Ma enerveaza - 10

Options Ma enerveaza - 10
Subiectul anterior · Subiectul urmator
marivic
Postat: Monday, March 3, 2014 2:52 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13439
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
Stiu,Taty.....am jucat si eu cand era Robingo....dar ma saturasem sa tot iau bilete si am renuntat....speram si eu asa ca prostul,na......Unora le pica pleasca....poate ,poate dar n-a fost ras asa ca mi-am luat gandul.....Bye2
fdianamaria
Postat: Saturday, March 8, 2014 11:13 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/17/2006
Postari: 4933
Locatia: in jurul Aradului...
Pe mine ma enerveaza indiferenta oamenilor si rautatea care e din ce in ce mai mare parca. Din cauza ca nu mai sunt in stare sa umblu kilometrii (cum as dori eu), merg cu tranvaiul cand e nevoie. Si de fiecare data am parte de o portie de nervi, sa-mi mearga bine ziua. Cu burta la gura (cum imi zicea o vecina :))) incerc sa stau jos de fiecare data...recunosc ca mi-e greu acum mai mult decat la celelalte sarcini. Si aproape de fiecare data lumea ma impinge sau rad si li se rupe ca am un bebe mic in burtica pe care trebuie sa-l protejez. Niciodata nu se ridica nimeni sa ma lase sa stau jos !! Si nu ma refer la batrani, care e evident ca trebuie sa stea.
Asta ca sa nu zic de cei care stranuta sau tusesc efectiv in fata ta, fara cel mai mic gest de protectie.
Odata, zilele trecute, dupa ce era sa cad pe scari in timp ce urcam in tranvai (am cazut in patru labe si m-am ridicat de bara) pentru ca un batran mai in puteri m-a impins sa-si faca loc si m-a injurat ca ma bag in fata lui, desi eram la rand sa urc, o doamna in etate ma intreaba razand de ce nu strig tare ca sunt gravida, sa stie lumea. Am inghitit in sec si am tras un zambet...chiar vreau sa cred ca a glumit :(
Ce frumoasa e lumea in care traim !!!
monica irimia
Postat: Saturday, March 8, 2014 2:20 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 7/3/2010
Postari: 1948
Diana, imi pare rau si te inteleg. Cheek Kiss
TatyKS
Postat: Saturday, March 8, 2014 3:08 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Diana, te inteleg am patit si eu la fel cu ambele sarcini uff

Aseara am fost iar la film , aglomeratie mare ... numai merg nicioadata in week-end NuImiPasa .
Merg si eu la cinema de zeci de ani dar, ce am vazut aseara nu mi-a venit sa cred ... langa mine niste tarani, ca nu am cum sa le zic , venise-ra cu punga de cipsuri de acasa si cu seminte Crazy ... asa ceeeva . Numai zic ca tot filmul au comentat non stop " Doamne cred ca erau prima oara la film " si cand au plecat au lasat super mizerie , nimic nu au luat sa arunce civilizat la cos Bye2 .
Si noi care ziceam ca noi, generatiile astea o sa schimbam ceva , ca suntem mai educati ... nicio sansa, nu cu asa specimene.

marivic
Postat: Saturday, March 8, 2014 3:38 PM

Diana,imi pare rau....no comment....uff
Stare de nervi...
banghead Si eu cu baietii la restaurant....Din 3 restaurante la nici unul nu am putut intra : Erau rezervat,inchis si plin....Asa ca am trecut pe la o pizzarie ,am cumparat 3 pizza si ne-am intors acasa tunete toanerele
shirel
Postat: Saturday, March 8, 2014 4:33 PM

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11807
Locatia: israel
Daaaa nici nu ma mira nimic cred ca mai trebuiesc cateva generatii sa treaca ca sa schimbe ceva .Ce pacat ca traim intr-o asa o lume fiindca asteai c-am peste tot.
bereea
Postat: Sunday, March 9, 2014 8:00 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22766
Diana, din pacate, nesimtirea infloreste in loc sa dispara.

Mioara, imi pare rau, dar trebuia sa te gandesti ca ai nevoie de rezervare.

Eu nu sunt nervoasa, dar sunt scarbita rau de tot. Am iesit la pranz la restaurant si langa noi era o alta masa cu romani. Aveau un copil de vreun anisor -mergea singurel- iar mama lui facea o chestie le care nu credeam ca o sa o mai vad vreodata: baga mancarea in gura, o mesteca, o imbiba bine cu salva ei , cu bacteriile si mai stiu eu ce avea prin gura , apoi o scotea cu mana si o indesa in gura copilului. Mi s-a intors efectiv stomacul pe dos. Si o facea in loc public!stop
marivic
Postat: Sunday, March 9, 2014 8:48 AM

Berre,anul trecut am fost cu Adi si cu cumatra mea si erau restaurantele goale uff Am luat masa in liniste si chiar ama scultat si muzica la vremea pranzului uff Ehhh,asta e....invatatura de minte!sic
Daaa,scarbos...te cred,te inteleg.....Faci ce faci,cum vrei in intimitatea casei tale dar intr-un loc public,....naspa....Un pupic sa treaca stareaCheek Kiss DistanceKiss ...Asa-s unii oameni,...nu toti ras
TatyKS
Postat: Sunday, March 9, 2014 11:31 AM

Mari, imi pare rau dar cu siguranta v-ati bucurat de pizza si ati petrecut frumos impreuna .hearts

Bere, ai mare dreptate ... sarcul copilNuImiPasa
Cristy
Postat: Sunday, March 9, 2014 2:01 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/8/2007
Postari: 6843
Locatia: Israel
Diana imi pare rau sa aud ca asa este comportamnetul in tranvaiuri, sincera m-am deplasat un am fara masina si mi-a fost foarte greu, incearca poate sa vezi daca vreo vecina/vecin care au masina si se potrivesc cu orele sa poti ajunge acasa...
Eu am gasit pe cineva la lucru care locuia aproape si calatoream impreuna la lucru si inapoi.

Mari Cheek Kiss sa iti treaca oful...

Bereea cam neplacut, putei sa ii atragi atentia ca se vede si este scarbos ce face....

Taty - filmele in weekend sunt pline de oameni. Si la noi vineri seara este plin de tineret si fac galagie, urla, tipa, comenteaza in timpul filmului, de mult nu mai merg in weekenduri la filme.
Iar despre mizerie.... inca nu am vazut multi israelieni sa isi duca la cos "mizeriile" care le lasa dupa ei, si toti se uita la mine ca la un extraterestru ca imi adun gunoiul dupa mine...
sousourel
Postat: Sunday, March 9, 2014 2:34 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Un lucru e cert, daca nu ne protejezi tu, altii nu o vor face...Diana, imi pare rau ca ai trecut prin astfel de experiente.uff

Mari, Taty, Bereea, un pupici mare sa mai treaca nerviihearts
marivic
Postat: Sunday, March 9, 2014 3:35 PM

Va multumesc,tuturor Cheek Kiss Cheek Kiss Cheek Kiss iloveyou
bereea
Postat: Monday, March 10, 2014 9:03 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22766
Mari, super scarbos, dar nu numai faptul ca o facea intr-un restauran.Nu credeam ca cu atata informatie cata exista mai sunt mami care folosesc aceasta practica.

Cristy, daca ii vdeai cum erau imbracati si cum se comportau (ma si mir ca erau intr-un restaurant)iti dadeai seama ca mai bine nu-ti pui mintea.

Sousourel, pup si tie
TatyKS
Postat: Monday, March 10, 2014 12:45 PM

Cristy, deci nu doar la noi .NuImiPasa. Off tineretul asta si nu numai ... bataus
kali
Postat: Monday, March 10, 2014 1:03 PM

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14377
Deci: venit c.m... probleme de dimineata cu florile comandate, umblat de bezmetica prin oras ca numai nu mi se aliniau planetele si agatat masina de tre' schimbata portiera. Superba zi, ce sa zic?!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed