Modele pentru tricotat
Subiectul anterior · Subiectul urmator
aelita
Scris: Tuesday, December 28, 2010 4:55 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 12/19/2007
Mesaje: 42
Un model si pentru andrele si pentru croseta:

Punct Peruan

duchess292004
Scris: Tuesday, December 28, 2010 4:59 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 10/22/2010
Mesaje: 327
interesant ce face tanti din filmulet! daca as incerca eu sa fac asa ceva, pana as face un rand....as uita de ce m-am apucat :)
carla
Scris: Saturday, January 1, 2011 9:09 PM
Avatar
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 2/8/2007
Mesaje: 14165
cristinapatrascu66
Scris: Sunday, January 2, 2011 11:36 AM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 12/1/2008
Mesaje: 3113
carla ne imbolnavesti cu modelele tale
eu tocmai cautam un model de pulovar pupici
carla
Scris: Sunday, January 2, 2011 2:14 PM
Avatar
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 2/8/2007
Mesaje: 14165
cristinapatrascu66 wrote:
carla ne imbolnavesti cu modelele tale
eu tocmai cautam un model de pulovar pupici
Ai gasit ceva ?Eu cand vad ceva frumos,imi place sa va arat si vouapupici computerlove
cristinapatrascu66
Scris: Sunday, January 2, 2011 6:42 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 12/1/2008
Mesaje: 3113
am gasit un pulovar postat de tine pe care vreau sa-l incep maine ca sunt in concediu , am mai gasit unul si acum sunt in dilema ...pe care sa-l fac
parca as incerca sa-l fac pe primul


cristinapatrascu66 attached the following image(s):
untitled.jpguntitled2.jpg1981420518.jpg

carla
Scris: Sunday, January 2, 2011 7:01 PM
Avatar
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 2/8/2007
Mesaje: 14165
cristinapatrascu66 wrote:
am gasit un pulovar postat de tine pe care vreau sa-l incep maine ca sunt in concediu , am mai gasit unul si acum sunt in dilema ...pe care sa-l fac
parca as incerca sa-l fac pe primul
Amandoua sunt frumoase,eu l-as face pe al doilea e ceva mai deosebit cu elastic in talie
petronela_gav
Scris: Monday, January 3, 2011 2:51 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/5/2009
Mesaje: 1537
si mie tot al doilea imi place mai mult, pare mai tineresc bounce
carmen ema
Scris: Wednesday, January 12, 2011 12:42 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Mesaje: 14
Buna ziua! Gasesc foarte interesant si util acest forum. Si mie imi place sa tricotez, ma relaxeaza. Acum as vrea sa ii fac fiicei mele de 17 ani o caciula moderna, cu urechi, in genul celor care sunt purtate in acest sezon de multe din adolescente. Imi poate explica cineva cum sa procedez? Ma intereseza in special tiparul. Multumesc. Ema

geanyna32
Scris: Wednesday, January 12, 2011 8:21 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 2/16/2010
Mesaje: 534
carmen ema wrote:
Buna ziua! Gasesc foarte interesant si util acest forum. Si mie imi place sa tricotez, ma relaxeaza. Acum as vrea sa ii fac fiicei mele de 17 ani o caciula moderna, cu urechi, in genul celor care sunt purtate in acest sezon de multe din adolescente. Imi poate explica cineva cum sa procedez? Ma intereseza in special tiparul. Multumesc. Ema




cauta la topicul cu caciuli,vei gasi ce te intereseaza. doamna kale a explicat f bine cum se face.
duchess292004
Scris: Friday, January 14, 2011 12:21 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 10/22/2010
Mesaje: 327
postez si eu un model care mi-a atras atentia, dar pe care, din pacate, nu reusesc sa-l deslusesc, poate este cineva care ma poate ajuta cu traducerea semnelor din limba germana. va multumesc!


duchess292004 attached the following image(s):
h10.jpgh26.jpg

carla
Scris: Sunday, January 16, 2011 11:12 AM
Avatar
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 2/8/2007
Mesaje: 14165
duchess292004 wrote:
postez si eu un model care mi-a atras atentia, dar pe care, din pacate, nu reusesc sa-l deslusesc, poate este cineva care ma poate ajuta cu traducerea semnelor din limba germana. va multumesc!
Am sa incerc eu,sa-mi spui ce nu intelegipupici
Sa va arat ce lucrez acum


carla attached the following image(s):
ianuarie 2011 096.jpg

mirela74chris
Scris: Sunday, January 16, 2011 11:48 AM
Avatar
Nivel: Maestru

Inregistrat: 10/17/2009
Mesaje: 8601
Carla ce frumos este!
carla
Scris: Sunday, January 16, 2011 11:52 AM
Avatar
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 2/8/2007
Mesaje: 14165
mirela74chris wrote:
Carla ce frumos este!
Multumescpupici
duchess292004
Scris: Sunday, January 16, 2011 2:35 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 10/22/2010
Mesaje: 327
carla, nelamurirea mea este legata de semne, triunghiurile, spre stanga si dreapta, stiu ce inseamna, in rest, nu stiu ce inseamna punctul ala plin taiat pe diagonala de o liniuta, cele 2 cerculete goale in casute alaturate, triunghiul plin cu baza in sus, cerculetul plin simplu, patratelul gol, adica mai toate semnele. banuiesc eu ca unul e ochi pe fata, altul pe dos....dar care in ce fel? ras
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.