Ma enerveaza - 10

Options Ma enerveaza - 10
Subiectul anterior · Subiectul urmator
t-mihaela
Postat: Friday, March 4, 2016 7:05 AM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5142
Donez una bucata Kaze .Gripat.rambo Am nervii facuti franjuribox2
Ana
Postat: Friday, March 4, 2016 8:43 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
Multa sanatate lui Kaze, Mihaela!!computerlove
kali
Postat: Friday, March 4, 2016 9:07 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14377
Lol Lol
Sanatate!
bereea
Postat: Friday, March 4, 2016 9:10 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22766
shirel wrote:

Ale succes si daca ai ajuns pana acolo inseamna ca este pentru ca o meriti!!Noi ne vom gandi la tine si-ti vom tine pumnii nu tare ras doar asa putin ca sa reusesti!!Asteptam vesti bune.
Bereea nu tot timpul trebuie sa se implice profesoarea ,eu cred ca ea are mare incredere in Ale si stie ce capacitate mintala are nu cred ca vrea sa o streseze prea tare ...incearca sa vezi chestia asta ca ceva pozitiv.Succes!!majoreta computerlove

Multumim, Shirel! Deja vorbim de un alt nivel decat matematica invatata la clasa, dar...vedem !
kali
Postat: Friday, March 4, 2016 9:14 AM

Bereea, succes Alessandrei!! Poate asa e sistemul acolo... nu lucreaza suplimentar cu copiii?!
bereea
Postat: Friday, March 4, 2016 9:16 AM

kali wrote:
Bereea, succes Alessandrei!! Poate asa e sistemul acolo... nu lucreaza suplimentar cu copiii?!

Multumesc, Kali! Nu, nu lucreaza absolut deloc suplimentar.
kali
Postat: Friday, March 4, 2016 9:43 AM

Pai atunci cred ca nu-i nimic iesit din comun pentru profesoara, ca face parte din normalitate si ca - probabil - nici nu si-a pus problema de lucru suplimentar.
sousourel
Postat: Friday, March 4, 2016 9:46 AM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Fetele computerlove

Si eu m-am enervat putin, cumva la timpul trecutras la subiectul "cum se schimba regulile in timpul jocului" si copilul trebuie sa treaca prin dezamgiri, ca deh...asa e in viata?Thumb down
Cris-DL
Postat: Friday, March 4, 2016 11:44 AM

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6849
Locatia: over the rainbow
bereea wrote:

Nu, nu lucreaza absolut deloc suplimentar.

Nici in particular?
Sa stii ca nici la noi doamna de mate nu a lucrat suplimentar decat intr-o zi si la gramada (sunt mai multi din clasa la olimpiada), in rest se considera ca sunt pregatiti, sau se pregatesc in particular dupa cum doresc parintii. Deea merge la pregatire la alt profesor, o data/saptamana sa lucreze special pentru olimpiada, unde normal ca nu-i nivel de clasa, sa aprofundeze...
Ma gandesc ca la voi, putea (daca vroia) doamna sa lucreze cu ea, fiind si singura participanta, daca am inteles bine... oricum, se va descurca Ale, poate pe asta se bazeaza si doamna!
Mult succes!!

Miha, Lol Lol se vaita non stop, asa-i?!
Sou, computerlove
bereea
Postat: Friday, March 4, 2016 11:50 AM

Cris, aici nu se obisnuieste sa dai ore in particular, decat daca copilul are mari probleme la scoala.Oricum timp nu mai este, pentru ca e sambata viitore.

SousourelCheek Kiss
Cris-DL
Postat: Friday, March 4, 2016 12:16 PM

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6849
Locatia: over the rainbow
bereea wrote:
Cris, aici nu se obisnuieste sa dai ore in particular, decat daca copilul are mari probleme la scoala.

Da, se lucreaza cand copilul are lipsuri, dar si cand copilul vrea performanta. Cum altfel ar face fata concursurilor, unde nivelul de dificultate este ridicat, mult peste ceea ce li se preda la clasa... e ciudat!
bereea
Postat: Friday, March 4, 2016 3:59 PM

Cris-DL wrote:

Da, se lucreaza cand copilul are lipsuri, dar si cand copilul vrea performanta. Cum altfel ar face fata concursurilor, unde nivelul de dificultate este ridicat, mult peste ceea ce li se preda la clasa... e ciudat!

Nu spra se omoara ei cu concursurile, Ale a participat pentru ca a dorit ea, pentru la anul ne mai gandim insa ...As putea sa o ajut eu la matematica , dar au metode atat de diferite de a studia incat ma tem sa nu o incurc.Inca n-am reusit sa pricep cum fac ei impartirele,de exemplu, total diferit de noialcool
shirel
Postat: Sunday, March 6, 2016 4:20 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11807
Locatia: israel
Si la noi este la fel dar se merge tare mult pe chestia de inciraja copilul la unele concursuri fara a trebui pregatit deci sa-si verifice el cunostiintzele si sa aiba parte de o alta experientza decat a scolii lui.La noi sunt tot asa de asta Eden a reusit sa fie aleasa sa mearga o data pe zi la facultatea celor mari in alt oras si nu merge in ziua aceea la scoala ei...sa invetze altceva si sa guste din noi experientze ca pe viitor sa fie obisnuita.Este o experientza ceea ce va face Ale si nu este asa considera ca o olimpiada in Romania asa de serioasa ma refer(sper sa nu gresesc Bereea)cu toate ca un copil bun care sa spunem din diferite motive emotive nu ajunge la un rezultat care sa-l multumeasca pe el poate fi foarte dezamagit si poate cobara in jos...depinde mult de copil si de felul in care priveste lucrurile.Sunt sigura ca nu este cazul lui Ale ..succes si sunt sigura ca vei dovedi cat de desteapta esti.majoreta majoreta
t-mihaela
Postat: Sunday, March 6, 2016 5:16 PM

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5142
Nici la noi nu face nimeni suplimentar cu nimeni .Prof nu-si pierd vremea cu asta si nici nu sunt obligati/platiti sa o faca.Ai copil dotat, sa-ti traisca.O data pe an se da o testare pentru a depista superdotatii si astia sunt trimisi la programe speciale sau sar clasele.In rest, daca nu e superdotat ci doar vrea concursuri , esti parinte te priveste.
Ideea ar fi ...de ce sa lucreze prof in special cu copilul tau ,dar cum ramane cu al meu...timpul dedicat clasei e acelasi si nu e corect sa favorizezi pe nimeni.Nu face bine nici psihic in colectiv diferentele astea .Numai acasa tin minte invatatoarea ii pupa pe copiii"olimpici" si eu am fost printre pupati,acum condamn practica asta.Ba colac peste pupaza,pe cei slabi ii muta in fundul clasei,asta era abuz pe fatza.Toti copiii au dreptul la timpul si atentia profesoarei in mod EGAL.salut Scoala e publica ,profesorii sunt platiti din buzunarul public al meu si al tuturor.Nu doar parintii de olimpici cotizeaza la scoli ci toti .Daca scoala publica nu te satisface exista scoli particulare.thumleft Nici pe mine nu ma incanta scolile publice dar atat imi permit.sic
bereea
Postat: Monday, March 7, 2016 9:05 AM

shirel wrote:
Si la noi este la fel dar se merge tare mult pe chestia de inciraja copilul la unele concursuri fara a trebui pregatit deci sa-si verifice el cunostiintzele si sa aiba parte de o alta experientza decat a scolii lui.La noi sunt tot asa de asta Eden a reusit sa fie aleasa sa mearga o data pe zi la facultatea celor mari in alt oras si nu merge in ziua aceea la scoala ei...sa invetze altceva si sa guste din noi experientze ca pe viitor sa fie obisnuita.Este o experientza ceea ce va face Ale si nu este asa considera ca o olimpiada in Romania asa de serioasa ma refer(sper sa nu gresesc Bereea)cu toate ca un copil bun care sa spunem din diferite motive emotive nu ajunge la un rezultat care sa-l multumeasca pe el poate fi foarte dezamagit si poate cobara in jos...depinde mult de copil si de felul in care priveste lucrurile.Sunt sigura ca nu este cazul lui Ale ..succes si sunt sigura ca vei dovedi cat de desteapta esti.majoreta majoreta

Shirel, nu stiu daca este sau nu ca in Romania, este un concurs in care conteaza si in cat timp reusesti sa rezolvi toate problemele.Daca va reusi sa treaca mai departe, va merge in finala la Milano, iar cele internationale sunt la Paris. Deci, visam...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed