
 Nivel: Grupa mica
Inregistrat: 1/5/2007 Mesaje: 180
| adriana, in partea de jos, intre randurile lucrate pe dos pare a fi lucrate 2 in unul apoi jeteu, cam ca aici
 iar "frunzulitele" ti le pot explica sau daca vrei diagrama |
|

 Nivel: Grupa mica
Inregistrat: 1/5/2007 Mesaje: 180
| incearca un esantion cu acest model. Nu garantez ca e cel corect, ca l-am intuit, nu l-am incercat, dar SPER ca e cel bun.
 pe fata(randurile cu sot:2,4,6...) lucrezi dupa schema, pe spate(randurile 1,3,5,7...) lucrezi toate ochiurile pe dos.
|
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 9/8/2007 Mesaje: 1640
| AdrianaC wrote:Stie cineva modelul de la bluzita aceasta?
Am gasit eu modelul explicat, dar e in chineza. Nu stiu daca te ajuta cu ceva, dar il pun.

Schema seamana bine cu cea postata de Dalimana.
|
|
Nivel: Guest
Inregistrat: 2/12/2006 Mesaje: 14
| maria_mihaila wrote:Sunt noua in ceea ce priveste tricotatul...Incerc sa invat dupa o carte mai veche (un almanah de fapt  ) dar semnele la modele nu se potrivesc cu multe semne ale modelelor pe care le vad aici pe forum...Spunand acestea, v-as ruga daca ati putea sa imi explicati urmatoarele semne: http://picasaweb.google.com/judyzou03/2008#5262464890407685250 Am gasit link-ul tot aici pe site si mi se par modelele superbe... Va multumesc mult de tot si astept indicatii de la detinatoarele mainilor de aur !
daca ai sti cat d mult m-ai ajutat cu catalogul p care l-ai gasit si ni l-ai impartasit si noua... :018: |
|

 Nivel: DIAMANT
Inregistrat: 1/17/2008 Mesaje: 27681
| Am ceva modele poate va plac ingerash attached the following image(s):
      
|
|

 Nivel: Senior
Inregistrat: 11/20/2009 Mesaje: 7636
| ingeras superbe modelele ,primul ami place in mod deosebit |
|

 Nivel: SMARALD
Inregistrat: 2/8/2007 Mesaje: 14165
| Mie nu-mi plac tare astea cu bobite,odata i-am facut cuiva unul cu ciorchine de strugure si m-a terminat,da modelele postate de Inger sunt chiar dragute |
|

 Nivel: TOP TEAM
Inregistrat: 11/9/2008 Mesaje: 30045
| Ingeras is dragute |
|

 Nivel: Ambasador
Inregistrat: 8/1/2009 Mesaje: 622
| Inger eu sunt la stadiul de invatacel la citirea diagramelor. Ma poti ajuta te rog cu o explicatie la al 3-lea model?
Merci mult |
|

 Nivel: Grupa mica
Inregistrat: 10/25/2009 Mesaje: 234
| am gasit aici o multime de modele care mai de care mai frumoase poate va inspira si pe voi http://picasaweb.google.com/mariapop76/ManualDeTricotat#
|
|

 Nivel: Senior
Inregistrat: 11/20/2009 Mesaje: 7636
| PETRONELA multumim |
|

 Nivel: DIAMANT
Inregistrat: 1/17/2008 Mesaje: 27681
| ral wrote:Inger eu sunt la stadiul de invatacel la citirea diagramelor. Ma poti ajuta te rog cu o explicatie la al 3-lea model?
Merci mult
nu stiu cum se realizeaza.Dupa imagine linuta culcata este ochi pe dos,cea dreapta este ochi pe fata,spirala este bobita{care nu stiu cum se realizeaza} nu stiu restul semnelor. |
|
 Nivel: Avansat
Inregistrat: 2/3/2008 Mesaje: 1467
| Uite un manual Burda cu modele de tricotat: http://picasaweb.google.com.br/regina.helena.1/BurdaGrossesStrickmusterheft# |
|

 Nivel: DIAMANT
Inregistrat: 1/17/2008 Mesaje: 27681
|
esti o comoara! |
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 3/25/2008 Mesaje: 2187
| Am si eu modele, dar sunt in germana si nu stiu sa traduc zaza_ attached the following image(s):
                
|
|
|
|