MariaS

Profil: MariaS
Despre
Utilizator: MariaS
Nivel: Grupa mica
Nume real: Maria
Locatia Timisoara
Ocupatie:
Interese:
Sex: Femeie
Statistici
A intrat: Tuesday, April 28, 2020
Ultima vizita: Thursday, August 13, 2020 4:33 AM
Numarul de postari: 232
[0.02% din toate postarile / 2.13 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Gravidutele noastre dragi - 57
Postat: Tuesday, August 11, 2020 9:46 AM
Va multumesc fetelor DistanceKiss
Abia astept sa anunte si fetele mele ce minuni poarta în pantec Love

TTC: Feb 2020
Beta 1 : 62.5 (26.05)
Beta 2 : 170,0 (28.05)

Tratament 1 : Acid folic
Tratament 2 : Elevit 1, Aspenter 75

Postat: Monday, August 10, 2020 5:07 PM
Buna fetelor,

Astazi am fost la control sa îmi vad minunea, a fost tot cu mâine pe sus parca era la party yes, totul e bine, se dezvolta sanatos. I-am zis dr ca de când am ramas insarcinata ?i pana acum am slabit 5 kg, a zis ca atâta timp cat manac tot ce îmi trebuie nu are nici o problema cu asta.

Pentru încheiere va dau ?i voua vestea cea mare, sunt mamica pt o "boaba de cafea" a?a ne-a explicat dr ca asa puta de fetita coeur

Postat: Friday, August 7, 2020 7:11 PM
Felicitari Miha pentru voinic, ma bucur ca sunteti bine, recuperare usoara si sa va bucurati sanatosi de minunea voastra boy sarbatoare hearts

Postat: Wednesday, August 5, 2020 3:50 PM
Felicitari Freya pentru vestile minunate dar mai ales pentru baietel!DistanceKiss boy

Eu am repetat cateva analize ce le-am facut luna trecuta dar am facut si analizele pt helocobacter pt ca am avut in urma cu ceva timp si voiam sa fiu sigura ca nu s-a intors.

https://ibb.co/RSbzm3Q
https://ibb.co/MPwZpch

Pe sambata sau poate saptamana viitoare merg si eu la eco, dr zicea ca ne spune si sexul acum cand mergem, abia astept. La inceput eram ferm convinsa ca va fi fetita, acum parta simt ca e baiat NuStiu

Postat: Monday, August 3, 2020 2:19 AM
Buna fetelor,
Felicitari proaspetelor mamici ?i recuperare u?oara! newclap pupici

V-am citit din umbra pentru ca am fost prinsa cu job-ul ?i noua casuta în care ne-am mutat.

Freya am vazut ca ai întrebat de simptome ?i cum ne mai simtim, noi burticile mici, eu mai am zile când îmi e greata sau ma dor sanii, dau nu se mai simt atât de intens ca în primul trimestru.

Legat de cum ma simt pot zice ca am zile în care ma simt extraordinar dar am ?i zile în care ma doare burtica de iau 4 no spa de 40, poate îs eu paranoia cu durerea.

M-am mai apucat sa îmi fac poze la burtica de 2 sapt, dar tot am prins-o într-o poza
https://ibb.co/mDwLLWJ

Sa pup ?i va îmbra?i?ez, sa avem o saptamâna plina de lini?te ?i bucurie
pupici

Postat: Monday, July 20, 2020 8:31 PM
Freya super vesti, ma bucur pentru tine Cheek Kiss
Acum ii momentul ideal sa î?i faci ?i tu tichet ras

Postat: Sunday, July 19, 2020 1:33 PM
Felicitari Madalina! yes

Ellena eu am început sa am episoade din astea de ameteala de acum 2 sapt, cam odata la câteva zile pa?esc câte un episod scurt de ameteala, am citit pe net ca ar fi normal în monetul asta al sarcinii, dar apa ?i ceva dulce trebuie sa avem mereu la noi.

Freya eu zic sa te linistesti, totul va fi bine, chiar ?i eu eram stresata de gândul asta, dar de ieri când am fost la eco ?i am vazut cât ii de activ bebe m-am lini?tit ?i relaxat.
Mai un pic ?i ne tinem ?i noi bebeii în brate Love Cheek Kiss

Postat: Saturday, July 18, 2020 8:42 PM
Iulia13 wrote:

Felicitari pentru vestile bune, asculta de doctor si odihneste-te ca sa fie bine sa numai ai dureri coeur Daca tu e?ti bine si bebe e bine. Ce sim?i ca ar fi? Fetita sau baiat? ras

Pana acum ii o tratam ca fiind fetita, dar multa lume îmi zice ca sunt mama de baiat, deci nici eu nu ?tiu ce mai simt Hilar, important e sa fie sanatos.
O sa îl ascult pe dr, bebe ii mai important ca orice treaba.

Postat: Saturday, July 18, 2020 8:14 PM
Buna fetelor,

Astazi am fost la control, l-am vazut pe bebe. Un bebe ft activ nu a stat o secunda locului. Dr a zis ca ii un bebe sanatos care se dezvolta bine. În schimb eu trebuie sa fac repaus la pat cât mai mult, în ultimele zile cum am fost ocupata cu mutatul am facut mai mult efort decât trebuie ?i m-a cam durut burta.
Tot azi am fost sa fac ?i dublu testul, pe saptamâna viitoare vin rezultatele.
L-am întrebat de morfologie, a zis ca între 19-23 de sapt dupa ce se dezvolta toate organele.
Peste 2-3 sapt merg din nou, atunci ne zice ?i sexul, abia astept hearts
Va pun o poza cu "ardeiul iute" yes love

https://ibb.co/BKt7Gdc

Lore, georgiana felicitari pentru bebi, sa fi?i sanato?i pupici
Iulia ma bucur ca e?ti bine ?i ca bebe e bine.

Restul grabidutelor le doresc sarcini u?oare în continuare ?i bebei activi Love pupici

Subiect: Clubul aspirantelor - 81
Postat: Wednesday, July 15, 2020 7:22 AM
Andreeax wrote:

Nu vreau sa-?i dau speran?e dar eu îmi aduc aminte când a facut MariaS test. A fost negativ dupa care dupa ore bune l-a scos din gunoi ?i era o a2a liniu?a care abia se observa ?i a rezultat cu bebe. A?a ca pana când nu e ro?u....

Neata fetelor DistanceKiss

Inca va mai citesc , dar printre randuri.
App de test diana.dmn eu facusem unul ultra sensibil cand mi-a aparatut a doua liniuta mai tarziu, iar dupa 2 zile am mai facut unul ultrasensibil si a apartut dupa 1-2 min a doua liniuta, deci un pic de speranta poti sa iti pastrezi, poate chiar e ce trebuie ras

Blondyb daca ii z1 nu trebuie sa te intristezi, ai mai multe sanse luna asta Cheek Kiss

Maria chiar imi pare rau prin ce treci cu " bubitele" tale , sper ca intr-un viitor cat mai apropiat sa rasara si pe strada ta soarele Cheek Kiss

Fetelor sa nu va descurajati chiar daca se face ziua 1, vorba bunicii : "ce-i al tau ii pus deoparte", fiecare dintre noi isi va intalnii minunea cand este pregatit .

Va pup si va imbratisez, sa aveti grija de voi! Cheek Kiss grup