Profil: Miha_ela
Despre
Utilizator: Miha_ela
Nivel: Membru
Statistici
A intrat: Thursday, February 2, 2012
Ultima vizita: Thursday, July 12, 2012 11:05 AM
Numarul de postari: 8
[0.00% din toate postarile / 0.00 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Fertilizare in vitro si alte metode de conceptie
Postat: Friday, February 17, 2012 2:48 PM
Iti multumesc. Dar ca sa o luam de la capat, asta include costuri fff mari, pe care nu ni le permitem si mai ales intr-un timp scurt.Dar ce pot sa spun...cu Dumnezeu inainte..
Postat: Friday, February 17, 2012 2:38 PM
uff Uff, nu am reusit sa mergem mai departe. La prima analiza de betahcg in ziua a 10 a, a fost 7, am repetat analiza dupa 4 zile si a rezultat 1, deci fara reusita.Nu stiu ce vom face...dar este fff greu.
Postat: Monday, February 6, 2012 3:40 PM
iti multumesc din suflet...sunt constienta ca 3 zile nu sunt multe, dar....nu am altceva de facut decat sa astept
Postat: Monday, February 6, 2012 3:00 PM
Buna, fetelor. Voi ce mai faceti? Eu, nu stiu cum sa fac sa treaca timpul mai repede; mai avem 3 zile pana la aflarea unui raspuns legat de FIV-ul pe care l-am facut acum 8 zile. Imi umplu timpul cu tot felul de activitati..dar gandul tot acolo se duce. Impartasesc aceleasi sentimente cu toate fetele care trec prin asta...mai ales cand stii ca o alta alternativa, sau o alta procedura nu mai poti face. Este fff greu, dar sper sa fie bine. Ma rog lui Dumnezeu sa fie bine si nu numai pt mine, ci si pt toate care traiesc o astfel de experienta.

Sa ne ajute Dumnezeu sa trecem cu bine si sa putem spune si noi ca ne-a dat Dumnezeu darul cel mai de pret pe care il poate avea vreodata un om... bebic un copil. sau mai multi bebic bebic bebic ras
Doamne ajuta
Postat: Thursday, February 2, 2012 3:16 PM
Viata este o flacara ce se stinge totdeauna, dar recapata scanteie de cate ori se naste un copil.

Postat: Thursday, February 2, 2012 3:14 PM
tare grea asteptarea...dar au trecut deja aproape 4 zile, mai am 7...destul de mult. Doamne ajuta sa fie cu noroc...pentru toate fetele care trec prin acelasi lucru grup
Postat: Thursday, February 2, 2012 10:20 AM
Va multumesc din suflet si sa dea Dumnezeu sa fie... chiar daca ar fi tripleti. Sa fie sanatosi...vom vedea cum ne descurcam, trebuie.
Postat: Thursday, February 2, 2012 10:14 AM
Buna tuturor. Sunt noua pe acest forum si nu stiu cu ce sa incep.Din pacate si eu ma confrunt cu aceeasi problema ca si voi...infertilitatea. Dupa 2 operatii la paroscopie de desfundare a trompelor si dupa 3 inseminari nereusite, am ajuns si la FIV. Am 4 zile de la implantare..sunt in asteptare si este ff greu. Au implantat 3 "puradei" , 2 de tip A si unul de tip B.Sa dea Dumnezeu sa reuseasca procedura si sa ramana la noi "puradeii", cati va vrea Dumnezeu. Sa dea Dumnezeu ca si la voi sa reuseasca si sa se implineasca visul de a avea copilasi.