MALTA
Subiectul anterior · Subiectul urmator
marivic
Scris: Tuesday, May 26, 2009 9:29 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 8/10/2007
ELY,sa va fie de bine excursia,...care se vede de departe ce minunata a fost.Extraordinare locurile si natura;superba esti si tu,o frumoasa intre alte frumuseti ,iar Karinuta,un fotomodel in devenire.computerlove computerlove pupici pupici
Ely
Scris: Thursday, May 28, 2009 10:54 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 3/2/2006
Roxy ,Kali,KIki,Marivic va pupam cu dragpupici pupici pupici pupici pupici
Kali si mie imi este draga cu blugii stramti .
Kiki si eu am asociat-o cu o tara araba,au fost ocupati si de englezi si de spanioli,de portughezi si de arabi din cate am inteles ,ei conduc ca si englezii ,au volanul pe partea dreapta,asa ca au imprumutat de la fiecare cate ceva.
bulibuli
Scris: Thursday, May 28, 2009 11:42 PM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 3/17/2008
Superb, pozele vorbesc de la sine.... tin minte... cand eram studenta am vazut cateva poze la o colega care a vizitat Malta - inca de atunci imi doream sa o vizitez.. poate vreodata voi face calatoria aia in jurul lumii ca am o lista cam lunga de locuri de vizitat... inca nu am terminat lista din Romania dance dance

Karina e un copil atat de dulce si frumos... o comoara de fetita computerlove computerlove
Iar voi sunteti niste parinti minunati - tineri, frumosi si iubitori. O familie superba.. dance
raly
Scris: Friday, May 29, 2009 6:39 AM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 12/17/2007
Frumoasa Malta,iar tu Ely o norocoasa ca ai putut sa o vizitezi!Si iti multumim ca ai impartasit cu noi aceste minunate si superbe poze!hearts hearts hearts computerlove computerlove
marivic
Scris: Friday, December 18, 2009 6:24 PM
Nivel

Plecam si noi in MALTA,in vacanta de Paste;as vrea sa te intreb ELY,tu ai mers singura cu KARINA,sotul fiind acolo,imi mai trebuie si certificat de nastere original sa am la mine,daca copilul are pasaport individual?
Eu de abia astept sa o vizitez,caci m-a innebunit sotul meu cu poze de acolo;imi doresc sa ajung si sa imi bag picioarele in acea apa cristalina,....imi spunea sotul meu,ca vezi cum vin pestii(specii mai prietenoase)si te ,,mananca''de picioare.Arata ca un colt de RAI,...cel putin pt.mine,...
carla
Scris: Friday, December 18, 2009 6:51 PM
Nivel

Inregistrat: 2/8/2007
Superbe locuri,multumim Ely.Mor dupa cladirile vechi.
Marivic,cred ca esti emotionata la gandul calatoriei
marivic
Scris: Friday, December 18, 2009 7:20 PM
Nivel

CARLA,emotionata,e putin spus,...tremur toata,la gandul ca voi merge singura cu doi copii,mi-e foarte frica,in sensul ca nu ma descurc foarte bine cu engleza mea,si nu stiu unde sa ma duc.Va fi desigur cel putin o escala,si atunci eu de unde voi sti unde sa ma duc?sunt naucita,...e totul nou pt.mine,si nu stiu daca ma voi descurca,...cry Orice stare as avea,de abia astept!topai
carla
Scris: Friday, December 18, 2009 8:18 PM
Nivel

Inregistrat: 2/8/2007
Marivic,eu ma descurc in limba maghiara,si cand am ajuns in Budapesta singura,trebuia sa schimb garile intr- jumatate de ora,am uitat toata maghiara si am intrebat prin semnehohot
Maria & Mario
Scris: Friday, December 18, 2009 8:25 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 2/13/2006
Stai linistita ca te vei descurca de minune ! Va fi totul superb ! Ma bucur nespus pentru voi ! A venit iepurrasul deja - la voi ! newclap
Ely
Scris: Friday, December 18, 2009 9:32 PM
Nivel

Inregistrat: 3/2/2006
Bulibuyli,Raly ,Carla pupici pupici pupici pupici
Marivic super sa aveti o vacanta minunata sigur o s ava descurcati.Noi am plecat cu sotul,nu am fost singure si la dus si la venit.Mie nu mi-a cerut vreodata certificatul de nastere al copilului eu zic ca nu ai nevoie atata timp cat copii au pasapoarte.Are dreptate Carla prin semne si tot te descurci,cel mai bine este sa tii biletul la vedere si sa-l arati unui angajat al aeroportului sau la un ghiseu si sigur te vor indruma in directia dorita.O sa fie bine.thumright hearts
marivic
Scris: Friday, December 18, 2009 9:44 PM
Nivel

Va multumesc de sfaturi si de incurajari,...sunteti minunatepupici pupici pupici
CARLA,am ras cu lacrimihohot pupici computerlove
OANA,da,....ai dreptate,Craciunul mai e cum e, dar Iepurasul va fi foarte darnic,....sic si va fi ceva de vis,pt.mine,pt.copii,....cei mici.pupici computerlove
ELY,multumesc de sfaturi,o sa tin cont de elepupici computerlove
Va iubesciloveyou iloveyou iloveyou
ingerash
Scris: Friday, December 18, 2009 11:01 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
marivic,te vei descurcapupici Eu cand am venit la Vasii,am avut escala in Londra si nu prea stiam engleza,pe Vasi nu reuseam sa-l sun de pe mobil...noroc ca mi-a venit ideea cu telefonul public...si sa cer indicatii cu biletul in mana pe la receptiiras
Certificatele de nastere ar fi bine totusi sa le ai la tine,nu se stie.Vacanta de vis si drum bun sa aveti!computerlove pupici pupici pupici
marivic
Scris: Wednesday, December 23, 2009 8:32 PM
Nivel

Am si eu o intrebare pt.voi cele care ati mai zburat cu avionul.Daca aleg sa zbor cu TAROMUL,am sansa sa ma inteleg cu stewardesele si sa-mi explice unde sa ma duc si ce pasi trebuie sa urmez?Cei de la Tarom ma vor indruma?Am gasit la bilete online,sa aleg cu ce vreau sa zbor:cu TAROM SAU LUFTHANSA?Voi ce ma sfatuiti sa fac?
TeosOf
Scris: Wednesday, December 23, 2009 11:01 PM
Nivel

Inregistrat: 3/4/2008
Marivic, nu e greu deloc. S-ar putea ca de pe Otopeni sa-ti dea si celalalt bilet cu locurile din al doilea avion si nu va trebui decat sa afli poarta la care e avionul si care e afisata pe orice panou electronic de plecari. Cand aterizezi, la primul aeroport, te indrepti spre connection flights . Daca nu primesti tichet de pe Otopeni, te poti adresa oricarui operator de pe aeroportul pe care vei fi si ti-l va da de la un aparat electronic. Nici sa nu-ti faci probleme, caci e foarte usor si toti sunt foarte amabili.

Tu vei pleca cu doi copii minori? Chiar daca au pasaport, nu pot parasi Romania fara o declaratie din partea tatalui ca este de acord sa paraseasca tara. Chiar daca le vei spune ca va duceti la sotul tau, fara acea hartie nu va lasa sa iesiti din tara. Eu cand plecam cu Isabelle, aveam acea declaratie si nu mi-au cerut niciodata certificatul ei de nastere, nici atunci cand ea nu avea pasaport, cand era trecuta pe al meu.

O vacanta frumoasa va doresc si mult succes!computerlove computerlove
marivic
Scris: Thursday, December 24, 2009 6:33 PM
Nivel

Multumesc din suflet TEO pt informatii,sunt foarte utile pt.mine.Si da,am acea declaratie data la notariat care am facut-o pe o perioada de 1 an calendaristic sa-i pot scoate in orice rtara care este in UE.yesyes yes
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.