NOUL PRESEDINTE AL ROMANIEI!!!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
bulinutza
Scris: Monday, December 7, 2009 10:36 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/14/2007
Inca 5 ani de scandaluri...uff uff uff
Mi-e scarba de tot...puker
kali
Scris: Monday, December 7, 2009 11:24 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
cristina85 wrote:
TRAIASCA MIRCEA GEOANA,TRAIASCA NOUL PRESEDINTE,TRAIASCA PSD-UL!!!!yes yes yes yes yes yes yes yes yes yes yes firstprize firstprize firstprize firstprize firstprize firstprize firstprize firstprize firstprize firstprize

hohot hohot hohot
Si ce ziceai, Cristina? Ca ai trait numai 4 ani in comunism? Vad ca astia au implementat bine lozincile gen "traiasca".
Scuze ca ma amuza, dar suna intr-un mare fel.

In rest nu am ce comenta despre rezultate atata vreme cat nu am fost la vot. Oricum, nu ma asteptam la Base...

madanuta
Scris: Monday, December 7, 2009 11:39 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/26/2007
Dragele mele, chiar trebuie sa ne punem la zid una pe cealalta, in functie de preferintele politice? Nu tin cu niciunul si cred cu tarie ca Dumnezeu stie cine trebuie sa fie la conducerea tarii. Sigur, ei si de cad si de se ridica, tot pe moale stau. Daca ati stii voi cat au cotizat particularii pentru cutiuta portocalie ca sa fie lasati in pace ??? De asta chiar ca mi-e scarba, pe criza asta...
Fiecare isi manifesta bucuria cum simte...
"Traiasca!" pare comunist?
Mda...poate...Dar "I-am ciuruit!" cum pare?
Haideti sa ne respectam!

shirel
Scris: Monday, December 7, 2009 11:49 AM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 7/22/2007
kali wrote:

hohot hohot hohot
Si ce ziceai, Cristina? Ca ai trait numai 4 ani in comunism? Vad ca astia au implementat bine lozincile gen "traiasca".
Scuze ca ma amuza, dar suna intr-un mare fel.

In rest nu am ce comenta despre rezultate atata vreme cat nu am fost la vot. Oricum, nu ma asteptam la Base...

Kali,sa stii ca ai dreptate mama ce ne-au imbacsit comunistii cu lozinciile lor de le folosim si acuma!

Sper sa fie adevarat ca a iesit Base,cum i spune-ti voi!firstprize firstprize
monique
Scris: Monday, December 7, 2009 1:05 PM
Nivel

Inregistrat: 2/15/2006
madanuta wrote:

Haideti sa ne respectam!

Madanuta, draga mea, nu fi suparata, facem si noi haz de necaz, macar asa sa ne mai descretim fruntile!sic sic sic
Anelise
Scris: Monday, December 7, 2009 1:07 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/4/2008
monique wrote:

Madanuta, draga mea, nu fi suparata, facem si noi haz de necaz, macar asa sa ne mai descretim fruntile!sic sic sic

Subscriu! thumright computerlove
madanuta
Scris: Monday, December 7, 2009 1:31 PM
Nivel

Inregistrat: 6/26/2007
Iubitele mele Liz si Monique (si voi stiti ca nu am folosit apelativul "iubitele" gratuitpupici pupici pupici pupici ), si pe mine ma amuza situatia si mie imi poate spune oricine ce vrea ca nu ma supar deloc,dar unele persoane sunt mai "sensibile"...d-aia am simtit nevoia sa zic ceva.pupici pupici pupici
Eu si politica suntem certatecearta si stau linistita ca am pile la "conducerea suprema" sa-mi dea painea zilnica, nu stau in mana politicienilor.
Va pup pe toate si pro Base si pro Geoana!computerlove computerlove computerlove
koko2008
Scris: Monday, December 7, 2009 1:34 PM
Nivel

Inregistrat: 1/11/2009
Fiecare cu parerea lui. Psd ul a avut 5 ani sa i se faca foame..sic Daca iese Geoana fiecare va vrea cate ceva..si vor trage de el ca de o marionetaalcool

Base, Base , Base , Base!!!!!
Anelise
Scris: Monday, December 7, 2009 1:56 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/4/2008
Madanuta, computerlove! ... Eu nu sunt mare cunoscatoare si nici nu ma prea atrage politica, m-a luat doar putin valul. Al meu sot e interesat si la cat tam-tam s-a facut pe la tv pale ... Tocmai s-au anuntat rezultatele finale: Base - 50,33% si Geoana - 49,66%! Se pare ca PSD-ul va contesta rezultatul sau cel putin asa anunta astia.
marivic
Scris: Monday, December 7, 2009 6:07 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 8/10/2007
Fetelor eu sunt afona in politica,dar nici cu dracul nici cu lacul n-as vota.Mai bine neutru,...indiferent cine va fi,noi oamenii simpli,cei de jos,cei care muncim foarte mult si nu avem bani pt.a trai decent,asa ca traim si ne zbatem ca sa supravietuim.Oricum tot acolo vor ajunge cu totii,fie saraci,fie bogati,...in pamant.Ideea este ca ar trebui sa ne mearga mai bine si noua,romanilor caci alte tari care au fost mai slabe decat noi,ne-au luat-o cu mult inainte.Asta mi-i se pare mie strigator la cer si suparator,cand nu ti-i se recunosc meritele,.... (sorry pt.alte ganduri scrise aici)
snowdrop
Scris: Monday, December 7, 2009 6:17 PM
Nivel

Inregistrat: 3/26/2007
Psd si sustinatorii au facut ceea ce ii place romanului cel mai mult ... sa-si ridice poalele cu muuuult inainte sa treaca! Pe cat de penibil a fost Geoana aseara, pe atat de penibil cred ca se simte acum! Multumim si multumim, dle "presedinte"!

La diferenta aceasta se poate vorbi de alegeri fraudate si influentate. Doar ca au facut-o ambele partide ... si cum spunea Ponta " La PD_L sistemul de fraudare a functionat mai bine!"

Nu l-am admirat pe Basescu ca presedinte, nu a facut numai bine, nu e un diplomat, dar macar i-a infrant pe moguli. Si bine a facut! Il sustin! Si sper sa avem urmatorii 5 ani cu mai mult bine!

RuxandraS
Scris: Monday, December 7, 2009 9:37 PM
Nivel

Inregistrat: 10/22/2009
Vai vai vai,voi nu va dati seama ca cea mai mare aparare e atacul?Cel mai mare mogul arata catre altii petru a distrage atentia de la el.Am fost pro basescu si anti PSD ani buni,dar m-am saturat.Nu sunt pro Geoana,adica nu il iubesc de numai pot,dar si de basescu m-am saturat.Pai ce presedinte e asta oameni buni care ne-a izolat efectiv de restul lumii,care ne-a facut de ras prin comportamentul sau,care ,nu cred ca ma contrazice nimeni,lasa muuuuuuuuuuult de dorit.Frauda s-a facut pe fata.Eu una am vazut!Si am vazut facand asta DOAR PD-L-ul.Ce am vazut cu ochii mei nu ma poate minti nimeni.Plus ca am rude sus puse in PD-L si stiu aproximativ cat de marlani sunt si fara cuvant.
Cei care au votat Basescu acum rad ,dar vor plage foarte curand,asta este cum am duso pana acum o sa o ducem si de acuma ca suntem o natiune cu capul tare banghead banghead banghead banghead banghead banghead banghead banghead banghead banghead banghead
AdrianaC
Scris: Monday, December 7, 2009 9:49 PM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/12/2006
Dragi votante, pro Basescu sau pro Geoana, va rog sa nu uitati ca aici ne aflam pe un site de mamici si chiar daca discutam si alte subiecte decat schimbat de scutece, alimentatie, ingrijire, sarcina, etc, trebuie sa ne respectam reciproc tot timpul.

Fiecare a fost liber sa isi sustina candidatul, unii au ales raul cel mai mic, altii au votat din convingere, asta nu inseamna ca unii sunt mai destepti si altii mai prosti, unii mai buni si altii mai rai. Fiecare trebuie sa poata sa spuna linistit, daca vrea, cu cine a votat, fara a se gandi macar si o clipa ca in secunda 2 va fi judecat sau atacat.

De asemenea, pentru a nu declansa atacuri la persoana, va recomand sa va limitati la a va sustine candidatul, fara insa a denigra celalalt candidat sau pe cei care il sustin.

Din punctul meu de vedere, am avut de ales intre 2 rele. Pana la confruntare, ma decisesem sa nu votez, caci nu aveam cu cine. Dupa confruntare insa... m-am decis sa votez, si chiar am votat. Bine, rau, nu stiu sa spun in momentul asta, important este ca sper ca peste 5 ani sa nu imi para rau ca am votat. Eu am votat Traian Basescu. De ce ? Pentru ca pur si simplu nu am suportat ideea de a avea din nou PSD-ul la conducere. In ultimii 5 ani nu ma pot plange, am trait decent, si sper sa le pot oferi in continuare copiilor tot ceea ce vor avea nevoie. Sper intr-o reforma a sistemului sanitar, sper intr-o reforma in invatamant, politie si justitie. Sper sa se faca macar 50% din toate cate s-au promis inainte de alegeri... Vom trai si vom vedea.
RuxandraS
Scris: Monday, December 7, 2009 9:56 PM
Nivel

Inregistrat: 10/22/2009
Nu vreau sa atac pe nimeni,fiecare e liber sa aleaga si bine ai spus am avutde ales intre 2 rele.Acum stam si asteptam sa vedem ce o mai fi.oricum ne urez noua tuturor romanilor MULTA SANATATE ca oricine va iesi vom avea nevoie si nervi tari.Stiu ca cer cam mult dupa atatia ani de instabilitate economica si politica,dar noi sa fim sanatosi.din pct meu de vedere acest subiect e inchis.Fie ce o fi.closedtopic

Mai bine SARBATORI FERICITE!computerlove computerlove computerlove
bulibuli
Scris: Tuesday, December 8, 2009 5:26 AM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 3/17/2008
Ruxandra, bine ca nu ai rude in PSD, sa vezi acolo ce oameni cinstiti si fara pata... Rau ne-ar fi fost cu oricare sunt convinsa, nu am avut ce sa alegem de data asta.. poate data viitoare apare unul mai rasarit, ca m-am saturat sa decid intre 2 rele care e mai rea..
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.