Profil: munteanu.dana
Despre
Utilizator: munteanu.dana
Nivel: Membru
Statistici
A intrat: Friday, November 4, 2011
Ultima vizita: Friday, September 28, 2012 3:41 PM
Numarul de postari: 12
[0.00% din toate postarile / 0.00 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Costumase tricotate pentru copii
Postat: Monday, March 19, 2012 7:49 PM
fetele....cine ma invata si pe mine sa fac o gluga?
Postat: Sunday, March 11, 2012 9:44 PM
Multumesc tuturor....ce e mai frumos pt o mamica decat sa-i fie apreciata bebelina :bowing:
Postat: Sunday, March 11, 2012 4:00 PM
:bowing: multumesc.....multumesc.... :018:
Postat: Saturday, March 10, 2012 4:57 PM
Multumesc!
Postat: Saturday, March 10, 2012 3:32 PM
Am terminat prima mea salopetica!!!!
Postat: Tuesday, March 6, 2012 11:47 AM
apropo, am inceput si eu o salopetica, ca doar acesta este subiectul aici....am facut aproape jumate si am stricat-o.O incepusem cu croseta si nu am fost eu satisfacuta de ce iesise si am trecut pe andrele. Merge greu ca am o saptamana mai incarcata, dar o sa revin cu noutati.
Postat: Tuesday, March 6, 2012 11:44 AM
mimisor wrote:

doar cateva?????????????pai sunt o gramada:)))minunate
si piticuta e o dulce..sa le poarte sanatoasapupici

multumesc, e printesa mea iubita si fara grad de comparatie :)flowers
crede-ma...sunt doar cateva...nu am glumit cand am spus ca eram obsedata....ajunsesem sa fac cate una pe zi.
Postat: Tuesday, March 6, 2012 11:41 AM
diana_mm27 wrote:
Foarte dragute toate, Dana. Si eu faceam un timp numai caciulite, dar simple, tricotate, fiindca le faceam repede si nici nu stiam sa fac altceva. Acum mai fac si altele, greu, fiindca timpul este foarte limitat pentru asa ceva. Am prins si eu un pic gustul crosetei de cand am invatat sa fac fluturasii, dar fara ajutor nu m-as descurca sa fac altceva.

merge foarte repede cu croseta, daca ai inceput sa-i prinzi gustul urmareaste-o pe doamna de pe site-ul pe care l-am pus mai sus si e foarte usor.Nu inteleg mereu ce spune dar o urmaresc ce face.Si mie imi plac fluturasii si mai nou gargaritele pe care le-am invatat de acolo, chiar ma gandeam si eu la niste martisoare....dar poate pt la anu :)
Postat: Monday, March 5, 2012 7:01 PM
am avut o perioada cand eram obsedata sa fac caciulite cu toate animalutele posibile, dar mi-a trecut. o sa va arat cateva
Postat: Monday, March 5, 2012 12:24 PM
wow fetelor multumesc pentru aprecieri.ma faceti sa imi creasca "pipota" :)dar nu ma pricep atat de bine ca unele dintre voi.
am inceput dintr-o prostie si acum nu ma mai pot opri.
eu lucrez mai bine cu croseta, mai rapid si mie se pare mie ca e mai simplu de "modelat"(ma refer la rascroieli).am inceput si pe andrele pentru ca diagrame nu am incercat cu croseta.
o sa va dezvalui secretul meu.o sa pun aici un link de unde eu am invatat tot ce stiu, atat cu croseta cat si cu andrelele.este foarte util pentru ca are video pentru orice.Sectiunea "Dos Agujas" este pentru andrele si "Crochet" evident pentru croseta.
o sa revin si cu alte poze cu lucrusoare facute de mine.

http://www.tejiendoperu.com/