Chestionar intrebare: Ce alegeti sa va cumparati?
Alegere Voturi Statistici
Masina noua 30 69%
Masina second-hand 12 27%
Nu conteaza 1 2%
Nu stiu 0 0%

Masini noi vs masini second-hand
Subiectul anterior · Subiectul urmator
shirel
Scris: Thursday, October 14, 2010 8:24 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 7/22/2007
Super fetelor ,verificati voi bine piatza sic fiindca ma bazez pe voi ras ca sa avem noi de unde alege cea mai buna masina cu 7 locuri ca peste ceva timp vom avea nevoie.
Mihaela ,e super masina seamana tare bine cu masina pe care ne-o da soacra mea.love love love

Oana,si cu Audile tau nu mi-ar fi rusine!Este superb dar asta doar pentru pofturiile mele daca mi-as lua nu pentru copii,pentru excursii si pentru soferii tampiti de la noi!

Sa le stapaniti cu placere si cu folos!

Si noi in calatoriile lungi suntem cu DVD-ul in masina cu toate ca avem si discuri pentru calatoria cu copii in care au de indeplinit diferite misiuni,canta si cauta pe harta diferite puncte de reper sic .
Calatorie placuta tuturor indiferent de ce masina are!
kali
Scris: Thursday, October 14, 2010 8:24 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Frumoase masinutele voastre de 7 locuri!firstprize Sa le stapaniti cu drag si fara incidente!
Eu tot trag cu ochiul pe aici, ca si noi avem nevoie- deci cat de curand ne vom innoi si noi parcul auto.alcool Bine, inca nu e mare graba- ca inca functionam bine cu 2 masini mici- asa ca nu ne-am hotarat la nimic. Aia e programata doar pentru excursii si drumuri lungi.
Oana, frumoasa bijuterie. Cred ca e ca a noasta- nu vad cat e de lunga-... superba masina si foarte sigura... excelenta si frumoasa... insa consuma foarte mult (a noastra e 4x4- nu stiu la voi...), iar impozitul e pe masura.rambo Asta de bifat la minusuri.
t-mihaela
Scris: Thursday, October 14, 2010 8:40 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/20/2008
Shirel, nu ai o soacra in plus si pentru noi?topai
Delfinasa, nu stiu daca toate Nissanurile quest sunt asa inauntru cred ca depinde de an .Asta e din 2004 ,cam inapoiata dar asta e bugetul deocamdata ras...deja avem probleme cu banca ca nu finanteaza modele mai vechi de 2006rambo
Kali, 4x4 e visul lui Kaze ,i-am promis cand ma fac mare ii fac unul cadou hohot ca acum nu vreau sa lesin langa pompa de gaz.
Felicitari fetelor pentru masinute , sa le luati solide si bune de batut drumurile in vacante topai
delfinasa
Scris: Thursday, October 14, 2010 10:12 PM
Nivel

Inregistrat: 2/13/2006
Se stie ca masinile mari halesc gaz mult si in drive normal, iar cand le bagi in 4x4 inghit de nu se mai satura. Cine-si cumpara masini de calibru mare, se asteapta si la cheltuieli ulterioare mai mari.

Mihaela, un suv crossover cu 7-8 locuri nu consuma cu mult mai mult decat un minivan. Ia uitati-va la fuel economy sa comparati, poate Kaze-si va vedea visul cu ochii chiar acum.
Mie-mi placea foarte mult de la Nissan -Murano, da' a cazut din lista ca are doar 5 locuri...Armada e un crossover misto, are 7-8 locuri.
Daca Questul e din 2004, nu e masina deloc veche si, daca a fost bine ingrijita, va tine multi ani. Navigatorul meu e din 2005 si arata aproape nou-nout, ba imi place mai mult decat modelul de anul asta.

Sorry pentru piedica la creditare...din cate stiu de pe-aici, nu prea se fac linii de credit si nici garantie nu se prea acorda pentru masini mai batrane, peste 100,000 mile sau noute ca an, dar cu mileage mai mare...dar daca dealerul se grabeste s-o vanda si vede ca sunteti interesati, poate lucreaza cu voi sa obtina finantarea/ori incercati sa aduceti voi o alta sursa. In orice caz, pe la noi preturile sunt negociabile si la dealer. Nu cedeaza din prima, dar lasa toti cel putin cateva sute. Noi reusiseram sa scoatem vreo 2000 la alta masina, la care initial managerul nici n-a vrut sa discute vreo negociere dupa prima vizita, a fost foarte categoric. La alt dealer la fel, toti se dau loviti ca nu sunt preturile negociabile, da' si la astea noi se negociaza, cine stie asta nu cumpara niciodata cu pretul afisat sau msrp sic.
Bafta sa va vedeti cu masina dorita pe driveway!
dari
Scris: Thursday, October 14, 2010 10:29 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 12/27/2009
Fetelor sa le stapaniti cu placerenewclap newclap newclap
Aceasta este cadou de la sotul meu,daca era sa fac eu alegerea optam pt. ceva mai mic dar el gandeste practic:carucior,concediu...

dari attached the following image(s):
imgres.jpg

nikmiki
Scris: Friday, October 15, 2010 1:20 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 7/18/2010
Oana,Mihaela,Dari sunt superbe!Sa le folositi sanatoase!dance
bereea
Scris: Friday, October 15, 2010 10:31 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
Mihaela, superba masinanewclap newclap

Oana, ce sot fain aicool Al meu cred ca mi-ar face cadou o bicicletaras Sa o folosesti cu placere, e faina rau masinutanewclap newclap

Dari , sa folosesti cu bine masina.si tu ai un sot de nota 1ocool
shirel
Scris: Saturday, October 16, 2010 8:55 AM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 7/22/2007
Mihaela,soacra ca soacra dar uite ce sotii au fetele pe aici sic ras si ce cadouri spectaculoase le fac .
Fac schimb de soacra cu un asemenea sotz!!hohot hohot hohot yes
t-mihaela
Scris: Saturday, October 16, 2010 8:17 PM
Nivel

Inregistrat: 6/20/2008
Mie un amant mi-ar trebui hohot
Delfinasa,la noi cautatul masinii e mai greu decat cautatul casei ca la masini vorbim limbi straine si la propriu si la figuratnervi ,eu vreau minivan comfortabil ca la drum lung daca copiii nu se simt bine iti fac viata un iad .Kaze vrea masini dinastea cu roti de tractor ,eventual sport...mi-e mila si de el ca munceste ca un caine 11 ore dar i-am promis ca dupa ce scapam de copii adica la pensie ii fac cadou un jeep doar pentru el topai Si apropo de minivanul meu NIssan, a picat afacerea tre sa luam unul de an mai 2006 plus altfel nu ne finanteaza banca
oradeanca1
Scris: Friday, March 4, 2011 9:20 AM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 2/21/2011
masina noua - cea mai buna solutie
dar daca nu ai bani, accepti compromisul
bereea
Scris: Friday, March 4, 2011 9:32 AM
Nivel

eu cred ca depinde si ce fel de masina noua vrei.Noi am preferat una second -hand cu motor mare, lata, greoaie, decat una mica de oras, dar noua
oanamaria
Scris: Monday, May 16, 2011 2:52 PM
Nivel

Inregistrat: 4/22/2009
oanamaria wrote:
Noua fara discutii!

Revin!
Noua cand iti permiti,cand nu merge si un compromis .
oanamaria
Scris: Tuesday, May 31, 2011 8:39 AM
Nivel

Ne-am oprit la o Skoda Fabia 2 cu 22 mii km la bord -sper sa nu intervina nimic si sa fie a mea ,dar asta cam in octombrie .
Este masina prietenului nostru si am aflat ca vrea s-o vanda (noi nu-i spusesem ca imi doresc sau ca-mi trebuie masina).Este foarte bine intretinuta nu a folosit-o decat sa faca naveta intre 2 localitati (cam 10km) si e relativ noua la km astia.
Eu cand am vazut pe net ca o masinuta de 2 ani vechime are 80-100 mii de km m-am si speriat.Cat de ,,alergate''sunt intr-un timp asa de scurt!uff
bereea
Scris: Tuesday, May 31, 2011 8:51 AM
Nivel

Pare buna masinuta, daca km sunt reali.
Masina sefului meu, de exemplu , are 4 ani vechime si 280.000 km.Daca vrea sa o vanda, da km inapoi si cumperi amsina aproape nouaras
oanamaria
Scris: Tuesday, May 31, 2011 9:16 AM
Nivel

Km sunt reali ca o stiu de cand o are si a fost a tatalui lui care a decedat acum 1 an si mosulicul tinea la ea ca la ochii din cap si o folosea numai sa vina aici si apoi o bibilea toata ziua .
Prietenul a avut alta masina pe care a vandut-o acum si a luat-o pe asta s-o foloseasca tot pentru naveta si apoi are masina de serviciu .
Deci nu-mi fac probleme cu km si cu felul cum e intretinuta.
De ex si tata are o Mazda2 de 3 ani si are 20 mii de km la bord ca nu o alerga decat asa de fite o pastreaza sa i-o dea lui Stefan hohot hohot
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.