Modele pentru tricotat
Subiectul anterior · Subiectul urmator
dalimana
Scris: Monday, December 14, 2009 5:41 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 1/5/2007
Mesaje: 180
adriana, in partea de jos, intre randurile lucrate pe dos pare a fi lucrate 2 in unul apoi jeteu, cam ca aici

iar "frunzulitele" ti le pot explica sau daca vrei diagrama
dalimana
Scris: Monday, December 14, 2009 6:02 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 1/5/2007
Mesaje: 180
incearca un esantion cu acest model. Nu garantez ca e cel corect, ca l-am intuit, nu l-am incercat, dar SPER ca e cel bun.

pe fata(randurile cu sot:2,4,6...) lucrezi dupa schema, pe spate(randurile 1,3,5,7...) lucrezi toate ochiurile pe dos.
valentina
Scris: Monday, December 14, 2009 7:39 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/8/2007
Mesaje: 1640
AdrianaC wrote:
Stie cineva modelul de la bluzita aceasta?



Am gasit eu modelul explicat, dar e in chineza. alcool Nu stiu daca te ajuta cu ceva, dar il pun.



Schema seamana bine cu cea postata de Dalimana.



JustUs
Scris: Monday, January 11, 2010 12:25 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Mesaje: 14
maria_mihaila wrote:
Sunt noua in ceea ce priveste tricotatul...Incerc sa invat dupa o carte mai veche (un almanah de fapt sic ) dar semnele la modele nu se potrivesc cu multe semne ale modelelor pe care le vad aici pe forum...Spunand acestea, v-as ruga daca ati putea sa imi explicati urmatoarele semne:

http://picasaweb.google.com/judyzou03/2008#5262464890407685250

Am gasit link-ul tot aici pe site si mi se par modelele superbe...
Va multumesc mult de tot si astept indicatii de la detinatoarele mainilor de aur ! angel majoreta



daca ai sti cat d mult m-ai ajutat cu catalogul p care l-ai gasit si ni l-ai impartasit si noua...newclap topai pupici pupici pupici pupici pupici iloveyou :018:
ingerash
Scris: Sunday, January 17, 2010 11:51 PM
Avatar
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
Mesaje: 27681
Am ceva modele poate va plactopai topai topai


ingerash attached the following image(s):
iptanna.jpgveta_02 134.jpgp0200.jpgp0151.jpgp0150.jpgp0147.jpgp0138.jpg

flori1972
Scris: Monday, January 18, 2010 12:12 AM
Avatar
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 11/20/2009
Mesaje: 7636
ingeras superbe modelele ,primul ami place in mod deosebitdance
carla
Scris: Monday, January 18, 2010 8:23 AM
Avatar
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 2/8/2007
Mesaje: 14165
Mie nu-mi plac tare astea cu bobite,odata i-am facut cuiva unul cu ciorchine de strugure si m-a terminat,da modelele postate de Inger sunt chiar dragutepupici
Ana
Scris: Monday, January 18, 2010 8:25 AM
Avatar
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 11/9/2008
Mesaje: 30045
Ingeras is dragutehearts
ral
Scris: Monday, January 18, 2010 3:52 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 8/1/2009
Mesaje: 622
Inger eu sunt la stadiul de invatacel la citirea diagramelor.
Ma poti ajuta te rog cu o explicatie la al 3-lea model?

Merci mult
petronela
Scris: Monday, January 18, 2010 4:10 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 10/25/2009
Mesaje: 234
flori1972
Scris: Monday, January 18, 2010 9:04 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 11/20/2009
Mesaje: 7636
PETRONELA multumim pupici
ingerash
Scris: Monday, January 18, 2010 10:34 PM
Avatar
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
Mesaje: 27681
ral wrote:
Inger eu sunt la stadiul de invatacel la citirea diagramelor.
Ma poti ajuta te rog cu o explicatie la al 3-lea model?

Merci mult


sorry pupici nu stiu cum se realizeaza.Dupa imagine linuta culcata este ochi pe dos,cea dreapta este ochi pe fata,spirala este bobita{care nu stiu cum se realizeaza} nu stiu restul semnelor.
mamiemi
Scris: Monday, January 18, 2010 11:47 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/3/2008
Mesaje: 1467
ingerash
Scris: Tuesday, January 19, 2010 12:05 AM
Avatar
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
Mesaje: 27681
zaza_
Scris: Tuesday, January 19, 2010 8:26 AM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/25/2008
Mesaje: 2187
Am si eu modele, dar sunt in germana si nu stiu sa traduc plans plans plans


zaza_ attached the following image(s):
3 modele.jpgm1.jpgm2.jpgm 3..jpgm4.jpgm5.jpgm6.jpgm6.1.jpgm7.jpgm8.jpgm9.jpgm10.jpgm11.jpgm12.jpgm13.jpgm14.jpgm15.jpg

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.