MasterChef Romania

Options MasterChef Romania
Subiectul anterior · Subiectul urmator
kali
Postat: Tuesday, April 10, 2012 9:36 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14381
Am vazut si eu, tot printre picaturi, iar acum e sub asediu frigiderulalcool
bereea
Postat: Tuesday, April 10, 2012 10:20 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22769
Si eu tot printre picaturi ca a venit frate-meu...recuperez duminica.
oanamaria
Postat: Wednesday, April 11, 2012 10:02 AM

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Urmarita cu interes cap-coada ,bine ca au pauze destul de lungi si dese pentru diverse activitati gen baita sic ,dar nu va spun ce pofta imi era de un stek si ce mai aveau prin farfurii .
bereea
Postat: Wednesday, April 11, 2012 10:03 AM

Nu ma simt in stare sa particip la un asemenea concurs...trebuie multa pregatire, multe cunostinte in domeniu, indemanare si...imaginatie.
Dar la gustat mi-ar placecool

aaaa, si ma bucur ca pana in prezent se pare ca femeile sunt cele mai tarinewclap newclap
oanamaria
Postat: Wednesday, April 11, 2012 10:10 AM

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Da am ramas surpinsa ca femeile sunt cele mai tari ,ma asteptam la niste barbati sa -i dea pe spate pe cei din juriu .
Abia astept urmatoarea emisiune !topai
kali
Postat: Wednesday, April 11, 2012 10:14 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14381
bereea wrote:
Nu ma simt in stare sa particip la un asemenea concurs...trebuie multa pregatire, multe cunostinte in domeniu, indemanare si...imaginatie.
Dar la gustat mi-ar placecool

aaaa, si ma bucur ca pana in prezent se pare ca femeile sunt cele mai tarinewclap newclap

Si eu!!firstprize
Da, si iubitu se intreba daca nu cumva au nevoie de un degustator... chef.ras Ca cica s-ar pricepe...
danab
Postat: Wednesday, April 11, 2012 1:43 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Da, ca degustator-asistent si tot ar fi bine ras dar din etapa 2, cel mai devreme, ca la prima etapa au fost multe "bombe" culinare si teroristi culinari.

Juriul isi face treaba cum se cere, ca trebuie sa faca si show, dar cred ca ei ar fi si mai severi intr-un concurs obisnuit, netelevizat.
shirel
Postat: Wednesday, April 11, 2012 9:51 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11807
Locatia: israel
Aaaa este si in Romania ,acuma m-a pun pe cautate sa vad.la noi au fost doua editii a fost de mare succes .In juriu a fost un sef pe care il cunosc personal .la noi sunt foarte de treaba astia din juriu.Pai si eu cate bunatati am facut din cauza concursului asta mi se facea o pofta si a doua zi eram printre cratitze.La noi nu au fost retete prea complicate si erau asa de bine explicate .
acuma m-ai interesant este Master Chef cu copii supeeeeerb ,sa-i vedeti cum gatesc copii nici nu va vine sa credeti,Eden deja si-a pus gand rau sa ajunga la concurs ...ea chiar le are in ale gatitului.sic alcool
Ramzey este cheful meu preferat i-am urmarit toate programele si a fost si la noi invitat!Este un tip super !!
bereea
Postat: Thursday, April 12, 2012 9:02 AM

Chiar este si pentru copii? Trebuie sa fie tare nostimi.Daca o scap pe fiica-mea acolo nu stiu daca o mai pot lua vreodata
shirel
Postat: Thursday, April 12, 2012 10:06 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11807
Locatia: israel
bereea wrote:
Chiar este si pentru copii? Trebuie sa fie tare nostimi.Daca o scap pe fiica-mea acolo nu stiu daca o mai pot lua vreodata

Este chiar unul dintre programele bune pe care le-am vazut vreodata ,participand copii de la 9 -14 si pe bune stiu sa gateasca super bine.Juriul este de fiecare data surprins cand gusta minunile lor!
Binenteles ca Ale a avut si de la cine invatza!! ras computerlove
mama_Sonyei
Postat: Wednesday, April 18, 2012 12:14 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/24/2006
Postari: 1062
Locatia: Romania
Aseara striga al meu sotz cand ma duceam sa pun fetele la somn - vezi ca a inceput MasterChef!!! - si in loc de emisiunile lui pline de fotbal sau comentarii sportive a stat sa se uite EL la MasterChef ras abia asteapta saptamana viitoare sa vada continuarea... mi-a zis ca ar fi trebuit sa ma duc si eu acolo, dar eu picam prima la taiatul cepei, nu voi sic
Si uite asa sta si al meu pe emisiuni "oarecum" culinare, o data pe saptamana - macar bine ca mai stinge meciurile alea care nu se mai termina la orice ora din zi si din noapte banghead
S.ELENA
Postat: Wednesday, April 18, 2012 1:26 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2007
Postari: 7309
Locatia: Printre probleme......
Fetelor sa stiti ca eu am inceput sa ma uit la emisiune din cauza sotului, altfel nu stiu daca ma "prindea". Oricum, al meu nu este strain de ce se intampla acolo, nu pe parte de gatit (desi si la asta se cam pricepe - cand vrea sic ), cat pe parte de aranjat si organizat mese festive. Acolo e AS!!!!firstprize firstprize firstprize
giulia_mamik
Postat: Thursday, April 26, 2012 6:52 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/22/2010
Postari: 3091
Locatia: bacau
Fetelor,cat am putut sa rad marti la emisiune.Am prins doar o secventa cand chef Catalin da sa guste mancarea ardeleansca din carne de porc(gatita superficial,deci cam cruda).Replica lui a fost originala,cica:"Ba' asta grohaie.Daca ma apropii mai tare,nu apuc sa l musc eu ca ma musca el pe mine"hohot hohot hohot
bereea
Postat: Thursday, April 26, 2012 7:30 PM

Eu n-am vazut emisiunea de la inceput, poate reusesc sa recuperez duminica.Oricume amuzanta si ma distreaza destul.De data asta nu mi s-a parut ca au gatit un grad' che.Imi pare rau ca a iesit grasunica , era simpatica.
Imi devine destul de antipatica Isaura, nu stiu de ce
ingerash
Postat: Thursday, April 26, 2012 9:16 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Nu-mi place....atmosfera si aspectul mancarurilor...nu mai zic de atitudinea"degustatorilor".
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed