Ma enerveaza - 10

Options Ma enerveaza - 10
Subiectul anterior · Subiectul urmator
t-mihaela
Postat: Saturday, October 12, 2013 4:55 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5142
Ma enerveaza turele de 8 ore.Eu muncesc part time pentru asta am aplicat ca sa am timp de familie si copiiNuImiPasa
bereea
Postat: Tuesday, October 15, 2013 9:59 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22766
fdianamaria wrote:

Schimba destinatia. Celor care iti raspund cu rau intoarcele spatele pur si simplu si trateaza-i cu indiferenta. Nici macar nu are rost sa-ti mananci energia explicandu-le cu ce gresesc. Gaseste alti oameni care nu te-au dezamagist inca si da-le lor o sansa. S-ar putea sa ai surprize!! Cheek Kiss

Exact asta am sa fac: le intorc definitv spatele (mai ales ca si azi dimineata m-a enervat cu un raspuns cel putin tampit la o intrebare fara dublu sens)Eu am de a face cu putini romani aici, cred ca ma las lipsita .

Ana, binele se face celui care stie sa aprecieze ( in sensul ca nu-ti rapunde cu rau dupa ). iar eu m-am cam saturat de mincinosi, interesati, egoisti si altii la fel.
Marisa
Postat: Tuesday, October 15, 2013 10:29 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 7/25/2013
Postari: 175
Locatia: Wonderland (Romania)
Ma enerveaza soacra, am crezut ca daca se muta o sa fim linistiti... suntem putin mai linistiti, dar de fiecare data cand apare incepe sa fac totul numai pe dos (da dovada de o prostie inimaginabila si grav este ca ea considera ca e normal ceea ce face sau spune) sau incepe sa isi dea cu parerea sau sa comenteze cand defapt nimanui nu-i pasa ce crede. box2
aurishta
Postat: Tuesday, October 15, 2013 10:38 AM

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5532
Locatia: Bucuresti
De boala asta sufera majoritatea soacrelor!ras A mea nici dupa mai mult de 20 de ani nu a inteles ca niciodata nu o sa facem ce spune ea pentru simplul motiv ca avem mentalitati fundamental deosebite!
miriam
Postat: Thursday, October 24, 2013 6:17 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4989
Locatia: bh
Pe mine ma enerveaza ragadele de-mi vine sa urlubanghead
Dau cu creme si tot nu vor sa pleceangry
bereea
Postat: Friday, December 6, 2013 9:34 AM

Ma "enerveaza"ras de nu mai pot femeile care pot umbla 10 ore pe zi pe tocuri fara sa lesine de durerea picioarelor! Eu de ce nu pot?
kali
Postat: Friday, December 6, 2013 9:38 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14377
bereea wrote:
Ma "enerveaza"ras de nu mai pot femeile care pot umbla 10 ore pe zi pe tocuri fara sa lesine de durerea picioarelor! Eu de ce nu pot?

Chiar crezi? Eu umblu cu tocuri aproape in fiecare zi si ma seaca durerile de picioare. Am si zis-o: sunt campioana la achizitionat incaltaminte incomoda pentru ca, la mine, criteriul suprem e cel estetic.
Insa toate cunostintele mele care poarta tocuri si-au asumat durerile si au invatat sa le tolereze.

Cand nu mai pot, trec la ghete, balerini, etc... fara toc. Pentru pauza.
bereea
Postat: Friday, December 6, 2013 9:41 AM

Dar macar rezisti! Eu nu.Ma descalt si gata,si cum nu e frumos sa te descalti nu-mi pun tocuri decat daca stau mult asezata si ma deplasez cu masina.Daca am de stat in picioare sau d emers pe jos renunt din start.
kali
Postat: Friday, December 6, 2013 9:45 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14377
Da, e drept ca ma deplasez 90% cu masina si ca stau la birou, dar de condus, conduc desculta - bine, cand nu e frig afara - pentru ca se strica tocurile.alcool
aurishta
Postat: Friday, December 6, 2013 10:40 AM

Pe mine ma enerveaza sintagma: "Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul" pentru ca se adevereste mereu si mereu. Trebuia sa ajung cu Simona la cardiologie si, cu toate ca am fost deja programata de cateva ori, m-am lovit de o piedica de necrezut:"Aaaa, este copil? Pai noi nu consultam copii, doar adulti" La spitalul de copii mi s-a spus, bineinteles, dupa ce am asteptat vreo doua ore: " Ne pare rau, dar nu mai avem voie sa consultam pacienti neinternati" si nici nu s-au priceput sa ma indrume undeva, unde sa pot sa o fac. In final.....tot la "interventii" particulare am ajuns....asta este....ma intreb ce s-ar fi intamplat daca locuiam in provincieBye2
carla
Postat: Friday, December 6, 2013 4:55 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/8/2007
Postari: 14165
Ei bine in provincie eu n-am probleme de genul asta.Eu ma gandesc invers ce s-ar intampla daca as sta in Bucuresti si n-as cunoaste pe aproape toata lumea ca si aici(am doctori colegi,prieteni o gramada),in Cluj cand am fost iar am patit la fel,fara pile si cadouri am fost primitiu si tratati imediat
t-mihaela
Postat: Friday, December 6, 2013 10:19 PM

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5142
Consoarta mea e in criza "Hagi Tudose" .Daca nu mai sunt online inseamna ca fac economie la curentLol
marivic
Postat: Saturday, December 7, 2013 10:17 AM

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13439
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
De coma esti Miha hohot hohot hohot Cheek Kiss
shirel
Postat: Saturday, December 7, 2013 11:48 AM

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11807
Locatia: israel
Miha,ce comic Big Laugh Big Laugh !!

Eu nu am intrat pe aici din lipsa de timp dar nu ma pot abtine sa nu povestesc despre ce nervii a putut sa-mi faca o cretina la Ambasada Romana din Israel.alcool bataus box2 toanerele tunete nervi duel .Yohanan si-a luat o zi libera ca sa pot pleca in Tel Aviv singura si sa fac certificatul de nastere a lui Tahel.mi-am pregatit toate actele ,am mai verificat si pe site nefiind binenteles la primul certificat dar hai am zis poate s-a mai schimbat ceva .Am completat toate formulare care erau online de tiparit si am ajuns cu dosarul complet la doamna domnisoara respectiva care nu prea avea chef de munca dupa doua familii care au fost inaintea mea.
'Nu dragutza ai nevoie si de o adeverintza de la sotz ca este de acord ca fetitza sa primeasca cetatenie romana .Ok am inteles si eram pregatita sa ma retrag dar ea a continuat "Si stii ceva tu vei vrea vreodata sa le faci pasapoarte copiilor si nu vei putea fiindca copii au doua nume de familie si va fi o problema ca nu au numai numele tau care esti cetatean "si care este concluzia "sa schimb acuma numele la totii copii "Daaa ar fi foarte indicat"
Ma crede-ti ca imi venea sa ajung pe partea aialalta a ghiseului si sa o iau la bataie."Nu dar noi avem in Romania alte legi "imi spune cu dispretz "cum adica nu sunt in Romania copii cu doua nume care au pasaport ?ce prostie este asta .In fine ca sa o faca pe desteapta cheama inca o functionara care spre marea mea surprindere i spune "nu-i nimic eu am mai facut multe pasapoarte asa cu doua nume este Ok.
Daaaaaa?Multumesc frumos si ptr ce toata aceasta discutie eu am veit numai sa fac certificat de nastere nicidecum pasapoarte la copii.Ce a vrut sa-mi demonstreze cat este ea de priceputa si cunoaste legile statului roman.
Am iesit cu asa un gust amar de acolo si cu asa niste dracii ca m-am dus si mi-am facut o gramada de cumparaturi frumoase ptr sufletelul meu .M-am razbunat si eu in felul meu.thumleft fool
C-am asa arata Romania in afara si chiar ma doare taaare cum ajung asa niste specimene sa lucreze intr-un ambasada .Rusineee .
aurishta
Postat: Saturday, December 7, 2013 12:56 PM

Hilar Deci spiritul functionarului roman isi intinde aripile si pe alte meleaguri....Hilar
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed