Maria.mmh

Profil: Maria.mmh
Despre
Utilizator: Maria.mmh
Nivel: Avansat
Nume real:
Locatia
Ocupatie:
Interese:
Sex: Femeie
Statistici
A intrat: Monday, October 21, 2019
Ultima vizita: Thursday, September 24, 2020 7:14 PM
Numarul de postari: 1,019
[0.10% din toate postarile / 2.99 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul aspirantelor - 82
Postat: Thursday, September 24, 2020 7:14 PM
carlita wrote:

Maria, ma bucur ca esti bine! Am avut multumirea ca esti bine si, ca de obicei, am zis ca nu mai umplu pagini daca n-am nimic concret de spus, dar, spre finalul postului, am zis ca e musai sa intervin, mai mult sa zic ca m-au amuzat teribil explicatiile soacra-tii .... tu iti dai seama ca ea a facut cercetari, investigatii?!? Cine stie cate i-a mai spus sotului tau si el ti-a spus numai o idee din toate cele incasate?! Eu cred ca ea altceva a vrut sa spuna, ca faci sau ai facut sex cu altii cu cine stie ce BTS care pot duce la obturarea trompelor ... sa-l faca pe sot sa te indeparteze ....
Ma mira astfel de parinti care vor sa distruga fericirea unui cuplu, mereu am senzatia ca nu-si iubesc copiii.

Da, sunt convinsa ce a vrut sa spuna ca nu o singura data i-a dat de în?eles sotului ca sunt o c***a. I-a spus sa-mi transmita ca nu vor nici sa ma duc la înmormântarea lor. Deci va închipui?i asa ceva.. Pe mine deja ma amuza, e penibil cum nasciceste tot felul de rahaturi ?i cât poate sa inventeze. I-a mai zis so?ului ca a gasit ciocolata topita în ?ifonier, ca ascundeam ciocolata acolo ?i d-aiahohot saraca...

Eu:28 ani
El:29 ani
Spermograma(febr.'20): oligoteratospermie
AMH(mai '20):10,44 ng/mL
HSG(mai'20)
-trompa dreapta: slab permeabila
-trompa stanga: nepermeabila

TTC: Mai 2019

Tratament: Metformin, Acid folic, Duphaston(z18-26)

My Ovulation Chart

Postat: Thursday, September 24, 2020 12:24 PM
Andreeax wrote:
https://ibb.co/520qnHV
De jumatate de ora ma uitam la mailul cu analizele ?i nu aveam curaj sa îl deschid! Când am deschis pagina îmi batea inima de parca Mi-ar fi ie?it din piept. Sigur ma duc sa mai repet ?i vineri!

Happy, bine ai venit ?i ?edere cât mai scurta pe aici! Î?i ?in pumnii,sa fie cu ochi?ori! majoreta

Maria, mai fa-ne un update,cum mai e?ti tu? Cum e via?a ca ?i cuplu care sta singur acum? Cheek Kiss

Ce ma bucur ca e totul bine pana acum! coeur A3a se pare ca e cu noroc pt tine firstprize
Eu sunt bine, sunt plecata cu sotul de luni, din cauza asta nici nu am mai luat temperatura, azi am luat ultima zi de progesteron dupa a?tept sa vina menstruatia.
Iar acasa.. Totul f bine. Zilele trecute am ajuns pe acasa ?i l-au chemat ai lui la ei sa stea de vb cu el, a venit f nervos acasa pt ca maica-sa i-a spus ca eu am trompele înfundate din cauza ca fac mult sex hohot hohot sau am facutNuStiu ca a cautat ea pe internet ?i a gasit. Încerc sa rad ca sa nu fac spume la gura ?i sa merg mai departe

HSG(mai'20)

My Ovulation Chart

Postat: Saturday, September 19, 2020 3:58 PM
Felicitari, Andreea. O sa vezi ca de data asta o sa fie bine iloveyou

HSG(mai'20)

My Ovulation Chart

Postat: Saturday, September 19, 2020 8:10 AM
Andreea, a?tept cu sufletul la gura rezultatul tau majoreta

HSG(mai'20)

My Ovulation Chart

Postat: Friday, September 18, 2020 9:33 PM
Irinan wrote:

Sa sti ca stiu exact despre ce vorbesti cu picioarele umflate, din pacate in sarcina prea putine lucruri poti face in privinta asta.. te consolezi cu gandul ca macar sti pt ce suferi si in curand trece
Prima foto eram insarcinata, a doua e de acum pe moment, dupa o zi de stat in picioare cu 2 copii mici, deci nu s picioarele mele slim Lol

Omg!!! what what vaaai de mine.. Cum ai facut fata cu picioarele asa umflate?!

HSG(mai'20)

My Ovulation Chart

Postat: Friday, September 18, 2020 7:19 PM
Ee.. Daca am ovulat sau nu.. Eu am deschis sticla de vinLol
https://ibb.co/wcJFVbd

HSG(mai'20)

My Ovulation Chart

Postat: Friday, September 18, 2020 5:34 PM
carlita wrote:

Tu oricum iei Duphaston, asa ca poti anticipa cat de cat cand va veni menstra. Si da, am uitat de secretii, si acolo iti trebuie un rezultat bun. Eu zic sa te programezi si, daca n-o sa poti onora programarea, suni inainte si anulezi sau ceri o reprogramare, nu cred ca ai fi singura, ca doar nu e programare de pe o luna pe alta .... Ca apoi vin sarbatorile si o sa iti ceara actualizate enele analize ... si tot asa ...

freya, multumesc! Cheek Kiss

Ehee.. Asta cu duphaston ul nu stiu ce sa zicLol asa credeam si eu, iar cm trecut, în a 6a zi de duphaston m-am pomenit ca mi-a venit desi mai aveam de luat înca 4 zile NuStiu
Sper doar sa nu îmi vina acum cât sunt în concediu ca nu sunt acasa.. vreau sa fac din analizele alea din z3

HSG(mai'20)

My Ovulation Chart

Postat: Friday, September 18, 2020 4:44 PM
carlita wrote:

Eu zic sa te programezi repede pe nov, intre timp iti faci analizele, care nu-s ieftine nici astea, mai ales daca trebuie sa faci si antiviralele. Ce poti face la stat, fa, nu sta pe ganduri! Mai ales daca stii ca te sedeaza daca e de intervenit. grup
freya, cm-ul urmator sper sa am si eu vesti de comunicat. Pana atunci, urmaresc ce faceti voi! DistanceKiss

M-am gandit ca daca ma programez, ma apuc sa mi fac analizele de secretii si etc si avand in vedere ca am avut acum 2 sapt infectia aia uriara cine stie ce imi iese , trebuie tratament, apoi refacuta analiza. Plus de asta daca ma programeaza intr-o zi cand nu trebuie? ca la mine inca e haotic cm-ul. Chiar n am habar cum pot sa procedez.

Andreea, te felicit de pe acum, insa astept cu sufletul la gura rezultatul beta. Apoi sa ma lasi sa beau apa dupa tine daca e Lol Lol Lol

HSG(mai'20)

My Ovulation Chart

Postat: Friday, September 18, 2020 3:51 PM
carlita wrote:

Mi se pare destul de mult 2.200 lei, la Iasi am platit 1,400 lei. La care mai adaugi si preanestezicele si antiviralele. Nu stiu daca merita, eu as prefera sa indur 10-15 min. Parerea mea e sa discuti cu dr, ca tu fiind cu ceva suspiciuni, s-ar putea sa-ti faca cu anestezie, sa umble ea in voie pe acolo sa vada tot ce se poate vedea.

Ma suspecteaza de uter unicorn. Vrea sa vada daca este asa sau este vre-un polip care nu a permis intrarea lichidului pe trompa la HSG.
Chiar nu stiu ce sa fac..locuri mai sunt taman in noiembrie la stat..si pana fac eu analizele sa vad daca e totul ok cine stie unde ajunge cu ele. Dar parca nici sa dau 2200 lei nu imi vine..si asa stam prost cu banii mai ales ca ne-am mutat si avem costuri in plus pale

HSG(mai'20)

My Ovulation Chart

Postat: Friday, September 18, 2020 2:53 PM
carlita wrote:

Maria, nu-ti face griji. Eu cred ca tie iti va face cu anestezie, cea exploratorie se poate face si fara anestezie, dar nu cred ca e cazul la tine. Ar trebui s-o intrebi pe dr de care tip iti va face, dar mai rar se face fara anestezie. Anestezia e totala, deci, o sa dormi putin si o sa te trezesti dupa, fericita ca ai bifat-o si pe asta. Dupa procedura, iti vor pune o perfuzie cu calmant (in cazul in care a avut de facut ceva pe acolo, gen rezectie de polip) si nu vei simti mai mult de o usoara jena. Chiar e relax fata de HSG. Cheek Kiss

Citisem pe grupul SOSI fetele care au facut la Giulesti ca au facut exploratorie fara anestezie, doar daca intalnesc ceva ce trebuie scos fac anestezie.
M-ar bate gandul sa ma duc la Embryos desi procedura e 2200lei iar la Giulesti as putea sa o fac pe trimitere, dar mi-e groaza sa nu patesc iar ca la HSG. Am ramas traumatizata de atunci cu procedurile astea. Plus de asta am inteles ca la Giulesti dureaza foarte mult sa obtii programare, ma gandesc ca la Embryos "dai un ban dar stai in fata". Conditiile altele..oricum nu pot sa mananc caramele, am ramas placut surprinsa de Giulesti avand in vedere ca e un spital de stat. Mega curat iar eu am avut noroc de o asistenta care m-a mangaiat si incurajat in timpul HSG-ului.

HSG(mai'20)

My Ovulation Chart