Nu raman insarcinata, dupa o nastere prematura..
Subiectul anterior · Subiectul urmator
MadaMadalyna
Scris: Saturday, April 22, 2017 11:49 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 4/22/2017
Hands Buna!!! Din februarie incerc sa raman insarcinata, nu stiu care este problema de nu raman , au fost 3 luni de incercari fara rezultat si incep sa-mi fac grij. La prima sarcina am ramas insarcinata accidental ( fost primita vestea cu bucurie). La 6 luni am.nascut prematur si nu a trait bebelusul. Acum dupa un an de la pierderea primului copil ne dorim sa devenim iar parinti si ma sperie faptul ca inca nu am ramas insarcinata dupa 3 luni.... am facut controale si e totul ok, cm e regulat, dar rezultatele intarzie sa apara... :(
Andreea06
Scris: Saturday, April 22, 2017 12:50 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/28/2017
Buna Mada,
Imi pare rau pentru pierderea ta, imi inchipui ca a fost foarte greu si o experienta traumatizanta..

Cred ca daca ati facut analize si investigat cat de cat, e doar o chestie de timp la mijloc, de incercat in perioada buna, sa nu fiti stresati sau presati ca vreti acum sa se intample.. si nici speriati.
Iti monitorizezi ovulatia?

Te invit in clubul Aspiricilor, e o atmosfera tare primitoare, toate ne spunem ofurile acolo si incercarile..
shirel
Scris: Saturday, May 6, 2017 10:49 AM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 7/22/2007
MadaMadalyna wrote:
Hands Buna!!! Din februarie incerc sa raman insarcinata, nu stiu care este problema de nu raman , au fost 3 luni de incercari fara rezultat si incep sa-mi fac grij. La prima sarcina am ramas insarcinata accidental ( fost primita vestea cu bucurie). La 6 luni am.nascut prematur si nu a trait bebelusul. Acum dupa un an de la pierderea primului copil ne dorim sa devenim iar parinti si ma sperie faptul ca inca nu am ramas insarcinata dupa 3 luni.... am facut controale si e totul ok, cm e regulat, dar rezultatele intarzie sa apara... :(

Starea ta psihica este foarte tensionata ca rezultat de perioada grea si de intamplarea cu pierderea primului bebelus.Frica in care traiesti si toate gandurile rele care iti trec prin cap nu permit corpului fizic sa reuseasca ceea ce tu vrei sa ramai insarcinata.In cazul tau o vacantza impreunul cu sotul tau departe de casa si locul unde locuiesti te va destinde si incercand acolo asa libera in gandire vei putea ramane din nou insarcinata .Asta impreuna binentles si cu acid folic!Succes si asteptam vestea cea mare!computerlove
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.