Ma enerveaza - 10

Options Ma enerveaza - 10
Subiectul anterior · Subiectul urmator
endy
Postat: Saturday, December 7, 2013 5:27 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 6/8/2010
Postari: 2562
Locatia: tara mea orasul meu de munte
Mihaela toti se dau mari sa faca economie la toate ! si eu tricotam intr-o zi si cum era innorat am aprins becul si...... a zis ca ,,consum,, Asta e ,nu-l baga in seama ! Cheek Kiss
Anelise
Postat: Friday, January 24, 2014 2:34 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
Locatia: Ro
Eu - plina de nervi. Nu avem curent de la 11 si cica mai dureaza pana la 18. Am fost si la primarie, m-am certat si cu astia de la e-on de doua ori in telefon pentru ca niciodata nu anunta cumva aceste lucruri... Offf.
bereea
Postat: Friday, January 24, 2014 3:05 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22766
Off, Liz....Cheek Kiss
kali
Postat: Friday, January 24, 2014 3:08 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14377
Anelise wrote:
Eu - plina de nervi. Nu avem curent de la 11 si cica mai dureaza pana la 18. Am fost si la primarie, m-am certat si cu astia de la e-on de doua ori in telefon pentru ca niciodata nu anunta cumva aceste lucruri... Offf.

Imi pare rau.
Si noi am avut ieri intrerupt curentul la birou de la 8-16.alcool Deci...Buddy1 hainoroc
shirel
Postat: Friday, January 24, 2014 3:19 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11807
Locatia: israel
Eu astazi din greseala am descoperit ceva de am ramas blocata cu toate ca stiam despre toata povestea am vazut si cate minciuna si nedreptate i s-a facut acestei persoane .Daca era in fatza mea respectivul cred ca il strangeam de gat.Bine totusi ca stiu ca este acum totul in regula.Vai nici nu stim nou cateodata ce sarpe incalzim la san.pale uff
TatyKS
Postat: Saturday, January 25, 2014 8:50 AM

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Se intampla cateodata de la cine nu te astepti .
Un week-end placut fetelor. La noi ninge , s-a depus ...este frumos frumos , cel putin acumpupici .
bereea
Postat: Monday, January 27, 2014 7:49 PM

De data asta chiar m-am enervat.Cautam ieri pe cineva pe facebook si dau de o fosta colega de clasa.Imi sar in ochii studiile false pe care si le afiseaza fara rusine.Si nu e singura! Mai stiu cateva persoane care mint cu nerusinare cand vine vorba de pregatirea scolara si de nr. limbilor straine vorbite!Au impresia ca impresioneaza pe cineva? Cata nerusinare!
kali
Postat: Monday, January 27, 2014 7:59 PM

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14377
Bereea, mama, asa cum nu le ajuta pe ele cu nimic, nu te afecteaza nici pe tine. Asta inseamna ca au frustrari in legatura cu persoana lor si ca vor sa para ce nu sunt. Compatimesc asemenea persoane.
bereea
Postat: Monday, January 27, 2014 8:01 PM

Da, si eu...doar ca una in particular ma deranjeaza teribil.O chestiune mai veche.
monica irimia
Postat: Monday, January 27, 2014 9:10 PM

Intrat: 7/3/2010
Postari: 1948
kali wrote:
Bereea, mama, asa cum nu le ajuta pe ele cu nimic, nu te afecteaza nici pe tine. Asta inseamna ca au frustrari in legatura cu persoana lor si ca vor sa para ce nu sunt. Compatimesc asemenea persoane.

Subscriu!

Pe mine ma enerveaza faptul ca scolile sunt inchise si maine. Nu inteleg de ce, nu-i nenorocire afara. Stam la o aruncatura de bat de scoala, zapada nu-i cat casa si a trebuit sa gasesc o solutie rapida la ce voi face cu copilul cateva ore.
Katrina
Postat: Monday, January 27, 2014 10:39 PM

Intrat: 3/9/2010
Postari: 3455
Locatia: alaturi de primele mele iubiri
Eu de dimineata sunt angry angry angry .
A nins in sfarsit si la noi,a nins destul de mult,dar linistit ,doar cu cateva reprize de viscol usor,nici nu-i foarte frig ,o frumusete de vreme.
Iritarea mea nu are ,sau ...are legatura indirecta cu vremea.
Provine de la veciinii mei care au magazin si cand curata zapada de langa cladire o lasa in mijlocul strazii blocand-o.
De cand au cumparat ei magazinul de langa mine ,de vreo 12 ani ,la fiecare zapada aceeasi problema."Daca tii neaparat sa iesi cu masina fa-ti partie ca n-oi curata eu toata strada".Noi facem partie cat tine proprietatea noastra si inca a unui vecin(adica cca 50m) care foloseste alta iesire (vecinii din fata nu ne ajuta pentru ca ei nu au masini si n-au nevoie decat de o cararuie),dar sa facem tot noi si in dreptul magazinului e prea de tot . Dimineata abia a iesit sotul cu masina ,iar in seara asta a trebuit sa imprastiem zapada si abia a putut trece.In fiecare an ne-am certat pe tema asta ,acum nici nu le-am mai spus nimic .Sper totusi ca maine sa curate zapada , mai ales ca inca mai ninge.
TatyKS
Postat: Tuesday, January 28, 2014 9:20 AM

monica irimia wrote:

Pe mine ma enerveaza faptul ca scolile sunt inchise si maine. Nu inteleg de ce, nu-i nenorocire afara. Stam la o aruncatura de bat de scoala, zapada nu-i cat casa si a trebuit sa gasesc o solutie rapida la ce voi face cu copilul cateva ore.

Subscriu ... mai ales ca este si sfarsitul semestrului si trebuie incheiate situatiile scolare.

Katrina, cei cu magazin sunt obligati , daca nu o fac suna la primarie si primesc amenda.
Katrina
Postat: Tuesday, January 28, 2014 7:46 PM

Intrat: 3/9/2010
Postari: 3455
Locatia: alaturi de primele mele iubiri
S-a mai depus in cusul noptii inca 8-10 cm de zapada .N-au curatat nici azi strada .Am avut noroc ca a trecut o dubita in cursul diminetii si a mai tasat un pic zapada de am putut circula , desi cu greu.

Taty,La primarie degeaba fac reclamatie ca proprietarul magazinului e consilier si nu se amendeaza intre ei. De maine suntem iar sub cod galben de viscol ,pana joi dupa pranz , nu se tin nici cursuri si sincer mi-e groaza de ce ne asteapta .
TatyKS
Postat: Wednesday, January 29, 2014 9:20 AM

Am iesit aseara la cumparaturi si m-am cam enervat . In acelasi timp m-au durut ochii what (ca in fiecare an) la vederea maldarelor de zapada pe care autoritatile nu le-au luat . Acum a inceput iar sa ninga guns .
Numai pot cu nesimtirea primarilor, care au in buzunare jumatate din banii dati firmelor de dezapazire closedtopic ... daca era altfel ii obliga sa iasa la curatat strazile, parcarile de maldarele pe care oamenii singurei le-au facut sa-si scoata masinile ...

Stiu ca scriu degeaba aici , stiu ca si voi simtiti la fel si mai stiu ca si ei stiu ca noi stim si o fac cu asa nesimtire an de an. closedtopic
bereea
Postat: Wednesday, January 29, 2014 9:27 AM

Fetele, imi pare rau de neplacerile create de zapadaCheek Kiss
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed