odie

Profil: odie
Despre
Utilizator: odie
Nivel: Membru
Nume real:
Locatia Bucuresti
Ocupatie:
Interese:
Sex: nu e disponibil
Statistici
A intrat: Wednesday, March 14, 2007
Ultima vizita: Sunday, September 4, 2011 5:29 PM
Numarul de postari: 84
[0.01% din toate postarile / 0.02 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Nastere usoara, Odie!
Postat: Tuesday, August 23, 2011 9:55 PM
Multumesc fetelor. Maine la 7 fara 15 sunt la camera de garda pentru internare
Am niste emotiialcool alcool

Subiect: Gravidutele noastre dragi - 17
Postat: Friday, August 5, 2011 8:22 PM
Noi pe 24 august scoatem co-locatarul daca sta pana atunci:018: . Hainele sunt spalate camera-i pregatita, bagajul de maternitate e langa usa..cu emotiile stam mai raupale alcool

Subiect: Despre diete..si vedete
Postat: Tuesday, July 5, 2011 3:30 PM
Tyra Banks s-a îngrasat îngrozitor de mult!

Tyra a fost unul dintre cele mai apreciate fotomodele ale lumii pe vremea când îsi plimba silueta silfida pe marile podiumuri de moda, pentru cei mai buni designeri.

Dar de când a lasat catwalk-ul pentru televiziune, diva pare sa-si fi relaxat putin principiile despre alimentatie si sport, iar ultimele fotografii realizate de paparazzii de la Splash demonstreaza din plin asta.

Vedeta de 37 de ani, care masura la un moment dat 80-50-80, si-a afisat formele voluptoase pe o plaja din Mexic, unde se distra cu iubitul ei John Utebdahl. Iar imaginile arata o femeie cu forme rotunde, afectate de celulita.

Tyra nu a ascuns niciodata ca are grave fluctuatii de greutate, oscilând mereu între 60 si 80 de kilograme.

Diva si-a atins însa maximul de kilograme în 2006, când a reactionat dur criticilor rautacioase din ziare. ”Am un singur lucru sa le spun celor care ma vorbesc de rau pe mine sau pe femeile ca mine. Sa ma pupe în posteriorul gras!”

Postat: Tuesday, July 5, 2011 3:30 PM
Ce burta urâta a facut Daniela Crudu!

Colega Biancai Dragusanu de la "Un Show Pacatos" a cam luat în greutate de când a încetat sa mai lucreze alaturi de Razvani si Dani.

Astfel, fosta asistenta de la "Neatza cu Razvan si Dani", de unde a plecat din cauza scandalului sexual în care a fost implicata, a fost fotografiata recent într-o ipostaza care nu-i aduce deloc beneficii.

Daniela a fost imortalizata vorbind la telefonul mobil, în costum de baie, la mare, lasând sa se vada o burta destul de mare pentru o tânara de doar 22 de ani, potrivit STL.

Daniela a mai aparut acum o vreme în atentia presei tabloide din cauza burticii sale iar la vremea respectiva a fost lansat un zvon potrivit caruia ar fi fost însarcinata. Zvonurile au fost însa false si se pare ca vedeta doar lua în greutate constant.

Postat: Tuesday, July 5, 2011 3:28 PM
Gabriela Cristea si-a dus sotul la nutritionist...degeaba...

Gabriela Cristea a vrut ca sotul ei sa aiba o alimentatie la fel de sanatoasa si echilibrata cum are si ea.

Vedeta Kanal D se simte foarte bine de când face sport, manânca sanatos si a vrut sa adopte acelasi stil de viata si pentru sotul ei, însa degeaba. Marcel nu poate urma diete un timp îndelungat pentru ca timpul nu îi permite.

"El este foarte incantat de rezultatele pe care eu l-am obtinut si i-ar placea sa urmeze acelasi lucru. O perioada a urmat cu mine acelasi regim nutritional insa viata lui profesionala este destul de agitata si nu prea are cum sa se tina de asta o perioada mai indelungata", a declarat Gabriela Cristea pentru National.

Întrucât ea manânca ceva, sotul ei, altceva, Gabi Cristea gateste mereu la dublu.

"Gatesc doua feluri de mancare, unul pentru sotul meu si unul pentru mine. In acest fel, amandoi ne satisfacem poftele culinare. O data pe saptamana mananc ceva dulce care imi place foarte mult. Poate fi o prajitura, o placinta ... ceva ce mi-am dorit sa mananc foarte mult in saptamana aceea", a mai adaugat ea.

Postat: Tuesday, July 5, 2011 3:28 PM
Claudia Pavel: "Am renuntat la lapte, pentru ca nu înseamna decât cancer, celulita si grasime"

Cântarea?a Claudia Pavel a devenit vegatariana în urma cu un am ?i spune ca de atunci se simte un alt om. A slabit vizibil, se simte mult mai bine fizic ?i se bucura de un stil de via?a sanatos.

“Toata via?a am fost slaba, pentru ca am fost pasionata de sport, întotdeauna mi-am dorit sa arat bine, nu numai datorita business-ului în care sunt, ci ?i pentru faptul ca sunt fata. Cu toate ne dorim sa fim perfecte”, a declarat Claudia Pavel , precizând însa ca înainte sa renun?e la carne ?i lactate a facut numeroase gre?eli în ceea ce prive?te alimenta?ia.

“Din cauza ne?tiintei, a lipsei de informa?ii, când eram mai mica am facut tot felul de gre?eli. M-am înfometat, am mâncat prostii, am ?inut dieta cu ciorba de varza ?i toate tâmpeniile de care am auzit ca sunt eficiente. Din cauza acestor greseli m-am frustrat ?i la un moment dat, acum vreo doi ani de zile, am cam luat-o razna cu mâncarea. Având un program dezordonat, am mâncat la ore nepotrivite, am mâncat lucruri care nu trebuiau mâncate foarte des ?i în felul acesta am reu?it sa ma îngra?.

Am fost o buna perioada destul de durdulie, dupa care m-am hotarât sa fac ceva în sensul asta. Eu dintotdeauna mi-am dorit sa renun? la carne, pentru ca iubesc foarte mult animalele. Am renuntat ?i la lactate, pentru ca nu trebuie sa mâncam lapte decât pâna la 7 ani, pentru ca doar pâna atunci avem o enzima în stomac, care digera laptele. Altfel, laptele înseamna cancer, celulita ?i grasime”, a adaugat cântarea?a.

În prezent, Claudia consuma doar faina integrala, paste integrale, fructe ?i legume.

Postat: Tuesday, July 5, 2011 3:27 PM
Anca Turcasiu: ''Vârsta e doar un numar!'

Chiar daca nu a mai aparut în asa multe filme ca în anii '90, preferând aparitiile mai rare dar de efect, Anca Turcasiu este una dintre vedetele cu o silueta de-a dreptul de invidiat, la cei 41 de ani ai sai.

"Ma simt tânara si am un psihic de copil. Pentru mine vârsta e doar un numar. Folosesc Gerovital pentru seara si un lapte de corp. În ceea ce priveste interventiile chirurgicale sau injectiile cu botox, astazi nu, dar nu resping pe viitor ideea", explica cântareata pentru evz.ro, adaugând ca evita sa manânce zahar, dar asta nu înseamna ca renunta la unele dulciuri sau la un pahar de vin. În plus, miscarea, sportul, trebuie sa fie o rutina.

Postat: Tuesday, July 5, 2011 3:26 PM
Daniela Gyorfi: "Am 55 de kilograme! Trebuie sa ajung la 48"

Daniela Gyorfi s-a inspirat din filmele cu Jean Claude Van Damme si s-a apucat de arte martiale pentru a scapa de kilogramele acumulate în perioada sarcinii.
Cântareata a reusit sa scape de o parte din surplusul de greutate si continua sa se antreneze pentru a fi din nou în forma de zile mari.

"Am slabit ceva, dar mai trebuie. Acum am 55 de kilograme, trebuie sa ajung la 48 de kilograme. Mi-e si rusine sa recunosc", a declarat Daniela la Happy Hour.

Subiect: Gravidutele noastre dragi - 17
Postat: Tuesday, July 5, 2011 3:22 PM
Anelise wrote:
Burtici, haideti cu pozele! majoreta As vrea sa va admiram pe fiecare in parte ca aveti de ce! Sunteti frumoase! coeur
Irina, tare dragalasa e burtica ta! coeur O sa vezi ca mai incolo va creste deodata! pupici
Delfinasa, zice bine Adriana, cand va mai vedem? pupici Ca acusica incepem galeria! thumright
Fatima, Odie, Anca, burticile voastre ce ascund? Daca ati mai spus, imi cer scuze! angel
Camy, sper ca ai fost la medic si asteptam vesti de la tine! pupici
Myha, imi pare tare rau ca ai avut problemutze, dar important acum e sa fiti bine, sarcina cat mai usoara si la termen, scumpa! coeur pupici
AlinaC, sus moralul! angel Daca va fi sa fie cezariana nu ai pentru ce sa iti faci griji! Important e sa fie bebe bine, bine! pupici
Diana, abia asteptam confirmarea si sa te vedem pe listuta cu cea de-a treia minune! bounce pupici
Bulinutza, pupici dulci! coeur
Ingerash, superba burtica ai si tu! love Imi esti atat de dragaaaaa! coeur pupici
Nadea, spuneai ceva de control pe la inceputul lui iulie! Asteptam vestile! bounce pupici

Eu am baietel!!
Al 2-leayes

Subiect: ATENTIE!!! Capusele pot fi foarte periculoase!!!!
Postat: Friday, June 24, 2011 1:23 PM
Vecina mea i-a gasit baiatului ei ( 2 ani) una in capWow
A fost cu el la spital si i-au dat antibiotic 10 zile.
Si eu i-as da baiatului meu