mamica ce invata sa fie singura
Subiectul anterior · Subiectul urmator
t-mihaela
Scris: Sunday, July 11, 2010 12:55 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/20/2008
Tianapet, stiu un caz foarte bine cand o mama insarcinata a fost parasita in ultima luna ,a zburat nebunul la dracu'n praznic ,scuza-mi duritatea ras ,ea a bocit ce a bocit a vazut nitel iadul o perioada pana s-a asezat pe picioarele ei .Dupa vreo 6-7 ani a cunoscut un tip care i-a pus luna de pe cer la picioare, s-au casatorit ,a mai facut 2 copii cu respectivul si o duc binemersi,sunt o familie fericita.Ai incredere ca si tu poti fi ca ea pupici Aaa, si nebubul acum dupa 10 ani umbla sa-si caute copilul ca sa vada chipurile cum arata si daca seamana cu el hohot sa umble pana face papucii flenduri ca a pierdut trenul asta sic Hai fruntea sus ca nu e dracul asa de negru pupici
Maria & Mario
Scris: Sunday, July 11, 2010 9:35 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 2/13/2006
Eu cred ca ai primit un dar de nepretuit , doar pentru tine ! Tu si bebe sunteti cei importanti in ecuatie ! El , a pierdut si inca nici nu constientizeaza ! O sa-si planga in pumn la un moment dat !
Tu esti TOTUL pentru bebe si pentru tine. Restul nu conteaza !
Fii egoista ! Nu ii acorda mai multa importanta decat merita ! angel
Fruntea sus si mobilizzeaza-te ! Esti mai puternica decat crezi tu ! Si toate ambetele vor fi DOAR pentru tine ! angel
praslea_cel_voinic
Scris: Sunday, July 11, 2010 9:44 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 6/19/2009
t-mihaela wrote:
Tianapet, stiu un caz foarte bine cand o mama insarcinata a fost parasita in ultima luna ,a zburat nebunul la dracu'n praznic ,scuza-mi duritatea ras ,ea a bocit ce a bocit a vazut nitel iadul o perioada pana s-a asezat pe picioarele ei .Dupa vreo 6-7 ani a cunoscut un tip care i-a pus luna de pe cer la picioare, s-au casatorit ,a mai facut 2 copii cu respectivul si o duc binemersi,sunt o familie fericita.Ai incredere ca si tu poti fi ca ea pupici Aaa, si nebubul acum dupa 10 ani umbla sa-si caute copilul ca sa vada chipurile cum arata si daca seamana cu el hohot sa umble pana face papucii flenduri ca a pierdut trenul asta sic Hai fruntea sus ca nu e dracul asa de negru pupici

Mihaela computerlove computerlove pupici
Tiapanet, un copil e o minune! Cum au spus si fetele: decat cu un barbat care nu stie sa aprecieze ce are si sa isi asume responsabilitatea de a fo parinte, mai bine fara! Mai bine cu liniste sufleteasca si nu te uita la ce spun cei din jur, chiar si parintii!Pastreaza-ti demnitatea, apreciaza-te pentru ceea ce esti si mergi mai departe! Bucura-te de minunea care ti s-a dat!computerlove
TIANAPET
Scris: Tuesday, July 13, 2010 6:21 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 4/19/2010
Nu, nu depind de parinti, desi se stie ca un ajutor financiar si moral nu strica niciodata.El nu a venit inca la noi.

O sa va anunt dc se va schimba ceva....:(

Anelise
Scris: Tuesday, July 13, 2010 8:13 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/4/2008
Imi pare foarte rau pentru toata situatia, pentru suferinta si chinul tau de acum, dar sa stii ca el e un om foarte slab si tu nu trebuie sa fii asa! pupici Toate mamicile sunt puternice atunci cand vine vorba de puiutii lor. Baietelul iti va schimba tot universul din momentul in care il vei tine pentru prima data in brate. E cel mai de pret dar! Capul sus, asa cum ti-au spus si fetele! Lasa-l sa se dumireasca singur ce vrea de fapt si lasa-l sa te caute! Daca nu o va face, sa nu disperi. Stiu ca e tare usor de zis, dar nu e imposibil. Acum ti se pare foarte greu, dar sunt convinsa ca vei reusi! Trebuie! angel ... Parintii tai au reactionat cum au reactionat pentru ca probabil i-a speriat situatia. Din momentul in care va aparea micutul, vor fi topiti dupa el. Sau cel putin asa ar trebui. Nu stiu exact ce fel de relatie ai tu cu ei, dar trebuie sa iei deciziile singura si doar pentru tine si micul sufletel! Fruntea sus! pupici
TatyKS
Scris: Friday, July 16, 2010 11:10 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 3/1/2006
TIANAPET wrote:
Nu, nu depind de parinti, desi se stie ca un ajutor financiar si moral nu strica niciodata.El nu a venit inca la noi.

O sa va anunt dc se va schimba ceva....:(

Am citit tot ce ai scris si tu si fetele si sfaturile pe care ele ti le-au dat , le-as fi dat si eu.
Conosc cateva cazuri similare in care barbatul s-a speriat si a disparut cateva luni si a aparut dupa nastere si pana la urma acum sunt o familie unita si frumoasa. Un copil in viata unor oameni este o minune. Daca el nu o sa vada si nu o sa simta asa , nu e vina ta , e a lui.

Iti doresc numai bine si asteptam vesti bune de la tine.
Sarcina usoara in continuare si ai grija de minunea ta.pupici
raly
Scris: Sunday, July 18, 2010 1:03 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 12/17/2007
Am citit totul de la inceput dar din lipsa timpului nu am postat,insa fetele au zis totul.Nu e primul si nici ultimul copil care se naste/creste fara tata.Daca asa merita nu ezita,decat sa suferi tu si copilul mai bine lasa sa sufere el,cine stir poate io veni mintea la capuff Au mai fost femei carec au suferit dar in aceste momente iti gasesti putere ca sa te ridici,sanatate sa fie!Eu iti doresc mult succes!computerlove computerlove
miriam
Scris: Sunday, July 18, 2010 6:05 PM
Nivel

Inregistrat: 5/17/2009
Tianapet, cand o sa tii bb in brate nimic nu o sa ti se para de neinvins
sarcina usoara in continoare, sa-ti dea Domnul un bb sanatos !
Ana
Scris: Sunday, July 18, 2010 10:49 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 11/9/2008
miriam wrote:
Tianapet, cand o sa tii bb in brate nimic nu o sa ti se para de neinvins
sarcina usoara in continoare, sa-ti dea Domnul un bb sanatos !
subscriu la ce a scris Miriamhearts hearts
ANDREEA&BIANCA
Scris: Monday, July 19, 2010 7:09 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 6/11/2007
Sarcina usoara si sa nu iti para rau niciodata de decizia luata!
Katrina
Scris: Thursday, August 5, 2010 9:14 PM
Nivel

Inregistrat: 3/9/2010
TIANAPET, ce mai faci, esti bine?
serarg
Scris: Sunday, September 19, 2010 9:42 AM
Nivel

Inregistrat: 9/10/2010
tianapet!!!!
curaj,eu am o situatie asemanatoare
imi cresc singura baietelul si nu este usor,mai cu seama ca nu avem nici bunici,dar fiecare zi este o bucurie
Rares este ratiunea mea de-a trai!
daca ai nevoie de solutii,le vei gasi
iti stau la dispozitie ,daca te ajuta cu ceva experienta mea
nastere usoara!pupici
ellya
Scris: Monday, December 27, 2010 12:11 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
tianapet,ce mai faci?Nu ai mai dat nici un semn.Cred ca si celelalte mamici ar dori sa stie cum mai este viata ta.Mai scrie-ne.Multa sanatate.
TIANAPET
Scris: Tuesday, December 28, 2010 7:32 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 4/19/2010
Am promis ca voi scrie despre ce va fi dupa nasterea bebelusului meu. Avem deja 2 LUNI si 12 zile, locuim cu taticul, iar referitor la parintii mei suntem impacati in prezent. Asadar toate s-au rezolvat cumva pentru micut. Intr-adevar e greu de crescut un copil, poate mi-ar fi fost cumplit daca il cresteam fara sprijinul nimanui , insa nu am gresit cand am deciz sa pastram copilul.
Relatia cu taticul nu e extraordinara, a inceput sa bea pana in punctul in care minte , ma bate cand e baut. Baiatul meu urla cand i-au bataie, chiar daca nu tip. Asa ca daca pana sa fiu insarcinata in 7 luni plangeam ca imi voi creste copilul fara tata, acum am inceput sa ma gandesc tot mai serios ca nu vreau sa cresc copilul langa un tata ce prefera sa bea zilnic pana nu mai tine minte a doua zi ce s-a intamplat. Craciunul la mine a fost groaznic. Sunt zile si nopti in care nu dorm. Cand e baut stau sa am grija de mcut de frica sa nu ii faca ceva taica-su. Intr-o seara a vrut sa ii dea cu telecomanda in cap, a doua zi zicea ca nu e adevarat. Acum copilasul e micut , dar nu vreau sa realizeze ca mami e batuta de tati si sa creada ca e normal sa fie asa intr-o casa. Copilul e pe numele tatalui, insa noi nu avem actele facute. A inceput sa ne recunoasca si vizual si gangureste mult cu taica-su , dar nu stiu ce sa fac. Cu toata jena, sau ma rog cumva mie ciudat taica-su imi reproseaza zilnic ca nu mai avem viata sexuala de dinaintea nasterii.Sunt multe , multe de spus. Daca inainte sa nasc ma ajuta in casa acum nici macar un pahar nu mai spala, hainele le arunca pe oriunde, adica e totul pe dos. Cateodata baut imi spune ca pot sa plec ptr ca copilul ii ramane lui, el avand casa si ca o sa trebuiasca sa ii dau 35 % din venitul meu, pensie ptr bebelus.
Sper ca am fost coerenta...:(...Asadar imi pare rau ca am plans dupa tatal micutului. Parintii mei nu au habar de ce se intampla la noi in casa, ei cred ca totul e roz si imi iubesc copilul enorm.
serarg
Scris: Tuesday, December 28, 2010 7:52 AM
Nivel

Inregistrat: 9/10/2010
nu stiu daca am cuvinte sa te pot incuraja,pot sa-ti spun doar ca asta nu-i om si nu se va schimba...
pentru copilasul tau,iesi din aceasta relatie,chiar daca-i tatal biologic,o mama este puternica si vei gasi solutii....ai grija de tine si de bebelus....putere iti doresc si decizii intelepte!pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.