Mamicile din Israel
Subiectul anterior · Subiectul urmator
vaduva_carmen2003
Scris: Wednesday, January 28, 2009 3:10 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 1/28/2009
Nu stiam unde sa intru si mi-am permis sa fac alt subiect pentru ca sunt putin ingrijotata de mamicile care sunt in Israel.Sper din tot sufletul sa fiti bine sanatoase si sa se termine si la voi cu razboiu.Ciudat este ca saptamana trecuta in Bucuresti a fost un miting al ambasadei Palestiniene din Bucuresti cu ocazia acestui razboi.Acestia si-au permis sa acuze poporul Israel de omorarea copiilor ,batranilor si a femeilor din palestina.Din cate stiu eu Israel a fost de acord cu incetare acestui razboi si cu retragerea trupelor de pe teritoriul palestinian.O alta stire data de reporteri de la stiri de la noi a fost ca Palestina a continuat sa bombardeze in continoare Israelul si de aici replica acestora.Voi ce parere aveti de acest lucru.Mi-e nu mi se pare corect ca Israelul sa fie acuzat ca ei au continuat acest razboi inutul.Acuzatiile au fost grave la adresa Israelului de genocid.Spunetine ca sunteti bine
kali
Scris: Wednesday, January 28, 2009 3:14 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Asta e un subiect foaaarte delicat. Bine ca nu avem printre noi mamici de origine araba, ca s-ar fi iscat discutii.
Noi suntem pacifiste.steag Eu nu-mi permit sa comentez situatia pentru ca ma depaseste.
Cristy
Scris: Wednesday, January 28, 2009 5:23 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 1/8/2007
Sunt de acord cu Kali, nici eu, chiar daca locuiesc in Israel, prefer sa nu discut situatia din mai multe motive pupici angel

De bine, suntem bine, nu locuiim in zona afectata, multumim pentru grija angel
t-mihaela
Scris: Wednesday, January 28, 2009 6:18 PM
Nivel

Inregistrat: 6/20/2008
t-mihaela
Scris: Wednesday, January 28, 2009 6:50 PM
Nivel

vaduva_carmen2003 wrote:
Nu stiam unde sa intru si mi-am permis sa fac alt subiect pentru ca sunt putin ingrijotata de mamicile care sunt in Israel.Sper din tot sufletul sa fiti bine sanatoase si sa se termine si la voi cu razboiu.

Poti intra la "Stare de spirit" .Pentru restul nu avem topic de " Cofruntari politice" din cate stiu eu.thumleft
shirel
Scris: Wednesday, January 28, 2009 7:04 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 7/22/2007
Eu de data asta sunt considerata cu handicap.Am mutit,fetelor!ras
Eu nu discut aici politica si chiar daca as discuta nu ar ajuta la nimic,asa ca mai bine prefer sa tac.
vaduva_carmen2003
Scris: Wednesday, January 28, 2009 7:29 PM
Nivel

Buna seara la totte.In primul rand imi pare bine ca sunteti teferesi sanatoase si fericite.Cu ocazia asta va spun si eu LA MULTI ANI la toate.Sincera sa fiu nu discut despre politica si nici nu fac politica.Dar ma uitam cu cata ura spuneau ce spuneau si mai ales cuvintele fata de poprul Israel ma-u ranit foarte mult.Stiind cat de mult si-ar fi dorit vecinu meu sa mearga in tara natala si nu a mai apucat saracu.S-au legat si de faza cu holocaustu si asta ma durut.Nu mise pare corect mai ales ca acele cuvinte au fost spuse de copii nu de oameni mari sau de politicieni.Cata rautate este in lumea asta .Pacat mare pacatcry cry cry cry cry
vaduva_carmen2003
Scris: Wednesday, January 28, 2009 7:35 PM
Nivel

imi pare rau ca am adus in discutie asta dar ma afectat si primul gand a fost la voi fetelor si la bebelini vostri cu toate ca acum sunt fete mari si frumoase.Promit sa nu mai vin cu subiecte dinastea dar repet ma afectat mai ales ca stiu cum sunt evrei si ce inima mare au.
t-mihaela
Scris: Wednesday, January 28, 2009 8:14 PM
Nivel

Ce te faceai daca aveai si un vecin palestinian cu inima la fel de mare?sic
vaduva_carmen2003
Scris: Thursday, January 29, 2009 1:19 AM
Nivel

Mai nu stiu sunt mai atasata de evrei ce sa fac si nu imi plac fazele aste de tot rasul cand toata lumea da vina pe toata lumea si nimeni nu actioneaza asa cum ar fi trebuit.asta sunt eu.Stati linisti ca nu sunt rasista,sincera sa fiu tatal celei mai bune prietene ale mele este Sirian un om de nota 10.Dar despre tataitu e altceva ma invatat destule cu toate ca nu eram nepoata lui.Asta este
Cristy
Scris: Thursday, January 29, 2009 12:50 PM
Nivel

Inregistrat: 1/8/2007
Cred ca se poate inchide subiectul angel pupici
vaduva_carmen2003
Scris: Thursday, January 29, 2009 1:09 PM
Nivel

Mersi iubita.Asta e sunt si eu o fire mai panicoasa si imi fa griji pentru toata lumea dar pentru mine mai nimeni.Asa am pierdut multi prieteni pentru ca nu le pasau de o prietenie frumoasa si trainica.
vaduva_carmen2003
Scris: Thursday, January 29, 2009 1:13 PM
Nivel

Cristy o sa ai un mesaj de la mine
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.