Muzeul Madame Tussaud - Amsterdam
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Scris: Wednesday, September 26, 2012 11:19 PM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/12/2006
Muzeul figurilor de ceara Madame Tussaud din Amsterdam se afla in Piata Dam, la 10 min de Centraal Station (Gara Centrala). Se poate ajunge acolo si cu tramvaiele 1,2 si 5.

Aici va puteti fotografia cu tot felul de personalitati, puteti admira copiile fidele ale lor, exista de asemenea si o zona muzicala, unde se pare ca puteti canta alaturi de starurile favorite.

Muzeul este o sucursala a muzeului londonez si e o modalitate placuta de a va petrece timpul.

Orar:
De luni pana duminica, de la 10:00 la 18:30. Atentie insa ca ultima ora la care se mai poate intra in muzeu este 17:30.
Preturile pentru 1 adult sunt de 18 euro, sau daca optati pentru un bilet combinat Madame Tussaud + Amsterdam Dungeon atunci pretul este de 31 euro / adult.

Am ajuns si eu aici, din pacate insa numaii la ore la care nu mai era deschis. Poate maine am noroc sa termin cursul mai devreme si sa apuc sa il si vizitez.

Cateva poze de la Madame Tussaud:

bereea
Scris: Thursday, September 27, 2012 9:24 AM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
Interesant, dar preturile mi se par foarte ridicate, ca peste tot in Europa cu exceptia Italiei, unde o intrare la muzeu costa 7 euro.
AdrianaC
Scris: Tuesday, October 2, 2012 5:25 PM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/12/2006
Cateva poze din Madame Tussaud (mai multe poze in albumul meu )

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.