NOUL PRESEDINTE AL ROMANIEI!!!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
RuxandraS
Scris: Tuesday, December 8, 2009 9:13 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/22/2009
bulibuli wrote:
Ruxandra, bine ca nu ai rude in PSD, sa vezi acolo ce oameni cinstiti si fara pata... Rau ne-ar fi fost cu oricare sunt convinsa, nu am avut ce sa alegem de data asta.. poate data viitoare apare unul mai rasarit, ca m-am saturat sa decid intre 2 rele care e mai rea..

nu am rude dar am prieteni in psd ras ras
Lilly of the valley
Scris: Tuesday, December 8, 2009 10:41 AM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 3/23/2007
bulibuli wrote:
... Rau ne-ar fi fost cu oricare sunt convinsa, nu am avut ce sa alegem de data asta.. poate data viitoare apare unul mai rasarit, ca m-am saturat sa decid intre 2 rele care e mai rea..

Partea asta nu o inteleg multi (sau se prefac in a nu intelege): multi din cei care au votat pe x, au votat de fapt contra lui y, nu pe x in sine - valabila si reciproca.
De aia nici nu am participat la vot, nu am pe cine vota. Insa pe de o parte ma bucur ca nu e x presedinte, in aceeasi masura ma intristeaza ca e y presedinte.
RuxandraS
Scris: Tuesday, December 8, 2009 11:42 AM
Nivel

Inregistrat: 10/22/2009
mariuta wrote:

Partea asta nu o inteleg multi (sau se prefac in a nu intelege): multi din cei care au votat pe x, au votat de fapt contra lui y, nu pe x in sine - valabila si reciproca.
De aia nici nu am participat la vot, nu am pe cine vota. Insa pe de o parte ma bucur ca nu e x presedinte, in aceeasi masura ma intristeaza ca e y presedinte.
newclap newclap newclap newclap newclap majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta
Laura
Scris: Tuesday, December 8, 2009 6:13 PM
Nivel

Inregistrat: 8/8/2006
Neparticiparea la vot nu e o solutie...
Mela
Scris: Tuesday, December 8, 2009 6:25 PM
Nivel

Inregistrat: 11/19/2006
se pare ca PSD isi doreste modificarea Constitutiei astfel incat romanii din afata tarii sa nu mai poata vota.pana unde merge disperarea lor?
unde o sa ne intoarcem,mai fetelor,in comunism? alcool cry cry cry
koko2008
Scris: Tuesday, December 8, 2009 7:51 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 1/11/2009
Offff mai Sami chiar au innebunit de tot. alcool
Ely
Scris: Tuesday, December 8, 2009 8:49 PM
Nivel

Inregistrat: 3/2/2006
Ba mie mi se pare corect atata timp cat nu traim acolo si cine stie cand ne vom intoarce poate azi poate niciodata, de ce sa votam si chair sa decidem soarta oamenilor care traiesc acolo zi de zi si ceas de ceas ,eu cred ca multi din afara voteaza si in bataie de joc nu ca i ar interesa cu adevarat soarta tarii ,asa ca in acest caz mai bine nu mai votezi.Cat despre comunism eu nu cred ca o sa mai fie vreodata ,doar evoluam nu stam in loc si oricine ar veni comunism ca acum 20 de ani nu o sa mai fie .Oare de ce mereu se pune problema comunismului?
Stau si ma uit si vad ca majoritatea oamenilor spun dintre doua rele am ales cel mai putin rau .Intrebarea este de ce s-a ajuns sa se aleaga intre cele doua rele atata timp cat au fost 10 sau 12 candidati in turul 1.uff
Mela
Scris: Tuesday, December 8, 2009 8:51 PM
Nivel

Ely,tu stii ca in Belgia votul e obligatoriu? esti cetatean,voteaza nene,altfel iei o amenda de 250 de euro.dar nu,noi trebuie sa fim mai cu mot decat altii,hai sa luam dreptul oamenilor la vot nu
Ely
Scris: Tuesday, December 8, 2009 8:58 PM
Nivel

Sami asta este doar parerea mea personala,asa gandesc eu acum din aceasta cauza nici nu am votat ,pentru ca nu pot sa decid cu adevarat in privinta cuiva atata timp cat nu sunt implicata direct , nu ma afecteaza,ca sunt departe si nu urmaresc cu adevarat ce se intampla in tara. sorry .
Mela
Scris: Tuesday, December 8, 2009 9:10 PM
Nivel

ba pe mine ma afecteaza tot ce se intampla,pentru ca acolo imi sunt parintii,sorele,socrii si vreau sa traiasca decent,sa le fie mai bine.
ma intereseaza pentru ca as vrea sa ma intorc,m-am acomodat aici dar nu ma simt cu adevarat ca facand parte din belgia.
oricum,lupta asta pentru putere duce la o dezbinare intre romani.ca natiune n-o sa reusim sa fim uniti daca continuam asa,sa ne acuzam unul pe altul.uite numai cum au ajuns sa vorbeasca romanii de-acasa despre cei plecati,cat de suparati sunt pe noi pentru ca am avut tupeul sa votam Basescu.aceeasi intrebare,parca copie la indigo,am auzit-o de doua zile de cateva ori "daca ti-a fost bine in regimul Basescu de ce ai plecat?"
Tzepii
Scris: Tuesday, December 8, 2009 9:12 PM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/13/2006
Ca sa mai relaxam discutia, urmariti ultimele discutii de la PSD :
Mela
Scris: Tuesday, December 8, 2009 9:21 PM
Nivel

Tzepii, ras

azi am auzit cateva glumite pe Realitatea,le notez si aici:

-Alegerile pentru cea mai înalta functie în stat au provocat "o noua culme a somnului : sa te culci presedinte si sa te trezesti prostranac".

-"Cine este în spatele lui Basescu? Mircea Geoana".

-"Când te culci cu un presedinte si te scoli cu altul, e clar, politica e o... femeie usoara."

-"Ce face acum Vanghelie? - Cauta pe google sa vada ce înseamna diaspora, sa o cheme la ordine". hohot
Ely
Scris: Tuesday, December 8, 2009 9:25 PM
Nivel

Sami si eu am familie si ma doare , crezi ca le va fi mai bine ,tot speram dar se pare ca ramane doar speranta,chiar sunt curioasa ca doar in ultimii 5 ani tara noastra a fost condusa tot de presedintele actual.Acum s-a decis ,ce o fi mai vedem.angel
PS.Glumele sunt super aia cu culcat presedinte .....am auzit-o si eu si m-a amuzat tare.thumright
raly
Scris: Tuesday, December 8, 2009 9:28 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 12/17/2007
sami wrote:

-"Când te culci cu un presedinte si te scoli cu altul, e clar, politica e o... femeie usoara."

hohot hohot hohot
delfinasa
Scris: Wednesday, December 9, 2009 6:57 PM
Nivel

Inregistrat: 2/13/2006
Ce m-am bucurat cand am vazut ca a iesit Base!!! Si ce lovitura i s-a dat peste mecla lui Geoana cu rezultatele!chitara Ce sigur pe el era duminica seara, se proclamase deja presedinte, tot psd-ul si acolitii erau fericiti ca vor pune iar mana pe ciolan si uite ca vor sta cu botul pe labe inca 5 ani! Hahahahohot! Este o vorba: "cine se bucura mai la urma, se bucura mai bine!" si nu se dezminte.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.