muzica pentru copii
Subiectul anterior · Subiectul urmator
ira_tgr
Scris: Tuesday, December 4, 2007 2:26 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/2/2007
m-am gandit sa scriem aici ce muzica le place copiilor nostri..

la Sonia de ex. pe locul I este muzica populara (orice fel de muz. populara romaneasca, cum incepe melodia - cum se apuca Sonia de "jucat")
pe locul II : cd-ul "Sunt Fericit" - din seria cd-urilor revistei Superbebe (chiar daca este muzica clasica, Sonia incinge un fel de invartita amestecata cu o batuta si o rasucita) hohot

si mai nou vad k ii place CD-ul de la revista mami "miracol de craciun" - caci deh e si acolo un pic de populara...

in rest - e fan nr.1, al melodiei "Inima de tzigan" cantata de Loredana, cum o aude la televizor, indiferent ce ar face o ia in fuga spre dormitor sa o vada, si evident - incepe dansul dance dance dance
sousourel
Scris: Tuesday, December 4, 2007 2:34 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/18/2006
Ooo, ce fain subiectcool Lui Victor ii plac tot felul de ciudatenii de piese pe care le asculta cu taica-so...ultima noutate e o piesa-country "My name is Dan, I'm the banjo man"...cum o aude cum incepe topaialadance dance dance .., dar ramane fidel valsurilor lui Strauss care-l calmau de la varsta la care plansul era principala ocupatierambo
TatyKS
Scris: Tuesday, December 4, 2007 3:00 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 3/1/2006
Felicitari Sonia si Victoras pentru muzica pe acre o ascultati .bravo pupici

Si Karinei ii plac CD-urile de la revista Super Bebe, Cutiuta muzicala ( avem 2 dar nu stiu nr!), Cleopatra Stratan - dar nu toate melodiile( imi spune sa schimb cand nu-i place ceva), un CD foarte dragut de la scumpa de Ira ( Trenuletul muzical) ...

dar meoldia preferata a Karinei ramane "Africa" a lui Morandi ... e pur si simplu innebunita cand o aude ... ma pune sa ii pun la laptop "melodia cu nitipu - Molandia"hohot
oana_nicole
Scris: Tuesday, December 4, 2007 3:06 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/14/2006
taty, si la noi a fost "isterie" cu melodiile Cleopatrei. hohot Acum Rux face la fel ca si Kari, imi spune "nuuuuu" daca nu ii place ce melodie ii pun eu, dupa care ia mouse-ul in primire si isi alege singura (pe You Tube) ce vrea sa asculte. ras

In rest, "Cutiutele muzicale" firstprize sunt la mare cautare... Deocamdata... ras
ira_tgr
Scris: Tuesday, December 4, 2007 4:07 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/2/2007
Victoras, Karinuta, Ruxi - bravo pitici dansatori si cantatori pupici angel pupici

ce chestie, k stiu deja ce melodii le plac, si mai ales cele care nu le plac dance hohot
eu nu am descoperit inca muzica care nu-i place Soniei, in mare asculta ce ascult si eu prin casa

Karinuta, scumpa mica, ne bucuram mult k ti-a placut CD-ul pupici pupici
TatyKS
Scris: Tuesday, December 4, 2007 4:13 PM
Nivel

Inregistrat: 3/1/2006
ira_tgr wrote:
Victoras, Karinuta, Ruxi - bravo pitici dansatori si cantatori pupici angel pupici

ce chestie, k stiu deja ce melodii le plac, si mai ales cele care nu le plac dance hohot
eu nu am descoperit inca muzica care nu-i place Soniei, in mare asculta ce ascult si eu prin casa

Karinuta, scumpa mica, ne bucuram mult k ti-a placut CD-ul pupici pupici

pupici pupici il ascultam in masinapupici
Maria & Mario
Scris: Tuesday, December 4, 2007 7:47 PM
Nivel

Inregistrat: 2/13/2006
Ghita, frate ! E delir ! De un an si jumatate Ghita ! Canta si ta-su tot CD ul cap coada ! hohot hohot hohot
Apoi mai are nursery rimes ..... multe si dragutze toate !
Miri
Scris: Tuesday, December 4, 2007 9:30 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/26/2006
ira_tgr wrote:
m-am gandit sa scriem aici ce muzica le place copiilor nostri..

in rest - e fan nr.1, al melodiei "Inima de tzigan" cantata de Loredana, cum o aude la televizor, indiferent ce ar face o ia in fuga spre dormitor sa o vada, si evident - incepe dansul dance dance dance

La noi dansul se desfasoara neaparat pe masutza din sufragerie!hohot hohot hohot
In plus, Sarei ii place foarte mult sa se uite la cd-ul trimis de Adriana cu spectacolul de muzica irlandeza, unde vrea neaparat sa vada "tzesa"(printesa)adica micul spiridus auriu...dance
Lilly of the valley
Scris: Tuesday, December 4, 2007 11:00 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 3/23/2007
mai e deschis un subiect pe tema AICI
mihaelapred
Scris: Monday, May 11, 2009 1:24 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
eu nu am copii, insa am auzit ca multora le place muzica trupei Simplu.... este usor de observat mult, tinand cont ca la concertele lor vin foarte multi copii ras
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.