maria2013

Profil: maria2013
Despre
Utilizator: maria2013
Nivel: Avansat
Nume real:
Locatia Constanta
Ocupatie:
Interese:
Sex: Femeie
Statistici
A intrat: Monday, July 29, 2013
Ultima vizita: Saturday, July 11, 2020 2:22 PM
Numarul de postari: 2,330
[0.23% din toate postarile / 0.92 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Gravidutele noastre dragi - 57
Postat: Friday, July 10, 2020 5:22 PM
Dxc wrote:
Fetelor voi de la cate sapt ati intrat in prenatal ??Crazy

Eu am intrat la 30s

Subiect: Clubul aspirantelor - 81
Postat: Tuesday, July 7, 2020 9:27 PM
Nu te panica! Sângerarile pot avea mai multe cauze si, de multe ori, trec rapid. Am avut si eu, la 6 si 10 saptamâni, cu sânge rosu. Pot fi urmare a implantarii, pot fi mici hematoame

Postat: Tuesday, July 7, 2020 9:22 PM
Roser, in sarcina, zona vaginala e intens vascularizata si sensibila, iar progesteronul introdus poate provoca el insusi mici leziuni. Mie mi-a recomandat medicul sa iau progesteron pastile. Din cate stiu, pe perioada sângerarilor, nu se administreaza intravaginal, ci pastile.

Subiect: Clubul mamicilor incepatoare - 13
Postat: Sunday, July 5, 2020 9:01 AM
Ana doarme doar in body maieu, sau in tricou si scutec. Nu suporta sa o învelesc, imediat scapa de orice pun pe ea.

Postat: Sunday, July 5, 2020 9:00 AM
Adina, foarte practice mi se par acestea. Ana e incantata de ele. Sigur exista si varianta pentru beietei!
https://m.nichiduta.ro/set-3-tacamuri-din-inox-40068#SEARCH

Postat: Thursday, July 2, 2020 11:50 AM
Maria.mmh wrote:
Fetelor, stiti vreuna detalii despre programul national?
Cand incepe, ce conditii are?
Tot caut si nu gasesc mai nimic sa ma dumireasca exact despre ce e vorba pale

Nu stiu din ce oras esti, dar, poate ajuta pe cineva din Constanta informatia ca aici va demara programul INFANT.

Postat: Friday, June 26, 2020 10:24 PM
alexioana wrote:
Hello fetelor , oficial sunt speriata.
Azi se pare ca e ziua rezultatelor de trombofilie . Fetele care stiti , ma ajutati si pe mine va rog ? Hands Hands Hands

https://ibb.co/BP7r25M

Cu mutatii asemanatoare am dus ff bine sarcina cu monitorizare, Aspenter si suplimente pâna în s31, când am trecut pe fraxiparine.

Postat: Monday, June 22, 2020 9:31 AM
Mgeorgiana85 wrote:

Si eu vreau pe listuta Love

Grozav! Felicitari!

Postat: Friday, June 19, 2020 11:10 PM
In primele luni de sarcina tot doamna Uscatescu m-a urmarit, dar apoi, din cauza contractiilor provocate de drumul pâna la Bucuresti, am mers in Constanta... Regret si acum!
Referitor la alaptare, asta e si grija mea cea mai mare, dar...merg pe ideea "om trai si om vedea". Momentan, chiar nu stiu ce am putea lua, astfel încât sa fie compatibil cu alaptarea...si nici la medici nu ma simt în stare sa mai merg, deocamdata..

Postat: Friday, June 19, 2020 9:40 PM
AleC wrote:

Eu am mthfr C heterozigot, factorul 13 heterozigot ?i pai homozigot. Prima sarcina am luat doar aspenter, deloc injectii, la indemnul medicului, insa am inteles ca pentru PAI ar fi nevoie totusi. Sunt pe ganduri momentan si nu stiu ce decizie sa iau.

Înca o mentiune: o mutatie poate fi activa într-o sarcina si inactiva in alta, sau invers.