Profil: Nicaieri88
Despre
Utilizator: Nicaieri88
Nivel: Grupa mijlocie
Statistici
A intrat: Tuesday, August 2, 2022
Ultima vizita: Thursday, June 20, 2024 8:39 AM
Numarul de postari: 379
[0.04% din toate postarile / 0.55 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul aspirantelor - 89
Postat: Wednesday, June 19, 2024 3:43 PM
Deme, iti doresc din tot sufletul sa primesti vesti bune pe 29. O sa ma rog pentru tine. coeur

img
Postat: Tuesday, June 18, 2024 10:38 AM
deme wrote:
Mulțumesc fetele , maine la 13 este transferul

Bafta multa, Deme! coeur

img
Postat: Thursday, June 13, 2024 8:00 PM
Bafta, Deme! Doamne ajuta! coeur

img
Postat: Thursday, June 13, 2024 10:59 AM
Minune2024 wrote:
Bună fetelor,
Revin cu un mesaj,după histero mi s a dat gynophilus pro. Doar că pe prospect nu scrie nimic că se administrează intravaginal. A luat cineva ? Sunt pilule cu un conținut alb. Sunt fete care au luat? Să îmi confirme cineva că sunt în regulă intravaginal?
Scuze vă întreb pentru că nu am luat niciodată. 🥺

Eu nu am luat niciodata dar am citit prospectul pe Catena si pare ca se poate lua si intravaginal si oral.

"Gynophilus Pro poate fi utilizat in continuarea tratamentului local cu antimicotic sau antibiotice sau asociat unui tratament oral (in general antibiotic)."

Eu as intreba totusi medicul pe whatsapp sau un farmacist.

img
Postat: Wednesday, June 12, 2024 9:59 PM
Fetelor, daca e cineva din Bucuresti, aveti idee daca in jurul datei de 25 as mai gasi vreun laborator de analize cu fonduri?

Am analize de facut si n-as vrea sa dau 1000 de lei la privat.

Nu ma avantajeaza deloc data..

img
Postat: Wednesday, June 12, 2024 1:59 PM
Fetelor, Myo sun nu e o vitamina, e substanta mio-inozitol care poate contribui la buna functionare a organismului, atat feminin, cat si masculin.

Poate ajuta la mentinerea sanatatii ovariene, echilibrului hormonal si fertilitatii, normalizarea glicemiei si a insulinei. 

Eu am luat 6 luni si pt mine personal nu a functionat. Si endocrinologul meu de atunci a zis ca nu crede ca schimba ceva neaparat, ci ca tot materialul genetic dicteaza.

Pe perioada cat l-am luat, ovulam cu 2-3 zile mai devreme, ziua 11 in loc de 14, deci cam atat a fost diferit la mine.

Eu sper sa va ajute pe voi.

img
Postat: Wednesday, June 12, 2024 10:08 AM
Minune2024 wrote:
Bună fetelor,
Ați avut și voi un oarecare disconfort după histero?

Buna! Eu am avut 2-3 zile, dar am avut polipectomie de fapt. Si prima menstruatie tin minte ca a fost mai dureroasa ca de obicei.

Poti incerca sa iei un no spa forte sa vezi daca te lasa. Foarte important e sa nu ai febra sau dureri mai mari.

img
Postat: Tuesday, June 11, 2024 8:47 PM
deme wrote:

Ma mai duc și mâine, nu se vedea clar dacă e trilaminar endometrul, ecograful nu era chiar cel mai ok
Per total pare ok

Tinem pumnii sa fie trilaminar! majoreta

img
Postat: Friday, June 7, 2024 2:32 PM
Rebecca10 wrote:

Da, la 3 luni mi s-a zis să îl repet.
Fratele tău cât a avut indicele homa?
Și mie mi-a recomandat doctorul mișcare și regim… recunosc ca nu am respectat asta, am luat doar Metformin.

Mare..glicemia 113, indicele Homa 4.8 si insulina 18.

Nici el nu reuseste sa faca mai multa miscare. O forma de regim tine, a renuntat la dulciuri si la prajeli, dar mai face asocieri gresite (intentionat) - paine cu cartofi de exemplu, dar mai rar si mai putina cantitate de carbohidrati.

img
Postat: Friday, June 7, 2024 12:07 PM
Rebecca10 wrote:

Mulțumesc pentru răspuns!
Nu neapărat, am observat ca nu se prea răspunde, în general. Fiecare cum poate…

Da, mi-am propus de acum să nu mai fac teste până nu întârzie menstruatia. Sper să îmi iasă 😅

Da, eu sunt în etapa de scădere a indicelui homa. Chiar mă gândeam să repet analiza, dar cred că o voi repeta când mă voi întoarce din concediu, în iulie.

Cred ca sunt ocupate fetele doar. :)

Si eu imi faceam o tona de teste si mai rau ma deprimau, sincer.

Legat de indicele Homa, eu l-as repeta cand a zis doctorului.

Fratelui meu momentan i-a recomandat miscare mai multa doar si dieta. Metmorfim i-a zis sa ia doar daca vrea el sa ia. I-a zis sa repete in noiembrie abia analiza. Tie ti-a zis sa repeti la 3 luni?

img