NOUL PRESEDINTE AL ROMANIEI!!!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
zaza_
Scris: Wednesday, December 9, 2009 7:21 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/25/2008
E vorba de lege si de principiul democratiei. Daca ai dreptul de vot, apai sa poti sa-l exerciti deoriunde din lume. In Romania s-a intamplat sa voteze de data aceasta mai mult de jumatate din populatia romaniei. Dar in anii trecuti, nici jumatate nu au fost. Ar trebui atunci ca romanii sa nu mai aiba dreptul asta, nu? Si cititi pe blogul lui Nastase, caci el a zis ca dreptul romanilor din diaspora n-ar trebui sa cantareasca atat(dar cat? jumatate?).A spus el mai multe....

Eu cred ca informatia nu mai este atat de mica, incat romanii din afara tarii sa nu stie cum se traieste in tara.
monicaiulia
Scris: Thursday, December 10, 2009 12:18 AM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 10/18/2009
Bulibuli, bine spus, si eu m-am saturat sa aleg dintre 2 rele care este mai rea. Am considerat ca nici unul nu este demn de votul meu, asa ca nu l-am acordat nici unuia, de data asta.fool
ingerash
Scris: Thursday, December 10, 2009 8:47 AM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
Nu am votatclosedtopic pentru ce sa cheltui sute de lire sa ajung la punctul de vot si Romania sa fie la fel,iar ei sa se imbogateasca.Nu am incredere in nici unul,doar in Dumnezeuangel coeur
Ana
Scris: Thursday, December 10, 2009 10:31 AM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 11/9/2008
inger7 wrote:
.Nu am incredere in nici unul,doar in Dumnezeuangel coeur
bravo bravo bravo bravo bravo Bravo Ingeras,acceasi vorba o am si euhearts angel
AdrianaC
Scris: Friday, December 11, 2009 5:01 PM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/12/2006
monicaiulia wrote:
Bulibuli, bine spus, si eu m-am saturat sa aleg dintre 2 rele care este mai rea. Am considerat ca nici unul nu este demn de votul meu, asa ca nu l-am acordat nici unuia, de data asta.fool

Din pacate, in turul 2, o alegere de genul acesta, inseamna sa lasi pe altii sa aleaga pentru tine cry .

Sunt curioasa ce va iesi acum la renumararea voturilor anulate (conform deciziei Curtii, pana luni la 15:00 ar trebui sa fie renumarate). Vorbim de cca 138.000 voturi...
leut
Scris: Friday, December 11, 2009 5:48 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/15/2006
Ce ma deranjeaza la culme e ca se scapa din vedere faptul ca exista suspiciune de fraudare SI DIN PARTEA PSD-ului si nu se spune nimic. Niste idioti! Toti...scuzati!
mommy
Scris: Tuesday, December 15, 2009 11:38 PM
Nivel

Inregistrat: 11/18/2006
Bancul electoral care mi-a placut cel mai mult:
Geoana va tine azi o conferinta de presa. Filmuletul cu el bucurându-se si topaind pe scena este trucat! hohot

Geoana este penibil autoproclamandu-se la infinit presedinte si agatandu-se de paiul numit frauda! Eu sunt ferm convinsa ca PSD a furat cele mai multe voturi, la propriu, fara a pune la socoteala imensa manipulare media pusa in scena in ultimul timp.

Marea dezamagire a acestor alegeri, din punctul meu de vedere, este Crin Antonescu (si PNL-ul in general). Nu ma asteptam la asa o deraiere din partea liberalilor, care ramasesera singurul partid de dreapta din Romania.

Oricum, o lupta asa de stransa pentru presedentie, arata ca avem totusi o democratie in Romania. Si sincer ar trebui sa meregem la vot, daca nu la alegerile pentru presedinte (din turul 2, ca in turul 1 au existat destule optiuni), macar la cele parlamentare. Pana la urma cineva trebuie sa conduca tara asta, iar daca noi nu ne oferim angel , alegem din ce avem. Sa nu uitam ca au murit oameni pentru ca noi sa avem dreptul de a vota.
miriam
Scris: Wednesday, December 16, 2009 7:15 AM
Nivel

Inregistrat: 5/17/2009
si eu am auzit unul:stiti care este cel mai scurt banc? Geoana presedinte!
snowdrop
Scris: Wednesday, December 16, 2009 7:18 AM
Nivel

Inregistrat: 3/26/2007
Pe mine ma amuza tare topicul asta! Cum a fost deschis si cum se inchide ... :018:
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.