Oferte in magazine la produsele pt. copii
Subiectul anterior · Subiectul urmator
kali
Scris: Friday, January 30, 2009 9:36 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
sami wrote:
Kali,plasturii arata temperatura reala,adica de exemplu 38.4 sau 39.2,sau doar cu aproximatie,cum e desenat pe modelul din poza?

cand o sa-i folosesti,sa ne spui ce si cumpupici ,eu ma cam lupt sa-i iau temperatura lui Mihaita si cred ca daca i-as pune unul sa zicem pe spate,ar sta cu el acolo macar 24 de ore.

am intrebat de sezonul reducerilor de curiozitate,pentru ca aici maine e ultima zi si au fost niste reduceri super,am cumparat si noi niste lucrusoare dragute.

Sincer, nu stiu; sper sa nu-i folosesc prea curand, dar voi reveni cu impresii.
Pentru Mihaita poate ar fi bun un termometru pentru ureche; eu folosesc cu succes la Alexia (desi nici noi nu avem de mult timp), insa nu e bun pentru copiii mai mici de 6 luni- de aceea am si considerat ca plasturii sunt pentru bebelusi.

Are dreptate Cris; timp de cautat si bani de cheltuit sa ai! Peste tot sunt reduceri si depinde ce buget ai pentru asta. Mie imi plac mult hainutele de la Orchestra (gasesti la Miniblu) si Fox (cu dezavantajul ca pantalonii pentru bebelusi nu au capse intre picioare)... iar de body si pijamalute e plin in Carrefour si in Auchan la preturi foarte mici. Am vazut acolo si geci ieftine, pulovere... depinde ce cauti dar si varsta copilului- la cele 2 din urma nu i-am gasit Alexiei niciodata, nimic.
Ana
Scris: Friday, January 30, 2009 9:41 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 11/9/2008
inger7 wrote:
Frumoase hainute mami de rik si salopeta Arianei e super;adrianayo2003imi plac bluzele
pupici pupici
adrianayo2003
Scris: Friday, January 30, 2009 10:00 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/17/2007
Mama lui Rik, sper ca nu te-a deranjat ce am scris mai devreme, dar eu am infiintat topicul asta tocmai ca sa stim unde gasim produse pt copii la reduceri.
Deci sa se scrie pretul si locul de unde a fost achizitionat produsul.
Ana
Scris: Friday, January 30, 2009 10:05 PM
Nivel

adrianayo2003 wrote:
Mama lui Rik, sper ca nu te-a deranjat ce am scris mai devreme, dar eu am infiintat topicul asta tocmai ca sa stim unde gasim produse pt copii la reduceri.
Deci sa se scrie pretul si locul de unde a fost achizitionat produsul.
nu mai deranjat dar am zis ca daca eu le-am cumparat de aici nu isi are rostul sa scriu magazinul...ca doar multe mamici nu ajung pana aici...dar daca enevoie scriu...ca dor nu imi este greupupici pupici
cristinaflorina
Scris: Friday, January 30, 2009 10:24 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/12/2008
mama lui rik wrote:
nu mai deranjat dar am zis ca daca eu le-am cumparat de aici nu isi are rostul sa scriu magazinul...ca doar multe mamici nu ajung pana aici...dar daca enevoie scriu...ca dor nu imi este greupupici pupici

Poate mai sunt mamici care locoesc pe linga tine si se pot duce fuguta si ele. Nu stiu zic si eu
Ana
Scris: Friday, January 30, 2009 10:26 PM
Nivel

cristinaflorina wrote:

Poate mai sunt mamici care locoesc pe linga tine si se pot duce fuguta si ele. Nu stiu zic si eu
am editat...
kali
Scris: Friday, April 24, 2009 5:16 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
sami wrote:
Kali,plasturii arata temperatura reala,adica de exemplu 38.4 sau 39.2,sau doar cu aproximatie,cum e desenat pe modelul din poza?

cand o sa-i folosesti,sa ne spui ce si cumpupici ,eu ma cam lupt sa-i iau temperatura lui Mihaita si cred ca daca i-as pune unul sa zicem pe spate,ar sta cu el acolo macar 24 de ore.

am intrebat de sezonul reducerilor de curiozitate,pentru ca aici maine e ultima zi si au fost niste reduceri super,am cumparat si noi niste lucrusoare dragute.

Mi-am adus aminte sa revin cu impresii.
Plasturii costa aprox. 10 ron./ 3 bc. Se gasesc in farmacii.
Arata temperatura aproximativa. Adica, daca temp. urca spre 38, se coloreaza si bulina cu 37 si cea cu 38 (de asemenea, daca e pana in 37.5, bulina cu 37 e mai vizibila... daca e peste 37.5, devine mai saritoare in ochi bulina cu 38 scris in ea).
Una peste alta, mie imi sunt de folos- stiu exact in cat timp scade febra, si cat/ cand urca sau daca e cazul sa dau antitermic (mai verific, totusi si cu termometrul din cand in cand, pana capat incredere in ei).
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.