Miscarile bebeului la 38 saptamani
Subiectul anterior · Subiectul urmator
oana_buru
Scris: Monday, July 10, 2006 11:15 AM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 7/1/2006
oare Buna fetelor sunt in sapt 38 si am o mare nedumerire cat de tare trebuie sa miste fatul la 37-38 sapt?Bebeul meu pana in sapt 37 misca de ziceai ca iese prin buric imi muta pur si simplu burta dintr-un loc in altul,dar de vreo 1 sapt numai misca in ritmul acesta sunt zile cand stau ore intregi si astept sa miste un pic.Imi este foarte frica daca a patit ceva sau pur si simplu nu mai are loc?sanatate
Roxanel
Scris: Monday, July 10, 2006 11:25 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/13/2006
oana_buru wrote:
oare Buna fetelor sunt in sapt 38 si am o mare nedumerire cat de tare trebuie sa miste fatul la 37-38 sapt?Bebeul meu pana in sapt 37 misca de ziceai ca iese prin buric imi muta pur si simplu burta dintr-un loc in altul,dar de vreo 1 sapt numai misca in ritmul acesta sunt zile cand stau ore intregi si astept sa miste un pic.Imi este foarte frica daca a patit ceva sau pur si simplu nu mai are loc?sanatate

Se zice ca trebuie sa numeri 10 miscari in 24 de ore. Eu stiu ca cu cat creste mai mare are tot mai putin loc sa s emiste si atunci nu-l mai simti ca pana atunci. Eu zic sa incerci sa numeri cele 10 miscari.pupici
Miri
Scris: Monday, July 10, 2006 11:26 AM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/26/2006
Poti sa incerci sa maninci sau sa bei ceva dulce,apoi sa stai intinsa 10 minute pe partea stinga,,iar daca nu misca ,te intorci si stai 10 minute pe parte dreapta.
Sau poti incerca sa bei ceva rece,te intinzi in pat si astepti sa vezi daca obtii vreun "raspuns" din parte bebelusului.sic Astea metode le-am aflat pentru "stimularea"bebelusului in burtica...
Oricum,bebele nu mai are tot atita spatiu ca pina acum in plus,se pregateste de "marea intilnire"
Poti sa iti intrebi medicul , ca sa stai linistita!pupici
g_nicoleta2000
Scris: Monday, July 10, 2006 2:05 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/14/2006
Metodele enumerate de Miri le stiam si le faceam si eu. Si de obicei o apuca miscatul picioarelor in ficatul meu uff

Oana, acusica o sa va intalniti, ce emotionant.pupici
oana_buru
Scris: Monday, July 10, 2006 4:25 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 7/1/2006
pupici Merci fetelor am facut cum mi-ati zis am baut niste suc rece si am mancat si vreo jumatate de pepene verderas m-am intins in pat si atunci sa vezi cum a inceput sa-mi duca burta in colturiyes pupici intradevar nu prea mai are loc in burtica si de aia se misca mai putin sic dar ma obisnuisem cu miscarile lui de ore intregiboxingsnatate bounce bye
Miri
Scris: Monday, July 10, 2006 5:15 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/26/2006
Ma bucur ca ti-am putut fi de folos si ca te-ai linistit!pupici
Fialka
Scris: Thursday, January 17, 2008 12:04 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 9/7/2007
Eu dimpotriva simt miscarile lui BB dupa ce beau un ceai fierbinte.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.