Miting Bucuresti 19 Mai 2010
Subiectul anterior · Subiectul urmator
madanuta
Scris: Wednesday, May 19, 2010 2:01 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/26/2007
Haideti sa discutam aici despre situatia tarii noastre!
Va aplica guvernul masurile de austeritate anuntate?
Unde credeti ca va ajunge situatia din tara noastra?
Ce credeti ca va urma dupa mitingul de azi?
Va demisiona Boc?
raly
Scris: Wednesday, May 19, 2010 2:03 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 12/17/2007
Sunt si eu curioasa ce va iesi!Acum la 15 este sedinta la palat!Insa mi-e teama ca nu se va schimba nimik si toate astea au fost facute pe degeaba!Ar trebui sa-si dea demisia cu totii!De la primul si pana la ultimul!
madanuta
Scris: Wednesday, May 19, 2010 2:28 PM
Nivel

Astept si eu cu mult interes sa aud ce au de zis reprezentantii guvernului.
Guvernul ar trebui sa inteleaga ca sunt ultimile clipe ale lui. Eu cred ca trebuia sa trimita un mesaj catre protestatari. Cand oamenii vor simtii concret in buzunare austeritatea, guverul va pleca pe sus.
roxinthya
Scris: Wednesday, May 19, 2010 2:37 PM
Nivel

Inregistrat: 11/10/2009
Nu stiu ce se va schimba, daca se va schimba pentru ca eu cred ca oricine va veni in loc vor fi la fel de incapabili si tot pentru a-si umple buzunarele vor trage!
Mi-e o scarba de-mi vine sa vomit! puker puker
madanuta
Scris: Wednesday, May 19, 2010 4:56 PM
Nivel

Roxinthya, ai dreptate, dar tot astept niste masuri de redresare a situatiei.

roxinthya
Scris: Thursday, May 20, 2010 8:38 AM
Nivel

Madanuta cred ca ar trebui in primul rand schimbata mentalitatea romanului:
- in casa e curatenie luna si te pune sa te descalti cand te duci in vizita dar pe strada scuipa, arunca gunoaie si chistoace sau isi arunca la marginea padurii molozul din casa dupa ce a daramat 15 pereti ca sa-si faca arcade in casa si living "ca la americani"
- sa refuze angajare fara carte de munca
- sa nu mai dea spaga la medic si politie pentru ca sunt platiti din banii nostri
- sa fie mai muncitori (cunosc o gramada de puturosi care nu se duc la munca pentru ca salariul nu e de minim 10 milioane)
- sa nu mai astepte ajutor de la stat si sa se mai bazeze si pe propriile forte
- si lista ar putea continua la infinit
roxinthya
Scris: Thursday, May 20, 2010 8:40 AM
Nivel

Si cea mai tare: stau in aprtament de 50 metri patrati inghesuiti si cu socrii eventual dar au BMW sau Mercedes in fata blocului hohot hohot
Fluturas
Scris: Thursday, May 20, 2010 9:27 AM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 11/22/2006
roxinthya wrote:
Si cea mai tare: stau in aprtament de 50 metri patrati inghesuiti si cu socrii eventual dar au BMW sau Mercedes in fata blocului hohot hohot

asta e cea mai tare dar impreuna cu asta sunt si hainele de firma,ca doar numai cu puma,cu nike,cu adidas se poate imbraca.nu ma refer aici la cei care au cate o pereche,doua,ci la cei care numai cu asa ceva se imbraca
raly
Scris: Friday, May 21, 2010 7:15 AM
Nivel

Nah,ca nu s-a rezolvat mai nimik.Deci in 31 nu ne ramane decat sa iesim toti cu mic cu mare in strada daca suntem la fel de uniti!hearts
mariana71
Scris: Friday, May 21, 2010 7:51 AM
Nivel

Inregistrat: 10/14/2009
Nu stiu daca se v-a rezolva si pe 31 ceva ,doar o alta revolutie,Doamne fereste,dar la nimic bun nu e de asteptat.Pe parlamentari si ministri ii intereseaza numai sa-si pastreze scaunul ,de omul de rind ,nimic.Asa ca ,iese lumea in strada acum,poate demisioneaza careva,poate nu,dar dupa vine altul si tot asa.Si cu Basescu s-a sperat ca se schimba ceva in Romania,dar s-a schimbat?Nu stiu ce ar trebui ,ca totul sa fie bine pt omul de rinduff .
Ange blanc
Scris: Friday, May 21, 2010 8:07 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 4/11/2010
mariana71 wrote:
Si cu Basescu s-a sperat ca se schimba ceva in Romania,dar s-a schimbat?Nu stiu ce ar trebui ,ca totul sa fie bine pt omul de rinduff .

Basescu si-a cam dat examenul in primul mandat, ca nu a facut nimic. Cine l-a votat si a doua oara, ori e orb, ori a fost mituit.
madanuta
Scris: Friday, May 21, 2010 8:19 AM
Nivel

Inca n-au simtit oamenii in buzunare scaderea salariilor si pensiilor,d-aia cred ca au venit la miting sa cante si sa danseze, dar de luna viitoare o sa urle foamea si lipsa de medicamente in Romania. Atunci poate fac un miting adevarat. Cei care au dus-o bine, asa o vor duce si de acum inainte.
katy_lumika
Scris: Friday, May 21, 2010 9:25 AM
Nivel

Inregistrat: 1/14/2008
Vin ca oile la meeting, saracii, insa pun pariu ca cei care au scandat in piata nu stiu ca liderii de sindicate care-i cheama la dreptate, sunt pusi acolo cam din '90. Ce se incearca acum este sa-i dea jos pe Basescu si Boc, dar oare daca vine altcineva ce va face cu o tara care are visteria goala? Ne indatoreaza si mai mult. Nu tin cu nici unul, nu am votat niciodata pana acum, dar am vrut in Europa, suntem in Europa!
raly
Scris: Saturday, May 22, 2010 7:13 AM
Nivel

Mare dreptate ai Katy!cool cool
bereea
Scris: Saturday, May 22, 2010 6:30 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
Din pacate, tara noastra a luat-o pe o panta gresita inca din '90, cand l-au votat pe Iliescu in loc sa incerce si altceva.
Iar asa-zisa intrare in Europa va duce tara intr-o saracie lucie.Romania nu era pregatita pentru asa ceva si nu va fi nici in urmatorii 10 ani.Oricat ar demonstra oamenii, oricate guverne ar cadea, banii nu vor aparea de nicaieri.Sunt atat de multe lucruri de schimbat incat nu stiu cine ar fi capabil sa o faca.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.