrat: 10/4/2006
kali wrote:

Am vazut la o tipa mani/pedi pastel, fiecare unghiuta cate o culoare, special pentru mare.

ras hohot Asa mi le-am facut eu in minivacanta... insa nuante mai apropiate; de la rosu inchis, la rozaliu. Nu una albastra si una rosie, sau verde cu mov...
shirel
Scris: Friday, July 1, 2011 2:04 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 7/22/2007
Si eu am unghile albastru bleo dar mat nu lucioase...superbe imi plac mult.love love
C-am asa ceva ,poza nu imi apartine:

shirel attached the following image(s):
high_tide.jpg

bereea
Scris: Friday, July 1, 2011 2:44 PM
Nivel

Inregistrat: 3/29/2007
niste nebunatice sunteticool
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.