Miting Bucuresti 19 Mai 2010
Subiectul anterior · Subiectul urmator
petro
Scris: Saturday, May 22, 2010 7:24 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/31/2008
In 90 nu exista alta alternativa la Iliescu. Iliescu a fost numit timp de doi ani presedinte si abia dupa 2 ani a fost ales de popor, in '92. Si in '92 intre Iliescu, Constantinescu, Funar si inca vreo 2-3 trei de care n-am auzit nici pana atunci si nici de-atunci pe cine era sa alegem? Normal ca unul care a mai facut politica pana in acel moment si nicidecum un speculant. Romania este pregatita pentru Europa. Parlamentarii nostri nu! Daca ar fi avut bunul simt, dupa alegerile din toamna primul lucru care l-ar fi facut ar fi schimbat Constitutia si ar mai fi plecat din ei acasa, n-ar mai astepta inca patru ani ca sa faca ceea ce este urgent pentru tara. Ce trebuie noi sa facem acum? Sa iesim cu totii in strada in 31 mai si sa le dam 25% din salarii ca sa plece acasa. Asta ar trebui. Ca ne-am saturat ca-si bat joc de noi, de parintii nostri si de bunicii nostri care au cotizat o viata pentru o pensie de 700-800 de lei din care nu-si pot plati nici intretinerea iarna si din care vor sa mai taie inca 25% pentru solidaritate fata de tara si fata de criza in care suntem tot datorita lor. Si ii apreciez pe cei care au mers ca oile si au dansat "Dansul Pinguinului" in fata Casei Poporului si s-au alaturat celor care au facut miting. Ceea ce se intampla la noi e o alta fata a gandirii comuniste a alesilor nostri. Uitati-va ce a propus FMI guvernantilor nostri si ce au ales ei. Si poate voi ii vedeti pe cei care se imbraca doar cu haine de firma si care stau cum or sta, dar au BMW-ul in fata blocului, insa eu ii vad pe cei 21% de someri di judetul meu care cauta in disperare un loc de munca ce nu exista. Si ii mai vad pe cei care muncesc in mediul privat pentru un salar de 600 de lei pe luna si inghit toate mizeriile patronilor pentru ca sa nu ajunga maine in strada. Nu stiu unde in Europa se intampla ca 70% din salariati sa castige 150-200 de euro pe luna. Ce s-a intamplat in tara asta? Ia tineti o haita de caini inchisa, fara mancare si apa o saptamana iar apoi dati-i drumul intr-o camera plina cu carne si vedeti daca se satura. Sau cand se satura. Asta s-a intamplat la noi. Cel mai puternic a prins bucata mai mare cel mai slab a astepta de la cel dintai. Suntem amarati si vai de noi, iar cei de dincolo nu fac decat sa ne amageasca si mai rau.
bereea
Scris: Saturday, May 22, 2010 7:51 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
Alternative exista intotdeauna.
KRYS85
Scris: Saturday, May 22, 2010 9:21 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 9/23/2008
Irinuta wrote:

Basescu si-a cam dat examenul in primul mandat, ca nu a facut nimic. Cine l-a votat si a doua oara, ori e orb, ori a fost mituit.

newclap newclap newclap newclap newclap newclap
Eu nu tin cu niciunu dar am ajuns la concluzia ca mai bine era pe vremea lui Ceausescu!!!O asa ajungem sa murim de foame!!!
Ange blanc
Scris: Saturday, May 22, 2010 10:46 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 4/11/2010
KRYS85 wrote:

newclap newclap newclap newclap newclap newclap
Eu nu tin cu niciunu dar am ajuns la concluzia ca mai bine era pe vremea lui Ceausescu!!!O asa ajungem sa murim de foame!!!

Subscriu. Pe vremea aia nu erau atatia someri si muritori de foame, iar la mamele cu copii mai multi le dadea si ajutor financiar in plus. Acum taie si alocatia asta amarata care oricum nu e suficienta pentru un copil. cry
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.