neli tahis

Profil: neli tahis
Despre
Utilizator: neli tahis
Nivel: Membru
Nume real:
Locatia singeorz-bai
Ocupatie:
Interese:
Sex: nu e disponibil
Statistici
A intrat: Sunday, December 11, 2011
Ultima vizita: Monday, January 16, 2012 12:45 PM
Numarul de postari: 4
[0.00% din toate postarile / 0.00 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Povesti cu talc
Postat: Tuesday, December 13, 2011 2:13 PM
O femeie saraca,cu un copil in brate,trecand pe langa o pestera,a auzit o voce misterioasa care i-a spus:Intra si ia tot ce iti doresti dar nu uita ceea ce este cel mai important.Aminteste-ti ca dupa ce vei iesi pestera, se va inchide pentru totdeauna.Dar nu uita ceea ce este mai important.Femeia a intrat si a gasit multe bogatii.Fascinata de aur si diamante,a asezat copilul pe o stanca si a inceput sa adune de zor tot ce putea duce.Atunci vocea misterioasa s-a auzit din nou:Ai la dispozitie doar 8 minute.Cand au trecut cele 8 minute,femeia,iacarcata de aur si diamante,a fugit afara din pestera si pestera s-a inchis in urma ei.Atunci si-a amintit ca a uitat copilul inauntru,iar pestera sa inchis pentru totdeauna.
Subiect: Adoptia "a iubi neconditionat"-povesti de viata
Postat: Monday, December 12, 2011 12:50 PM
Draga mea Alimami acest" sacrificiu" se numeste binecuvintare .
Postat: Monday, December 12, 2011 10:49 AM
Povestile le vom citi din bunvointa celor care doresc sa le inpartasasca cu noi...Suntem o familie normala, cu o poveste de viata banala ,asta pina la un moment dat cind dupa lungi asteptari,tratamente,medici si verdicte contradictorii ne-am hotarat"vom adopta un bebelus".Din acel moment viata noastra s-a schimbat radical.Au urmat cereri, cursuri, verificari,foarte multe momente de bucurie si un lung sir de asteptari A venit in sfirsit si telefonul"stiti avem un bebelus pentru dumneavoastra"si din acel moment totul s-a schimbat, viata noastra a luat-o pe un alt fagas.In momentul cind am primit in brate acea mogildeata blonda cu doi ochisori albastri,ce m-au fixat tot timpul cit a stat cuibarit la pieptul meu,am stiut ca el (este baietel)va vi copilul meu.Acele momente vor ramane, in inima mea de mama, vii, pentru totdeauna.Este adevarat suntem femei ne nastem cu instinct matern,dar cred ca acolo unde destinul sau Dumnezeu ne-au trecut pe un terminal in asteptare noi Le putem da o mina de ajutor,devenind mame.Au urmat un lung sir de momente inedite ,botez,primul dintisor primul pas si primul cuvint magic "mami".Azi bebele meu are 3ani e un copil vivace si curios si pot spune cu inima in palma ca da am reusit sunt mama si asta este cea mai splendida si nobila misiune a unei femei......
Postat: Sunday, December 11, 2011 4:29 PM