Profil: Minune2024
Despre
Utilizator: Minune2024
Nivel: Membru
Statistici
A intrat: Thursday, April 18, 2024
Ultima vizita: Sunday, June 23, 2024 10:25 PM
Numarul de postari: 21
[0.00% din toate postarile / 0.31 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul aspirantelor - 89
Postat: Thursday, June 13, 2024 6:01 PM
deme wrote:

Eu le-am luat oral :) nu am eliminat nimic

Mie mi a spus vaginal și de la farmacie astea mi le au dat. Mi au spus că se pot lua și vaginal și oral.
Postat: Thursday, June 13, 2024 5:33 PM
deme wrote:

Eu am luat gynophilus. Este varianta de pastile sau ovule. Eu am luat pastile, sunt într-o sticluță :).
După histero mi-a dat și doxiciclina și astarte

Același tratament și eu îl urmez.
Da sunt Intr o sticluță. Capsule cu niste granule mici mici. Deme după ce le puneai la distanta de ceva timp le eliminai ?
Bafta și vouă !! Doamne ajuta.
Postat: Thursday, June 13, 2024 8:11 AM
Bună fetelor,
Revin cu un mesaj,după histero mi s a dat gynophilus pro. Doar că pe prospect nu scrie nimic că se administrează intravaginal. A luat cineva ? Sunt pilule cu un conținut alb. Sunt fete care au luat? Să îmi confirme cineva că sunt în regulă intravaginal?
Scuze vă întreb pentru că nu am luat niciodată. 🥺
Postat: Wednesday, June 12, 2024 1:43 PM
Nicaieri88 wrote:

Buna! Eu am avut 2-3 zile, dar am avut polipectomie de fapt. Si prima menstruatie tin minte ca a fost mai dureroasa ca de obicei.

Poti incerca sa iei un no spa forte sa vezi daca te lasa. Foarte important e sa nu ai febra sau dureri mai mari.

Și mie mi a scos un polip.
Nu sunt dureri mari ...nici nu sunt de fapt dureri. Ci un disconfort .. mi a dat acolo un nospa și după nu am mai luat nimic de durere.
Postat: Wednesday, June 12, 2024 8:59 AM
Bună fetelor,
Ați avut și voi un oarecare disconfort după histero?
Postat: Saturday, June 8, 2024 3:02 PM
Bună fetelor,
Săptămâna viitoare sunt programată pentru histeroscopie diagnostica.. Știți cumva dacă este contraindicat contactul sexual până la procedură?
Sau dacă sunt alte contraindicații ?
Vă mulțumesc.
Postat: Monday, June 3, 2024 8:42 PM
Bună fetelor,
Știți cumva cum se procedează dacă vrei să îți deschizi un dosar FIV prin programul național? Și cam cât timp durează totul ?
Mulțumesc!! 🤗
Postat: Monday, May 13, 2024 8:09 PM
Bună fetelor,

Cam in cat timp v au venit rezultatele la secreții si papanicolau? (Mă refer la fetele care au recoltat la domnul doctor Maftei) din ce știu cam in doua săptămâni nu?
Am reușit și eu intr un final sa ajung pentru recoltat. Și daca e totul ok luna viitoare trebuie sa fac histero.
Voi cum mai sunteți? Totul bine?
Postat: Saturday, April 20, 2024 11:25 AM
Nicaieri88 wrote:

Al meu se vedea fffff putin, doctorul a zis ca vede o portiune mai ingrosata a peretelui si ca banuieste un polip. Si polip a si fost.

Ok fetelor.
In cazul asta nu rămâne decât să aștept ziua în care merg la recoltat analize( și după ce îmi vin rezultatele) și eco. Să vedem ce spune domnul doctor. Eco l am făcut la începutul anului și mi s a recomandat sa nu fie mai veche de 3 luni. ☺️ Și după va scriu...
Postat: Saturday, April 20, 2024 9:31 AM
Isa294 wrote:

Pleci in aceeasi zi, si daca e cu anestezie si daca e fara, doar ca nu ai voie sa conduci in caz de e operatorie.

In legatura cu de ce se face histero, este singura investigatie care vizualizeaza pe interior uterul si toata anatomia si patologia sa, endometrita, polipi, etc doar prin histeroscopie se diagnosticheaza respectiv trateaza. Oricum, e din categoria musai pentru orice cuplu care incepe investigatiile pe partea de fertilitate. Eu de ex am o prietena care a facut 2 fivuri si 3 transferuri fara succes la o clinica din tara si niciodata nu i-a fost recomandata histeroscopia, eu cand am mers prima data la Origyn cu asta am inceput. Apoi a schimbat si ea clinica si evident ca a facut-o din start acolo, erau si ei surprinsi de protocolul celor de la prima clinica.

Am înțeles ..dar acești polipi nu se vad și la eco?