MasterChef Romania

Options MasterChef Romania
Subiectul anterior · Subiectul urmator
giulia_mamik
Postat: Thursday, April 26, 2012 9:18 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/22/2010
Postari: 3091
Locatia: bacau
Ingerash,eu cred ca totul e regizat.E un fel de teatru peste tot in televiziune,de fapt!uff
bereea
Postat: Thursday, April 26, 2012 9:35 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22769
Eu nu cred ca e totul regizat.Concurentii gatesc pe bune, iar "degustatorii" sunt chiar master chef, simpatici dupa umila mea parere ...stiu sa faca si spectacol si acesta e un punct in favoarea lor.
Am pierdut Master Chef in Italia, cred ca a fost mult mai spectaculos, dar nu voi mai pierde a doua editie.
Bibiii
Postat: Friday, April 27, 2012 12:05 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Urmaresc cu placere MasterChef Romania.ras Nici eu nu as crede ca e totul regizat...Mie-mi place foarte mult,iar degustatorii sunt cam nemilosi,dar asta imi place,spun lucrurilor pe numetopai ...deci,cum am mai spus,IL URMARESC CU PLACERE!dance
verusca
Postat: Friday, April 27, 2012 7:23 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 6/11/2010
Postari: 1295
Locatia: Targoviste
si eu prezenta, il urmaresc de la inceput la sfarsit si condimentez cu remarci si comentarii...incepe sa ma enerveze Andreea care, zic eu, exagereaza cu comparatiile gen...ca aceasta proba a fost pt ea mai mult decat nasterea copilului, ca si-ar taia o mana ca a gresit etc...plus ca la nunta lui Edi, desi era sefa Isaura s-a gandit ea sa dea reguli pe acolo, mai baga si sentimentalisme ca are reteta de la tatal mort cand avea ea 9 ani dar m-a razbunat chef Florin cand a zis ca asta ar trebui sa-l impresioneze?
ce rea sunt!sic
oanamaria
Postat: Friday, April 27, 2012 1:07 PM

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Andreea e antipatica si ofticoasa concursului!hohot
Mie imi place si nu mi se pare nimic regizat !
roxinthya
Postat: Friday, April 27, 2012 1:47 PM

Nivel: Senior

Intrat: 11/10/2009
Postari: 7233
Locatia: Bucuresti
Pe mine m-a nenorocit ultima emisiune - la proba cu mancarea romaneasca - visam numai fasole cu ciolan si ciuperci inecate in smantana cu mamaliga la greu.
Cred ca am avut balele pana la pamant - asa ceva n-am mai patit de mult desi unt o pofticioasa!
In rest mie imi place emisiunea! Regizate sau mai bine zis fortate nu cred ca sunt decat rautatile chef-ilor care in realitate cred ca sunt baietzi de treaba dar asa e formatul emisiunii!
Daca va uitati pe net la vreo emiiune similara cu " Romanii au talent" o sa vedeti ca e aproape identica cu surioara romaneasca... Deci eu cred ca e un format impus si juriul asa trebuie sa se poarte!
bereea
Postat: Friday, April 27, 2012 1:50 PM

Ce s-ar intampla daca i-ar luada si ar fi amabili cu toti.Ne-ar plictisi, nu?
Oricum , jos palaria pentru o mare parte din concurenti, eu n-as avea curajul sa particip
roxinthya
Postat: Friday, April 27, 2012 1:52 PM

bereea wrote:
Ce s-ar intampla daca i-ar luada si ar fi amabili cu toti.Ne-ar plictisi, nu?
Oricum , jos palaria pentru o mare parte din concurenti, eu n-as avea curajul sa particip

Eu cred ca ai face fatza cu brio!
bereea
Postat: Friday, April 27, 2012 2:04 PM

Roxi, multumesc de incredere, dar eu nu cred
ingerash
Postat: Friday, April 27, 2012 6:15 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Ma uit la emisiunile culinare de UK si e diferenta mare de la felul in care gatesc,decoreaza in farfurie si comportamentul degustatorilor...nu mai zic de emisiunea "Come dine with me"....am incercat sa ma uit la cateva ep.online Master Chef si nu ma apucat dorul de cratite mai tare ma indispuneau....credeam ca vad ceva mai apetisant dar....
bereea
Postat: Saturday, April 28, 2012 9:04 AM

Ingeras, normal ca e diferenta la gatit.Trebuie sa vezi ce gatesc astia din Italia.Lesini pur si simplu.Fiecare tara cu obiceiurile eipupici
ingerash
Postat: Saturday, April 28, 2012 10:27 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Bereea daaa bucataria italiana e cautata in uk...poate ai ceva link-uri sa vad si eu emisiuni culinare italiene,poti sa-mi trimiti pe PM?Multumescpupici
bereea
Postat: Wednesday, May 2, 2012 8:04 PM

Ingeras, nu am nici un link on-line , dar am sa incerc sa cautpupici

Aseara am vazut noul episod si am fost dezgustata de unle lucruri: nu mi-a placut faptul ca atunci cand lucreaza in bucatarie nu au capul acoperit, ba chiar isi tin parul in fata.Nu mi-a placut de Andreea si atitudinea ei fata de echipa cu care era in competitie.Nu ar trebui sa li se permita sa recomande sa fie votati ei, iar pupicii trimisi de respectiva erau nelalocul lor.Mi se pare o persoana egoista si lipsita de scrupule
roxinthya
Postat: Wednesday, May 2, 2012 8:40 PM

Faza cu parul am mai remarcat-o si in alte editzii ale emisiunii.
Barbati-miu daca gaseste fir de par in mancare, vomita direct!
cris
Postat: Thursday, May 3, 2012 4:59 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 4/18/2012
Postari: 153
Locatia: Bacau
Daca aveti canalul TLC la TV, puteti urmari mastercchef us. E o diferenta de la cer la pamant. Bucatarii nostri,chefii, sunt niste killeri in tot sensul cuvantului. Cei de la US , desi concurentii fac gafe, sunt mai permisivi in abordare, sunt mai manierati. Ai nostri nu stiu decat sa critice, nici o incurajare, nimic. Doar si aia, concurentii, sunt oameni, nu roboti. Tot comunisti au ramas la mentalitate.
Cat priveste Andreea, mi-a displacut din prima. Ati vazut cum a luat untul,2pachete si nu l-a impartit cu cei ce nu aveau? Sau de carnea de caprioara?...Nu s-a saturat cu o bucata, si-a luat 2, sa se sature... Pacat...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed