Modele pentru tricotat

Options Modele pentru tricotat
Subiectul anterior · Subiectul urmator
endy
Postat: Thursday, November 11, 2010 6:51 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 6/8/2010
Postari: 2562
Locatia: tara mea orasul meu de munte
eu cred ca liniuta se scad 2 ochiuri pe fata si secretul e ca se scade pe dosul lucrului cele trei liniute {y} intors cu linie . Ghideaza dupa nr care arata rindurile : 1 rind fata scazi la liniuta , 2 rind dos si scazi dos semnul cu trei liniute Tot timpul urmaresti ca la cerculet {jeteu } sa corespunda 2 ochiuri scazute Spor la lucru !
carla
Postat: Thursday, November 11, 2010 7:06 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/8/2007
Postari: 14165
Multumesc,eu am incercat al doilea model ,am scazut cate 3 ochi odata si se vede tare uratuff nu stiu daca va iesi frumos sa scad pe dos
endy
Postat: Thursday, November 11, 2010 7:07 PM

la a doua schema se scade spre stinga si spre dreapta iar dosul il faci cum vine , fata fata si dosul dos Spor la lucru si sa ne arati cind termini !
carla
Postat: Thursday, November 11, 2010 7:08 PM

endy wrote:
la a doua schema se scade spre stinga si spre dreapta iar dosul il faci cum vine , fata fata si dosul dos Spor la lucru si sa ne arati cind termini !
stiu ca se scade dar nu stiu cum se scad cei 3 ochi ca sa-mi iasa frumos ca in poza.Stati ca-l pozez acum,abia am inceput
endy
Postat: Thursday, November 11, 2010 7:14 PM

Carla dar peste tot la fiecare jeteu corespunde un fel de scazatura la schema 2 spre dreapta si stinga iar la schema 1 se scade o data pe fata si o data pe dos [ daca ai scadea numa pe fata si la rindul de dos si dosul l-ai face obisnuit dosul adica cum vine ar iesii frunzele mai lungi Eu am tot numarat dar nu am vazut ca trebuie sa scazi 3 niccaieri !
carla
Postat: Thursday, November 11, 2010 7:18 PM

endy wrote:
Carla dar peste tot la fiecare jeteu corespunde un fel de scazatura la schema 2 spre dreapta si stinga iar la schema 1 se scade o data pe fata si o data pe dos [ daca ai scadea numa pe fata si la rindul de dos si dosul l-ai face obisnuit dosul adica cum vine ar iesii frunzele mai lungi Eu am tot numarat dar nu am vazut ca trebuie sa scazi 3 niccaieri !
No stai ca incep sa pricep,deci daca fac al doilea model,se pun 2 jeteuri pe fata si se iau 2 ochi impreuna o data pe fata o data pe dos,asa-i.Deci pe fata inmultesc 2 dar scad unul,celelalt il scad cand ma intorc pe dos?Eu am scazut 2 ochi pe fata pentru cele 2 jeteuri iar pe dos m-am intors normal.Nu-mi place cum se vede unde am scazut,il desfac,am gresit de la inceput

carla attached the following image(s):
nov 2010 025.jpg nov 2010 024.jpg

endy
Postat: Thursday, November 11, 2010 7:31 PM

Incearca sa scazi in stinga frunzei spre singa si drepta frunzei poti s-0 scazi spre dreapta bagind andreaua de la stinga la dreapta { se scade mai incet dar iese frumos } Sper sa reusesti!Modelul iti iese doar ca scazatura rasucita spre dreapta e secretul !
carla
Postat: Thursday, November 11, 2010 7:36 PM

endy wrote:
Incearca sa scazi in stinga frunzei spre singa si drepta frunzei poti s-0 scazi spre dreapta bagind andreaua de la stinga la dreapta { se scade mai incet dar iese frumos } Sper sa reusesti!Modelul iti iese doar ca scazatura rasucita spre dreapta e secretul !
Multumescpupici maine incerc iar
endy
Postat: Thursday, November 11, 2010 7:48 PM

spor sa ai ca miini de aur ai !eu am invatat multe de la tine !
carla
Postat: Thursday, November 11, 2010 7:53 PM

endy wrote:
spor sa ai ca miini de aur ai !eu am invatat multe de la tine !
Multumescpupici
camelia12
Postat: Monday, November 15, 2010 11:58 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
endy
Postat: Monday, November 15, 2010 8:34 PM

camelia eu nu pot sa vad ce ai pus ..
dianastyle
Postat: Friday, November 19, 2010 12:22 AM

Nivel: Membru

Intrat: 11/9/2010
Postari: 14
Locatia: norway
https://picasaweb.google.com/regina.helena.1/BurdaGrossesStrickmusterheft#5347693960402846178
dianastyle
Postat: Friday, November 19, 2010 12:26 AM

Nivel: Membru

Intrat: 11/9/2010
Postari: 14
Locatia: norway
Imi cer scuze pentru postarile esuate dar sunt cam incepatoare in calculatoare. Am vrut so postez o pagina cu un model dar nu reusesc nicicum .Este vorba de un model din revista burda de la pagina 34 ultimul de jos,daca ma poate ajuta cineva as fi cea mai fericita ca il caut de mult timp. Va multumesc si va pup.sorry
petronela
Postat: Monday, November 29, 2010 10:07 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 10/25/2009
Postari: 234
Locatia: vaslui
dianastyle wrote:
Imi cer scuze pentru postarile esuate dar sunt cam incepatoare in calculatoare. Am vrut so postez o pagina cu un model dar nu reusesc nicicum .Este vorba de un model din revista burda de la pagina 34 ultimul de jos,daca ma poate ajuta cineva as fi cea mai fericita ca il caut de mult timp. Va multumesc si va pup.sorry

uite aici un filmulet posta de leut cu modelul cerut de tine, https://forum.7p.ro/Albumul-tricotajelor-mele.aspx?g=posts&t=2761&p=9 iar la prima pagina ai si explicatiile
spor la lucru
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed