Masini cu 7-8 locuri
Subiectul anterior · Subiectul urmator
shirel
Scris: Friday, February 15, 2013 7:56 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 7/22/2007
Pentru ca multe dintre noi avem familie numeroasa cu 3,4,5 copii sic si avem nevoie si beninteles de o masina mai mare ,eu fiind in momentul de fatza in cautari sic astept aici sa schimbam pareri ,modele de masini de pe la voi ,ce trebuie sa luam in considerare si binenteles si preturi.
Astazi gandul mi-a ramas la masina cu 7 locuri Dodge Journey http://www.dodge.com/en/2013/journey/#

shirel attached the following image(s):
69924257.jpg

marivic
Scris: Friday, February 15, 2013 8:24 PM
Nivel

Inregistrat: 8/10/2007
Este foarte frumoasa,love love love ...sa va ajute Dumnezeu sa v-o luati,.....pt mine este de visat,....este f scumpa cry cry dar ce este mai frumos decat sa visezi(vb de minesic )
ingerash
Scris: Friday, February 15, 2013 9:33 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
Shirel idealul meu e Toyota Sienna cu 8 locuri,un fel de mini van sa putem lua si prieteni cu noi in excursii coeur
marivic
Scris: Friday, February 15, 2013 9:50 PM
Nivel

Mihaela si alegerea ta este super,.....dar am gasit ceva super,...asta ca tot veni vb de vise si as vrea sa visez ceva frumos la noapteras
http://automobiles.honda.com/odyssey/
Nu?Superthumright
Fetelor,......vreau si euuuuuuuuuuuuuuu,una mareeeeeeeeeeeeeeee ras Uffff,...cine stie,poate candva,......angel
shirel
Scris: Friday, February 15, 2013 9:55 PM
Nivel

ingerash wrote:
Shirel idealul meu e Toyota Sienna cu 8 locuri,un fel de mini van sa putem lua si prieteni cu noi in excursii coeur

Da,am vrut sa-l vedem si noi ,stiu ca este in Europa la noi inca nu a ajuns si chiar nu stiu daca va ajunge in schimb am vazut astazi si testat Toyota Verso (7 locuri)dar nu mi-a placut prea seamana cu masina mea actuala numai ca i-au fost adaugate inca scaune in bagaj.alcool
shirel
Scris: Friday, February 15, 2013 10:38 PM
Nivel

marivic wrote:
Mihaela si alegerea ta este super,.....dar am gasit ceva super,...asta ca tot veni vb de vise si as vrea sa visez ceva frumos la noapteras
http://automobiles.honda.com/odyssey/
Nu?Superthumright
Fetelor,......vreau si euuuuuuuuuuuuuuu,una mareeeeeeeeeeeeeeee ras Uffff,...cine stie,poate candva,......angel

Da,frumoasa !!Nu este la noi !uff De ce sa nu visezi ,visul cateodata poate chiar deveni realitate.ras

marivic
Scris: Friday, February 15, 2013 10:49 PM
Nivel

Stiu,Shirel,...ai dreptate,....pupici computerlove Cine stie?angel
praslea_cel_voinic
Scris: Friday, February 15, 2013 11:18 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 6/19/2009
Shirel sa fiti atenti ce an luati, interesati-va ce fel de roti merg la ea....vorbeste un patit cu un Dodge Journey....Lucurile din spate sunt cam inghesuite, cunsuma multisor. Spor la cumparaturi si sa luati decizia cea mi buna!computerlove
t-mihaela
Scris: Friday, February 15, 2013 11:53 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/20/2008
Noi defilam cu Nissan Quest,iarna cam doarme in garaj dar vara il snopim in bataie pe toate autostrazile si drumurile posibile .Comfort nota 10, rezistenta la copii turbulenti nota 10' ,consum benzina nota 10 ,spatiu nota 10 noi caram toata casa pe biata masina .Neaparat cu dvd ca la drum lung cu copii nu vrei sa inebunesti de plictis.Cel mai mult imi place spatiul ,eu merg cu picioarele pe bord,scaunele se lasa pe spate copiii dorm cand vor, uneori ma uit in spate si vad cate unul picat la datorie .Recomand .thumright
shirel
Scris: Saturday, February 16, 2013 9:45 AM
Nivel

t-mihaela wrote:
Noi defilam cu Nissan Quest,iarna cam doarme in garaj dar vara il snopim in bataie pe toate autostrazile si drumurile posibile .Comfort nota 10, rezistenta la copii turbulenti nota 10' ,consum benzina nota 10 ,spatiu nota 10 noi caram toata casa pe biata masina .Neaparat cu dvd ca la drum lung cu copii nu vrei sa inebunesti de plictis.Cel mai mult imi place spatiul ,eu merg cu picioarele pe bord,scaunele se lasa pe spate copiii dorm cand vor, uneori ma uit in spate si vad cate unul picat la datorie .Recomand .thumright

Multumesc mult ,Mihaela am stiut eu ca pot sa primesc informatii bune de la voi!pupici Pe la Nissan inca nu am ajuns, dar este pus pe lista noastra.Dupa cum bine stii iarna cu zapada noi nu prea avem si nici drumuri lungi nu prea ,cel mai lung poate fi de vreo 7 ore deci ne-ar fi potrivit.pupici computerlove Iti voi povesti cand il vedem.
shirel
Scris: Saturday, February 16, 2013 9:56 AM
Nivel

praslea_cel_voinic wrote:
Shirel sa fiti atenti ce an luati, interesati-va ce fel de roti merg la ea....vorbeste un patit cu un Dodge Journey....Lucurile din spate sunt cam inghesuite, cunsuma multisor. Spor la cumparaturi si sa luati decizia cea mi buna!computerlove

Noi ce am vazut este Dodge 2013,stim ca consuma c-am multisor si stim ca au fost ceva schimbari la ea din anii precedenti.Oricum noi cautam numai masini noi acuma deci 2013.Am vazut Mitubishi cum are Oana(kali)este super frumos dar bagaj mic si pe bancheta din spate nu imi incape scaunul de copil alaturi de scaunul de bebelus.Am mai vazut Ford Galaxy care i-a placut sotului sic ,Toyota Verso si Chevrolet Orlando care parca sunt prea inghesuite.Mai cautam ,mai avem timp.multumesc de sfaturi!pupici
ingerash
Scris: Saturday, February 16, 2013 10:16 AM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
Mihaela cam asa e si Toyota Sienna mi-ar place si Nissan Quest!Sau o masina echipata cu caravana,pentru noi e ideala,sunt spatii anume de inchiriat pentru caravana... sa mergem in locuri super sa ne rasfatam fara sa mai platim cazare hotel,masa...sa ne gatim noi ce vrem,sa facem gratare...cam asta e idealul de Irlanda.Holidays in open spacescoeur
Shirel cauta prin site-uri de vanzari masini,compari preturi
kali
Scris: Saturday, February 16, 2013 10:31 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
shirel wrote:

Noi am este 2013,stim ca consuma c-am multisor si stim ca au fost ceva schimbari la ea din anii precedenti.Oricum noi cautam numai masini noi acuma deci 2013.Am vazut Mitubishi cum are Oana(kali)este super frumos dar bagaj mic si pe bancheta din spate nu imi incape scaunul de copil alaturi de scaunul de bebelus.Am mai vazut Ford Galaxy care i-a placut sotului sic ,Toyota Verso si Chevrolet Orlando care parca sunt prea inghesuite.Mai cautam ,mai avem timp.multumesc de sfaturi!pupici

Toyota Verso nu mi-a placut. Parca e corespondentul catelului-soricar ( nici catel, nici cremwusti alcool ). Bine, cea pe care o vazusem nici nu era full-option si ma gandesc ca poate una echipata complet mi-ar fi luat ochii mai mult.

Oricum, eu am vrut o masina mai inalta, sa nu aiba " garda " jos si neaparat 4x4 ca sa nu am probleme cu accesul la casa ( e o portiune mica neasfaltata, insa e in panta si e suficient sa ne faca probleme in iernile capricioase ) si sa nu fie mini van - deocamdata, ca nu se stie ce ne rezerva viitorul, insa am vrut sa fie usor de condus/parcat.

La voi, desigur, sunt alte nevoi.

Bagajul la Mitubishi e mic - parca ti-am mai spus ca nu incape carut de bebe si cumparaturi si altele. Pe scaunele din spate merg doar inaltatoare ( noi am trecut la inaltatoare cu spatar la toti 4 copii, insa au varsta potrivita ). In vacanta vom pleca cu portbagaj-scoica ( sau cum s-o numi aia de se pune pe masina ), insa e o exceptie, ca nu facem multe vacante cu copiii intr-un an. Pentru plecari de 3-4 zile e ok, am verificat ( dar e drept ca avem copiii mari, deci si volumul bagajelor a scazut ). Chiar daca e o masina ok, nu v-o recomand voua. Noi nu avem ce sa-i reprosam; ne-am rezolvat problema locurilor individuale in masina... iarna asta nu am avut probleme sub nicio forma - si am avut zapada berechet -, vad ca si tapiteria din piele crem se pastreaza neasteptat de bine, deci am facut o alegere buna.

Spor la cautat!! Si la achizitionat!computerlove Sa ne spui si noua ce hotarati, da?

Toyota Sienna cred ca am vazut in Asia si, intr-adevar, daca despre ele e vorba, au super confort. La noi nu se gasesc, din pacate. Stiu ca imi notasem sa cautam cand ajungem in Ro., insa cum nici urma de asa ceva - decat, poate second ( deci NU ) de prin alte tari - nici nu-mi mai amintesc exact daca astea sunt cele despre care vorbeste Ingerash. Dar, totusi, inclin sa cred ca da.
shirel
Scris: Saturday, February 16, 2013 11:00 AM
Nivel

Si pe mine ma innerveaza ca intr-o tara ca Israel unde familiile sunt cu multi copii nu aduc masini gen Toyota Sienna care ar fi ideala ptr noi si aduc una de gen Toyota Verso care este fix ca a mea acuma numai ca i-au adaugat inca doua scaune in bagaj .alcool nervi dar este mai ieftina si binenteles se vinde mai repede.

Am verificat la Nissan,nici acolo nici gand de masina ca a ta Mihaela ,care se vede cat este de confortabila.Gata ma mut in Canada sau in Europa ,am gasit un motivras .Nu stiu mie imi este foarte importanta masina fiindca imi petrec chiar mult timp pe parcursul zilei pe drumuri ,adevarat calatorii scurte dar importante .De asta am si inceput din timp sa cautam ,sa ne informam si sa facem cea mai buna alegere.Multumesc de sfaturi ,imi sunt foarte importante.pupici
mamiemi
Scris: Saturday, February 16, 2013 12:54 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/3/2008
Nu am vazut Nissan-ul respectiv, imi place si Honda si Toyota.
Noi ne orientasem catre un VW Sharan, second hand, si mie mi=ar fi placut si Renault Grand Espace (consuma mai mult insa).
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.