Nu vrea sa stea la gradinita :(

Options Nu vrea sa stea la gradinita :(
Subiectul anterior · Subiectul urmator
giulia_mamik
Postat: Monday, April 19, 2010 8:35 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/22/2010
Postari: 3091
Locatia: bacau
Dupa cum am spus revin cu noutati.
Daria merge la gradinita fara plansete dimineata.Ne smiorcaim noi vreo cateva minute inainte dar cand iesim pe usa sutem fresh.Acolo ma pupa la plecare,totul e ok...Doar ca ciudat e vomita saliva inainte sa plecam imi zice ca ii este greata.Am citit pe aici ,tot la topicul asta ca la fel voma o fetita dimineata si la analize nu a iesit nimic suspect.Deci cred ca isi provoaca singura voma pt a atarage atentiabanghead .
Azi va dormi acolo.Am emotii ca este ceva nou pt Daria(a mai dormit vreo 3 zile la inceput inainte sa inceapa sa planga dimineata).Deci ma astept ca maine sa avem circ cand o duc,stiind ca azi a dormit acolo.
Sunt increzatoare ca va merge fara plansete de acum.La cum plangea la inceput nici nu ma asteptam sa se produca asa devreme acomodareatopai
giulia_mamik
Postat: Friday, April 30, 2010 8:13 AM

Tot eu scriu....yes Daria s-a acomodat de mai bine de doua saptamani cu gradile.Mananca chiar binisor si singura chestie aiurea e ca nu doarme.Doar sta intinsa in pat, mai atipeste,dar de dormit nu.Nu face galagie sau sa planga dar eu sunt multumita ca nu mai am scandal dimineatasorry1 ...mergem de buna voie.Cu somnul,mi-au zis doamnele educatoare ca se va obisnui intr-un final sa faca nani acolo.Astept cu nerabdare ziua aia!Pt ca nu doarme acolo ne culcam destul de devreme.La 20-20:15 suntem in pat si dormim .Copii inca se joaca in fata blocului la ora aia si noi dormimhohot .Iar la 7 si un pic se trezeste singura,inaintea ceasului.Inca o data,va multumesc ca m-ati sustinut cu sfaturi si ganduri bunepupici angel
danab
Postat: Friday, April 30, 2010 9:46 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Felicitari pentru acomodare! majoreta majoreta
sweet angel
Postat: Friday, April 30, 2010 2:16 PM

Intrat: 1/6/2010
Postari: 4463
Locatia: italia
e bine ca sa acomodat si nu a durat asa de mult.
lloryy25
Postat: Friday, June 18, 2010 12:01 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 7/15/2008
Postari: 119
Locatia: galati
Fetele,voi fi off topic ,dar am si eu o intrebare (caci nu am vrut sa deschid topic nou.............)
La gradi cu program scurt( de stat) se plateste vreo taxa, cum este la cea cu program prelungit?

sweet angel
Postat: Friday, June 18, 2010 12:12 PM

Intrat: 1/6/2010
Postari: 4463
Locatia: italia
in judetul timis se plateste 5 lei pe luna pt fondul clasei , la program scurt.
in alta parte nu stiu cum e.
roxy_oxxy
Postat: Friday, June 18, 2010 12:51 PM

Intrat: 6/11/2008
Postari: 2571
Locatia: buc
lloryy25 wrote:
Fetele,voi fi off topic ,dar am si eu o intrebare (caci nu am vrut sa deschid topic nou.............)
La gradi cu program scurt( de stat) se plateste vreo taxa, cum este la cea cu program prelungit?

la noi la gradinita judetul ilfov se plateste o donatie care e facultativa si in functie de bugetpupici ... in rest iti vor trebui rechizite vei primi o lista sau se vor strange bani ptr rechizite
Anelise
Postat: Thursday, May 12, 2011 4:13 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
Locatia: Ro
mihamihaela wrote:
fetita mea e in al doilea an la gradinita.mergem la gradinita foarte vesele ,dar cand ajungem si eu trebuie sa plec ,incepe sa planga ca vrea acasa.eu o las plangand.mi se rupe sufletul dar ...... aveti probleme asemanatoare?ma puteti ajuta? astept raspuns.trebuie sa ne pregatim pentru anul viitor.chiar vreau sa evoluam in sensul asta .in 2012 mergem la scoala si nu prea o sa mai mearga cu plansul.chiar deloc.
aurishta
Postat: Thursday, May 12, 2011 5:36 PM

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5532
Locatia: Bucuresti
Este foarte delicata aceasta problema. Eu am avut aceasta problema cu unul dintre copii. Ma enervau grozav scenele pe care le facea, chiar l-am si pedepsit pentru asta considerand ca este un act de razvratire. Acum regret enorm ca nu am dat dovada de mai multa intelegere. El era doar un mic copilas devastat de despartirea de mami iar eu aveam pretentia sa actioneze rational. Acum are 11 ani si tot mamos si sensibil este! Cand a mersla scoala a lacrimat putin, s-a simtit cam pierdut, dar s-a acomodat destul de repede. Acum am o fetita mica, de aproape doi ani si pentru nimic nu as forta nota cu gradinita.
Ar fi o solutie sa incerci sa stai cu ea la gradinita sau macar sa fii prin preajma, astfel va putea treptat sa depaseasca acel sentiment de insecuritate care o face sa planga cand pleci!
mihamihaela
Postat: Thursday, May 12, 2011 7:32 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 3/6/2011
Postari: 771
Locatia: giurgiu
multumesc.am stat pe hol.dupa ce plec ,nu plange mai mult de zece min sa zicem apoi tace,dar zace in ea ca sa spun asa.sta trista.offff
aurishta
Postat: Thursday, May 12, 2011 8:28 PM

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5532
Locatia: Bucuresti
Saracul pui!uff
miriam
Postat: Friday, October 14, 2011 7:57 AM

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4989
Locatia: bh
am venit noi la rand cu nestatul la gradinita... ieri nu am avut probleme, a ramas acolo cu jucariile, dar azidimineata, pe drum cu maraieli, iar acolo a ramas plangand pe jos, mi-a fost asa de mila de elplans
nici nu am apucat sa-i dau papuceii de interior,mi-a facut semn educatoarea sa plec, dar numai eu stiu cum m-am indepartat...
Am citit si experientele voastre, sper sa nu tina mult si la noi crizele uff
giulia_mamik
Postat: Friday, October 14, 2011 8:27 AM

Iaca eu sunt fondatoarea acestui topichohot sic .Rad ca atunci mi se parea sfarsitul lumii.Acum ma amuza gandindu ma la ce probleme aveam atunci.Sa nu ramai acolo Miriam crezand ca asta il ajuta!Faci cea mai gresita alegere!Doar vei prelungi "suferinta"copilului.Plus sa nu il retragi pt o perioada doar creazand ca atunci cand il vei duce din nou va vrea.Cheia acestei dileme e autoritatea.Sa nu te vada afectata de circul lui!Crede ma sunt niste "escroci" sentimentali la varsta asta.Daca mai ai nevoie de vreun sfat in legatura cu aceasta problema,doar intreaba ma.Sunt pe aici pupici
miriam
Postat: Friday, October 14, 2011 8:34 AM

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4989
Locatia: bh
da, tu esti membra de onoare aiciras multumesc pt sustinerecomputerlove
ai dreptate sant niste manipulatori , parca de meserie, Davis se pricepe de minune...intr-o zi statea linistit in casa si cand a intrat taticul lui s-a apucat de plans ca-l doare degetul, curge sange... tati l-a crezut, l-a luat in brate, pana i-am spus eu ca nu are nimic, apoi a ras de noi ca si-a atins scopul in parte.

sper sa ramanem cu atat, doar cu plans, fara vomitat si altele.Doamne ajuta!
oanamaria
Postat: Friday, October 14, 2011 10:09 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Miriam ai rabdare ca pe urma se va tavali pe jos la plecare ,cel putin eu asa patesc cu Stefan -cu greu il iau de la gradi ca mai vrea.sic
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed