Profil: mare_melisa
Despre
Utilizator: mare_melisa
Nivel: Membru
Statistici
A intrat: Thursday, June 4, 2009
Ultima vizita: Tuesday, June 25, 2013 11:35 AM
Numarul de postari: 62
[0.01% din toate postarile / 0.01 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: iubirea mea croseta
Postat: Sunday, February 3, 2013 10:10 PM
t-mihaela Fara suparare dar e urat sa vorbesti asa cu un incepator. Chiar daca a gresit nu ii spui ca e un paduche , asta denota nesimtire . Chiar daca esti veche aici pe forum nu-ti da nimeni dreptul sa-ti bati joc de o novice. Si daca tot esti veterana iti recomand sa recitesti regulamentul forumului, poate ai uitat ce scrie si trebuie sa-ti reamintesti.
Subiect: Palariute copii-2
Postat: Thursday, December 1, 2011 11:08 PM
Si voi aveti lucruri frumoase.
AM termnait cu fulgusorii si m-am apucat de niste fulgi mari care se aseaza sub pahare , sunt cadou pt cineva . Vreau sa fac 6 bucati . Am terminat 2 buc.
Subiect: Palariute copii-2
Postat: Wednesday, November 30, 2011 12:06 PM
Multumesc Dianna, din pacate /fericire am mai facut cadou din ele , am mai vandut . Dar totusi mai are . Ideea e ca in fiecare an are ceva nou , niciodata acelasi model si e clar ca nu se plictiseste. :)
Asa e m-am intors , cu o colectie . Mai am caciulite dar am zis ca e suficient pt moment. Oricum acuma am in proiect fulgi de zapata crosetati pt Brad . AM facut deja vro 7 bucati dar mai vreau sa fac si apoi sa-i apretez sa stea frumos, plus inca nu mi-am terminat ingerasul care mai trebuie si el apretat dar dupa ce termin si fulgii. :)
Subiect: Fulare crosetate
Postat: Wednesday, November 30, 2011 12:04 PM
Victoria modelul este tip Afgan l-am luat de pe youtub, acolo se explica pas cu pas . Se face pe lungime .
Sper ca te-am ajutat.
Subiect: Gentute fete
Postat: Wednesday, November 30, 2011 12:02 PM
Multumesc Mihaellas. Mai aveam pe undeva niste poze dar nu le mai gasesc.
Subiect: Manusi. tricotate sau crosetate
Postat: Wednesday, November 30, 2011 12:01 PM
Sincera sa fiu m-am inspirat de pe youtub , tipa spunea pas cu pas cum si unde sa inmultesti. Regret dar nu tare sunt buna la explicatii , eu am invatat sa fac pasii de crosetat din engleza si portugheza.
Subiect: Croitorie
Postat: Wednesday, November 30, 2011 11:59 AM
Am gasit foarte greu modelul pe net dupa ce am cautata vreo 3 zile . Initial am gasit pe youtub un altfel de model de perna si de acolo m-am pus pe cautat. Fata de perna e cusuta pe spate dupa model si cand o intorci iese in funtie de modelul pe care l-ai cusut. E destul de multa munca dar cand e gata iti dai seama ca a meritat efortul.
Subiect: Posete cusute
Postat: Wednesday, November 30, 2011 11:55 AM
Multumesc fetelor. Sa stiti ca in poza nici nu se vad asa frumoase , am fost la o nunta cu cea Mov arata foarte bine , mai ales noaptea . M-a intrebat o nuntasa de unde am luat-o si cand i-am spus ca eu am facut-o a ramas cu gura cascata :)
Subiect: Broderia
Postat: Wednesday, November 30, 2011 11:51 AM
Multumesc . E plina de greseli pt ca e prima dar pe parcurs o sa ma straduiesc sa fie si mai frumoase.
Subiect: Punct in cruce
Postat: Wednesday, November 30, 2011 11:50 AM
Multumesc fetelor. In mod normal modelul era doar pe o culoare dar eu am vrut sa fie plina de viata si am facut-o colorata :))