Motto-ul zilei
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Cris Rusu
Scris: Friday, November 17, 2006 8:53 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/14/2006
banghead Adevarat!!!
Kiki
Scris: Monday, November 20, 2006 10:21 AM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006

"In prietenie, la fel ca in dragoste, adesea te fac mai fericit lucrurile stiute decat cele pe care nu le cunosti." (Francois De La Rochefoucauld)
Kiki
Scris: Wednesday, November 29, 2006 12:39 AM
Nivel

“Niciodata n-am lasat ca ceea ce am invatat la scoala sa se interpuna in educatia mea” Mark Twain

“Trebuie sa faci lucrurile despre care crezi ca nu le poti face” Eleanor Roosevelt

“Cum imi distrug dusmanii ? Simplu …mi-i fac prieteni” Abraham Lincoln

“Nu incetam sa ne jucam pentru ca imbatranim. Imbatranim pentru ca incetam sa ne jucam. Exista numai cateva secrete pentru a te mentine tanar, a fi fericit si a deveni un om de succes. Trebuie sa razi si sa gusti umorul fiecarei zile. Trebuie sa ai un vis. Atunci cand ramai fara vise, mori. Suntem inconjurati de oameni morti si nici nu ne dam seama. E o mare diferenta intre a imbatrani si a evolua. Daca ai 19 ani si stai in pat inert timp de un an, fara sa faci un lucru productiv, vei implini 20 de ani.

Toata lumea imbatraneste. Nu e nevoie de talent sau pricepere. Ideea e sa evoluezi, identificand mereu oportunitatile care se ascund in inima schimbarii. Nu regreta nimic. Cei care sunt deja batrani nu regreta ceea ce au facut, ci mai degraba ceea ce nu au facut. Numai cei care au regrete se tem de moarte”
taki
Scris: Friday, April 13, 2007 8:38 AM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 2/13/2006
Acolo unde nu gasesti drumul construieste-l.

William Cercil Burleigh
AdrianaC
Scris: Friday, April 13, 2007 7:04 PM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/12/2006
Daca ai obosit si simti ca nu mai poti, nu uita ca maine e o noua zi si o vei lua de la-nceput, iar ceea ce ieri nu mai puteai sa duci, maine iti va parea ca a fost poate prea usor, iar poimaine te vei intreba poate "ce a fost? a fost ceva?"

Instinctul de supravietuire va prima intotdeauna si te va ajuta sa treci peste toate, one way or another. pupici

By AdrianaC
taki
Scris: Saturday, April 14, 2007 9:06 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 2/13/2006
Daca vrei sa patrunzi adanc in sufletul unui om ca sa-l cunosti, nu-i analiza tacerile, felul de a vorbi, tristetea sau masura in care este miscat de idei inaltatoare; vei obtine un rezultat mult mai rapid si mai precis daca vei cauta sa observi cum rade. Daca rade cu toata inima este un om bun. (Fiodor Dostoievski)

O viata intreaga numai fericire? Nimeni n-ar putea s-o suporte,.... ar fi idealul pe pamant! (George Bernard Shaw)

Ma intereseaza viitorul pentru ca acolo imi voi petrece tot restul vietii.
Oricare ti-ar fi trecutul, tine minte ca ai inca un viitor imaculat! (R. Wurmbrand)
Kiki
Scris: Tuesday, June 19, 2007 9:39 AM
Nivel

Un batran indian, din neamul Cherokee, statea impreuna cu nepotul sau si-l invata:
"In viata fiecaruie om de pe pamantul asta se da o lupta formidabila - o lupta intre doi lupi. Unul rau: el intruchipeaza frica, mania, invidia, lacomia, autocompatimirea, aroganta, viclenia, resentimentele. Celalalt e unul bun: el aduce bucuria, linistea, smerenia, increderea, darnicia, adevarul, blandetea si mila."
Copilul priveste intrebator spre bunicul lui:
"Si care dintre ei va invinge?".
Batranul il priveste in ochi.
"Cel pe care il vei hrani!"
cry2000
Scris: Saturday, December 4, 2010 9:39 PM
Nivel

Inregistrat: 10/26/2010
Destinul conduce o jumatate din viata fiecarui om,iar caracterul cealalta jumatate.
petronela_gav
Scris: Sunday, December 5, 2010 10:52 AM
Nivel

Inregistrat: 11/5/2009
norocul ti-l faci singur!
cry2000
Scris: Sunday, December 5, 2010 2:35 PM
Nivel

Inregistrat: 10/26/2010
Este bine sa dai gres incercand ceva,decatsa excelezi in a nu face nimic.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.