Profil: marry90
Despre
Utilizator: marry90
Nivel: Membru
Statistici
A intrat: Saturday, February 3, 2018
Ultima vizita: Sunday, March 11, 2018 6:37 PM
Numarul de postari: 5
[0.00% din toate postarile / 0.00 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: FIV la Spitalul International Medpark din Chisinau - 4
Postat: Friday, March 2, 2018 9:46 PM
vad ca nu mai e nimeni pe aici...
Postat: Tuesday, February 27, 2018 9:49 PM
Am mari emotii... sunt deja in ziua 24 si inca nu am facut transferul...am facut analiza de estrogen si progesteron si daca sunt bune ar urma sa facem transferul in ziua 28... oare nu e prea tirziu, in mod normal chiar atunci ar trebui sa vina ciclu :( A-ti mai facut cineva din voi transferul de embrioni congelati asa de tirziu?
Postat: Thursday, February 22, 2018 12:12 AM
In a cita zi dupa ciclu se face transferul de embrioni congelati?
Postat: Saturday, February 3, 2018 7:36 PM
Sa dea Dumnezeu... Suma se achita integral cind te decizi sa inchei contractul. Sunt 2 feluri de pachete Fiv la Medpark : 50 000 MDL pachet fara medicamente, si 70 000 MDL pachetul ''totul inclus''.
Acum probabil depinde fiecare ce problema de sanatate are si ce fel de protocol urmeaza cu ce fel de medicamente, eu am calculat ce medicamente am luat in stimulare si am cautat informatie cam cit costa si mi-a esit un total aproximativ de 18 000 MDL.
Alta optiune a fost Repromedul, care pe foaie iese putin mai ieftin, insa mie personal nu mi-a placut atitudinea medicului Mosin la prima consultatie, zici ca era pe fuga totul si nimic lamurit. Nici macar nu ma intrebat de analize sau care e problema medicala si repede a sarit sa zica cit costa- 34900 Mdl pentru ciclu cu stimulare ovariana/fara medicamente si 14900 Mdl FIV pe ciclu natural fara stimulare.
Postat: Saturday, February 3, 2018 1:59 AM
Salut! Eu sint in proces acum. Am facut deja recoltarea de ovule in ianuarie, din cauza hiperstimularii am decis sa facem transferul luna urmatoare, adica acum in februarie. Pachetul FIV la medpark costa 70 000 MDL