Profil: Mr.Covaci
Despre
Utilizator: Mr.Covaci
Nivel: Membru
Statistici
A intrat: Saturday, May 28, 2016
Ultima vizita: Saturday, January 21, 2017 5:39 PM
Numarul de postari: 3
[0.00% din toate postarile / 0.00 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Ati inceput cu tarc de jucat?
Postat: Tuesday, December 6, 2016 4:45 PM
Naty implineste luna aceasta 8 luni. Deja a invatat cum e cu mersul de-a busilea prin patutul ei si al nostru.. Nu stim exact cum ar fi mai potrivit sa actionam de-acum.. Momentan ii punem perne pe lateralele patului ca sa nu cada, dar a inceput sa escaladeze. Am observat ca sesizeaza pericolul atunci cand ajunge la marginea patului si trece inapoi de bariera, insa are obiceiul sa se arunce de picioare si vine in fata. Pe jos nu o punem inca pentru ca avem si o pisica si oricat am aspira, ramane par si incercam sa o protejam.. A fost cineva in situatia asta? Cum ati procedat?
Subiect: Sterilizarea biberoanelor si a celorlaltor accesorii pentru hrana bebelusului
Postat: Saturday, June 11, 2016 9:07 AM
Momentan am rezolvat cumva problema spalandu-le imediat dupa hranirea fetitei, cand este posibil sau punand apa in ele daca nu putem sa le spalam pe moment. De asemenea,nu le lasam nespalate mai mult de o zi. Recunosc ca cele care au prins miros atunci, erau nespalate de vreo 3 zile..
Subiect: Sterilizarea biberoanelor si a celorlaltor accesorii pentru hrana bebelusului
Postat: Friday, June 3, 2016 7:39 AM
Buna, am si eu o intrebare legat de sterilizatul biberoanelor.
Noi folosim biberoane de plastic de la Dr. Brown si de la Tommee Tippee pt colici. Au un sistem cu o tija fiecare. Problema e ca odata cu caldura au inceput sa prinda un miros utat daca nu sunt spalate imediat si chiar si dupa mai multe spalari si sterilizari, nu reusesc sa scot mirosul din ele. Noi le spalam cu apa calda si detergent de vase. Imi puteti spune si mie cum sa scot mirosul din ele?