maria2013

Profil: maria2013
Despre
Utilizator: maria2013
Nivel: Avansat
Nume real:
Locatia Constanta
Ocupatie:
Interese:
Sex: Femeie
Statistici
A intrat: Monday, July 29, 2013
Ultima vizita: Saturday, November 28, 2020 10:52 PM
Numarul de postari: 2,467
[0.24% din toate postarile / 0.92 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul mamicilor incepatoare - 13
Postat: Saturday, November 21, 2020 6:54 PM
Buzbuchi wrote:
Va multumesc mult pentru raspunsuri, dragi mamici! Sanatate multa voua si bebicilor, in curand ma voi alatura si eu voua!computerlove

Nastere usoara! Te asteptam!

Subiect: Clubul aspirantelor - 83
Postat: Thursday, November 19, 2020 12:09 PM
Maria.mmh wrote:

Da, stiu. Am sa le iau ca atare..pana luna viitoare cand e ziua 1 si sun iar pentru programare sper sa scap de nenorocirea asta de pe fata ca nu ma mai suport de 10 luni asa..macar sa fie asta tratamentul..Poate asa prind loc si la dr mea pt histero..

Stiu ca e frustrant, dar poate e mai bine asa. Ai sanse sa prinzi loc la doctorita ta, vei fi sigura ca nu ai vreo infectie si, nu in ultimul rand, cunosc destule fete care au ramas însarcinate dupa ce au tratat diverse infectii. Poate va fi luna norocoasa, cine stie? Succes sa le rezolvi, pe rand, pe toate!

Postat: Wednesday, November 18, 2020 3:00 PM
Anitta76 wrote:
Buna mamici. Are cineva scaunul auto Coccolle Nova? Avem de gand sa il comandam si vroiam sa aflu si alte pareri. Am tot asteptat black friday sa luam unul testat dar am asteptat degeaba, preturile sunt la fel de mari.

Sora mea îl are. E foarte fain, iar nepotul sta tare bine in el. Îl avem în vedere si noi pt a doua masina.

Postat: Tuesday, November 17, 2020 10:25 PM
Mai poti intreba pe grupurile de mamici din orasul tau, pe Facebook. In general, se discuta aspectele astea acolo.

Postat: Tuesday, November 17, 2020 10:24 PM
Buzbuchi, trebuie sa te interesezi la maternitatea la care nasti, pentru ca au politici diferite. In general, am vazut ca trebuie un bagaj mic pt ATI/sala de travaliu, apoi ti se aduce bagajul mare, când mergi in salon.

Subiect: Gravidutele noastre dragi - 58
Postat: Saturday, November 14, 2020 6:51 AM
ivy wrote:
Dragi fete, acum o saptamana, cam pe la ora asta mi-am cunoscut fetita. Am nascut pe cale naturala, o minune de 3260 gr si 50 cm. Inca nu stiu sa exprim acel sentiment, cand mi-au pus-o prima oara pe piept. Probabil pt ca nu mai traisem pana atunci asa ceva si inca nu cunosc un cuvant asa maret care sa definesca momentul.

Incerc sa atasez si o poza, din primele zile acasa.

Va pup! si zambiti! tot ce e frumos abia acum urmeaza de fapt!

https://ibb.co/dfYn5Qz

Bine ai venit, fetita frumoasa! Sa iti fie viata minunata! Felicitari parintilor si recuperare usoara mamicii tale!

Postat: Thursday, November 12, 2020 12:40 PM
In plus, o folosesc si acum când alaptez, ma sprijin foarte bine pe ea. Am vazut ca sunt si huse pt a le transforma într-un fel de baby nest, dar nu am incercat.

Postat: Thursday, November 12, 2020 12:39 PM
In plus, o folosesc si acum când alaptez, ma sprijin foarte bine pe ea. Am vazut ca sunt si huse pt a le transforma într-un fel de Baby Best, dar nu am incercat.

Postat: Thursday, November 12, 2020 12:37 PM
In sarcina am avut una de pe somnart, in forma cifrei 6. Era foarte faina, dar dificil de "manevrat", când voiam sa ma întorc. In alaptare, am luat una ca in prima poza si e foarte faina! Ma refer la cea care se poate desface/lega. Asta am folosit-o si ca sa sprijin fata in ea când a crescut si a început sa stea în fund.

Postat: Wednesday, November 11, 2020 5:10 PM
Nu stiu daca rezista la orice fel de carioca. Anei i-am dat doar carioci lavabile si astfel am sters foarte usor masa cu servetele umede. Nu stiu cum se comporta la alt tip de carioci. Initial, ma uitam la masuta cu scaune Mammut, dar nu prea agreez plasticul, desi e mai practic în anumite privinte. Lemnul mi se pare mai cald. Bine, e o chestie personala, eu asa prefer si jucariile de lemn si iau de cate ori prind ocazia. Noi avem în Constanta punct de ridicare a comenzilor Ikea si e o varianta ok aceasta, caci scutim la transport.