Noutati despre noi!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
cute_babies_of_mine
Scris: Thursday, September 28, 2006 10:28 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 4/4/2006
Mami de Erik, sa iti dea Dumnezeu multa putere sa treci peste toate problemele pe care le intampini! Sper ca Erik sa iti fie incredintat tie de catre tribunal si sa poti sa iti reiei viata de la inceput, alaturi de el! Decat cu certuri si fara iubire, mai bine tu cu Erik, linistiti si impacati. Sunteti in gandurile si in rugaciunile noastre! Sa fiti tari!pupici pupici pupici
mammatilerik
Scris: Monday, October 2, 2006 9:12 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 2/25/2006
De vreo saptamana este disperat sa ma intorc la el.Zice ca va face totul sa isi rascumpere greselile...sa il iert si sa ii dau o ultima sansa sa imi arate ca nu sunt numai vorbe goale.

Iar daca totusi vom divorta, vrea sa impartim custodia lui Erik jumi-juma.Altfel imi va declara proces in care va folosi orice arma sa ma infunde.A zis ca daca ajunge la proces (ceea ce nu vrea), va fi urat de tot, si va cere sa ma trimita astia din tara.Nu stiu ce are in cap.Dar il cred in stare de multe...Si stiu ca nu face avertizari gratuite, el mai trecand acum 10 ani printr-un proces urat....

Off Doamne...nu stiu ce sa fac.Sa ma lumineze si pe mine Dumnezeu, sa nu cumva sa iau o hotarare pe care sa o regret mai tarziu....

Nu as fi crezut vreodata sa ajung in asa situatie.....Cat de naiva am fost.....

banghead banghead banghead
Anaida
Scris: Monday, October 2, 2006 9:21 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/12/2006
Sa-ti dea Dumnezeu gandul cel bun si putere sa le treci pe toate!

Nu stiu daca as putea sa-ti spun sa ii mai dai o sansa sotului tau, cata vreme el inca recurge la amenintari. Nu prea cred ca e dispus spre impacare, ci doar vrea sa te aiba din nou langa el ca sa nu mai poti pleca cu Erik.
cute_babies_of_mine
Scris: Monday, October 2, 2006 9:32 AM
Nivel

Inregistrat: 4/4/2006
Si eu sunt de acord ca daca ameninta, nu exista urma de cainta... Nu stiu ce sa spun, mami de Erik! Dar cred ca daca te intorci acum, mai tarziu iti va fi mult mai greu, mai ales ca Erik va creste si va plange dupa tatal lui. Eu zic sa mergi inainte pe drumul pe care ai apucat-o. Avocata ta ce a spus?
AdrianaC
Scris: Monday, October 2, 2006 9:57 AM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Mami de Erik, si eu zic la fel ca fetele. Atata vreme cat inca ameninta ca se va lasa urat la proces, nu vrea decat sa te intimideze si recurge pentru asta la orice mijloace. Nu te intoarce pentru ca sigur ti-l va opri pe Erik si poate pe tine te va opri la usa. Nu il cunosc, dar din ce povestesti tu, acum parca ii e ciuda ca nu a fost mai atent sa nu pleci cu Erik, dar probabil ca nu si-a imaginat nicio clipa ca ai putea sa faci si pasul asta. Acum vrea sa te faca sa te intorci ca sa il ia pe Erik.

Vorbeste neaparat cu avocata si vezi ce zice si ea, dar sfatul meu ar fi sa rupi relatia.

O ata innodata se va rupe mereu !

Succes si sa auzim de bine !
misha
Scris: Monday, October 2, 2006 10:00 AM
Nivel

Inregistrat: 3/12/2006
Mami de erik, sunt de acord cu fetele...daca regretele lui erau sincere merita sa-i mai acorzi o sansa, dar daca mai exista totusi amenintari (destul de grave)...se pare ca nu e tocmai sincer in cainta lui...tu hotarasti! Sa-ti lumineze dumnezeu mintea si sufletul sa iei hotararea cea mai buna!
evelina27m
Scris: Monday, October 2, 2006 10:16 AM
Nivel

Inregistrat: 2/22/2006
Si cat se va purta bine cu tine cand vei reveni la el? O luna, doua, jumatate de an maxim? Totusi, de ce s-a comportat asa urat cu tine?
Exact ca si fetele, iti spun ca trebuie sa te desprinzi de trecut si sa nu te-ntorci. Si fostul meu sot m-a amenintat mereu: ba ca-mi va lua definitiv copilul prin procese departe de casa (eu pe atunci stateam mai rau cu banii); ba ca in fata lui Dumnezeu voi fi mereu sotia lui; ca nu ma voi mai casatori niciodata pentru ca sunt proasta, urata, lenesa; m-a amenintat odata ca pune pe cineva sa ma urmareasca sa ma bata etc. Si uite ca totul a trecut, m-am recasatorit, am o fetita dragalasa de 4 luni si acum ma simt iubita si ocrotita. Iar baietelul cu primul sot normal ca e la mine si isi iubeste mult "taticul de ocazie".
Esti tanara, e mare pacat sa-ti pierzi anii frumosi ai tineretii langa cineva care nu te merita si te vrea acum pentru copil. Stiu ce lupta se da in sufletul tau, stiu ca poate mai ai sentimente pentru omul care e tatal copilului tau. Am trecut prin aceste stari, a fost foarte greu sa ma rup de trecut, dar este mult mai buna viata mea de-acum decat viata cu fostul meu sot in momentele ei cele mai frumoase.
kali
Scris: Monday, October 2, 2006 10:27 AM
Nivel

Inregistrat: 5/27/2006
Fac si eu ''front'' comun cu fetele: nu exista cale de intoarcere!
georgy_adinutza
Scris: Monday, October 2, 2006 10:49 AM
Nivel

Inregistrat: 3/2/2006
Mama lui Erik !! sunt de aceeasi parere si eu , cred ca vrea doar sa te intorci sa puna mana pe Erik si tie sa iti dea papucii !!! In momentul asta tinta lui e doar Erik , parerea mea !!! Eu zic sa vb cu avocata si sa nu te intorci dak el indrezneste sa te si ameninte ..........bataus bataus bataus
Miri
Scris: Monday, October 2, 2006 9:22 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/26/2006
Mami de Erik, eu zic sa nu faci niciun pas pina nu iti consulti, in prealabil, avocata!
Or fi bune intentiile sotului tau, dar atunci ce rost au amenintarile?oare
Mult succes si sa faci in asa fel incit sa-ti fie bine tie si lui Erik!
Ema
Scris: Tuesday, October 3, 2006 10:57 AM
Nivel: Guest

Mami di Erik, eu stiu foarte putin despre tine, numai ceea ce am citit pe acest mesaj,
Dar vreau sa-ti spun sa fii tare si sa nu te intorci la el.

Incearca numai sa te sperie cu procesul si ca iti ia copilul!
Aici in Italia legile protejeaza mama si copilul mai presus de tot! Iar sotul meu a spus ca
in tarile din nord europa legile sint si mai bune in ceea ce priveste mama si copilul.
Parerea noastra e ca niciodata un copil de 8 luni v-a putea fii incredintat tatalui si mama
sa fie trimisa afara din Norvegia.
Avocata ta ce spune?
Lupta pentru o viata linistita alaturi de copilul tau! Nu te intoarce la el , cum poti sa mai
stai alaturi de o persoana care nu te apreciaza si te injoseste continuu?
Meriti o viata linistita alaturi de puiul tau!
Ma gindesc la tine si la micul Erik si iti doresc sa iei hotarirea cea mai buna pentru voi!

Nu te intoarce inapoi!
Iti dorim, eu si familia mea, numai bine si sa ai puterea sa infrunti cu curaj toate dificultatile
pe drumul vietii!
flower Ema
dya
Scris: Tuesday, October 3, 2006 4:18 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 5/12/2006
Mami de Erik sunt total de acord cu cele spuse de fete , nu ai cum sa regreti ca nu te-ai intors la aceasta fiinta fara suflet care nu merita o a doua sansa. Curaj si sa-ti dea Dumnezeu multa putere pentru a trece cu bine peste aceste momente grele.pupici pupici pupici
AdrianaC
Scris: Wednesday, October 18, 2006 11:56 PM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Mami de Erik, ce mai faceti? Cum mai sunteti ? Nu mai stim nimic de voi de vreo 2 saptamani !

Sper ca sunteti OK uff
mammatilerik
Scris: Thursday, October 19, 2006 10:02 AM
Nivel

Inregistrat: 2/25/2006
Buna dimineata!
Aici s-au mai linistit lucrurile.
Sa va povestesc cate un pic despre ce s a mai intamplat la noi....

Prima saptamana de dupa ce am plecat de acasa, a fost groaznic....Eram in stare de soc....Noroc ca mama a fost alaturi de mine si ma aducea la realitate...de fiecare data cand cadeam in cupa cu tristete si disperare....sa zic asa....
El la randul lui a fost foarte agresiv....
Cand ne-am intalnit cu avocatii....ca sa ajungem la o intelegere temporara pentru ca Erik sa petreaca timp si cu tatal....s-au mai domolit atmosfera...sa zic asa.....

Am inceput sa ma mai linistesc si eu un pic...in sensul ca macar aveam astea 2 sapt(cat era intelegerea temporara)...in care sa vad ce o sa fac.....

A doua saptamana a inceput ca regreta tot ce mi-a spus si modul in care m-a tratat...si ca tot ce s-a intamplat a fost un soc psihic pentru el, care l-a facut sa se trezeasca la realitate, in sensul ca si-a dat seama ca viata fara mine nu are sens(cica:))

Mi-a trimis flori si la scoala si cand l-am luat pe Erik de la el....(nici nu m-am uitat la ele...)Si imi cerea disperat sa ii mai dau o ultima sansa...sa imi dovedeasca ca nu sunt doar cuvinte goale tot ceea ce imi spune....

Mama a vazut ca eu am inceput sa fiu nesigura daca vreau sa continui cu divortul....si s-a hotarat ca va pleca acasa pe 7 okt cand avea bilet...., saptamana dupa avand si eu vacanta de toamna, si voi putea sa ma linistesc un pic si sa imi analizez in liniste gandurile si sentimentele....sa iau o hotarare....

Cu cateva zile inainte sa plece mama, am fost la consiliere....in care trebuia sa discutam despre custodia lui Erik, in cazul in care continuam cu separarea si divortul.Eu i-am spus insa avocatei ca am nevoie de ceva timp, pentru ca inima era impartita in 2 - o parte careia ii este greu sa il ierte tot ce mi-a spus...(in mod repetat), si o parte care il crede ca regreta....

Cand l-am dus pe Erik la el.....am intrat pentru cateva minute...pentru ca ii promisesem ca mergem impreuna la piscina...(intrucat de implinea 1 an de la botez)...
Am stat un pic de vorba....in care i-am spus ca eu nu cred ca un om se mai poate schimba acum....iar el mi-a raspuns ca daca ii dau doar o sansa....sa imi arate ca isi va schimba comportamentul fata de mine.......ma va trata cum mai mult respect, intelegere....dragoste....Pentru ca de abia acum cand a vazut cum este viata fara mine, de abia acum intelege cat insem pentru el.....

Off....i-am zis oricum ca de iertat nu il voi ierta usor...dar sa imi dea ceva timp sa imi ascult inima si sa hotarasc daca vreau sa mai dam casniciei noastre o ultima sansa....

M-am gandit si razgandit pe toate partile....
(Eu sunt si o fire care ma hotarasc greu...asa in general....deci a fost un calvar aproape...)...
Si am luat hotararea ca nu pot sa merg mai departe si sa imi construiesc o noua viata....fara sa stiu ca macar am incercat tot sa salvez aceasta casnicie.....

Deci m-am hotarat sa ii mai dau o ultima sansa...sa imi demonstreze tot ceea ce spune....Am simtit ca trebuia sa fac asta...pentru mine si pentru Erik....
Deci m-am intors acasa....dar hotarata....ca la prima ocazie....cand va incepe sau va avea tendinta sa inceapa circul din nou...si se va folosi de Erik sa ma raneasca.......ii tai macaroana definitiv...ca sa zic asa....Si voi merge pana la proces.....

Stiu ca sansele sa mearga sunt de fapt 50 - 50la suta.
Vreau sa sper...sa lucrurile se vor imbunatati....si ca asta a fost doar o perioada de criza urata....
Pana acum e liniste....si totul decurge ok....in limitele in care amandoi suntem inca nervosi si nesiguri....Timpul ne va spune daca am facut o greseala sau nu.....

Trebuie sa ies in pauza acum.
Revin cu detalii mai incolo.
Sper sa ma intelegeti in alegerea facuta.
Va pup si mi-e dor de voi.

codruta
Scris: Thursday, October 19, 2006 10:07 AM
Nivel

Inregistrat: 2/14/2006
sa dea Dumnezeu sa fie bine pentru voi!
oricum noi te sustinem oricare e decizia ta
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.