m-am indragostit
Subiectul anterior · Subiectul urmator
himmelen
Scris: Friday, December 24, 2010 9:27 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
drunken am deja pe cineva de aproape 6 ani (prima iubire). am intalnit un tip amuzant, copilaros dar responsabil, dragut si mi s-au cam aprins calcaiele dupa el. nu e un aventurier din cate mi-am dat seama. e mai mare cu 11 ani decat mine dar nu arata mult mai in varsta. e genul de barbat pe care mi l-am dorit. dar sunt foarte confuza...mai mereu mi-e gandul la el si asta ma rascoleste. cand ne vedem, tachinari si restu dar nu nimic mai mult pt. ca nu am dus discutia mai departe. spuneti-mi voi ati avut asa ceva? ce e de facut?
roxanik
Scris: Friday, December 24, 2010 9:35 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 8/11/2010
himmelen wrote:
drunken am deja pe cineva de aproape 6 ani (prima iubire). am intalnit un tip amuzant, copilaros dar responsabil, dragut si mi s-au cam aprins calcaiele dupa el. nu e un aventurier din cate mi-am dat seama. e mai mare cu 11 ani decat mine dar nu arata mult mai in varsta. e genul de barbat pe care mi l-am dorit. dar sunt foarte confuza...mai mereu mi-e gandul la el si asta ma rascoleste. cand ne vedem, tachinari si restu dar nu nimic mai mult pt. ca nu am dus discutia mai departe. spuneti-mi voi ati avut asa ceva? ce e de facut?

Buna, mai intai... te rog sa imi zici cati ani ai tu, si cati ani are iubitul tau. Iar sfatul meu este sa incerci sa discuti cu el despre acest aspect, spune-i ce ai pe inima si poate astfel gasiti o "cheie" de rezolvare a situatiei.
himmelen
Scris: Friday, December 24, 2010 9:42 PM

pai nu sunt chiar tinerica, am 25 de ani. iubitul meu are aceeasi varsta cu mine. ma ingrijoreaza faptul ca mi-am pus problema de a fi cu altcineva dar asta simt si nu pot sa neg. stiu, ar trebui sa decid singura dupa ce imi pun problema pe toate partile..iti dai seama ca dupa 6 ani nu prea poti sa vii cu idei de genu nu ne potrivim. nu stiu ce mi s-a intamplat cry
nu e foarte placut sa discuti asa ceva cu necunoscuti dar crede-ma sunt foarte confuza. multumesc pt. ca ma "asculti"
mikaela
Scris: Saturday, December 25, 2010 7:17 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 8/11/2010
Personal cred ca fiind impreuna de mult timp cu prietenul tau, a intervenit o oarecare obisnuinta si ar trebui incercat sa improspatati relatia. Eu zic sa nu dai vrabia din mana pe cioara de pe gard...Atat timp cat iubitul tau te trateaza ca pe o printesa si te iubeste iar sentimentele sunt reciproce nu are rost sa-i dai cu piciorul iar mai tarziu sa regreti. Pe de alta parte, daca nu-ti mai iubesti prietenul si chiar daca relatia e destul de comfortabila, nu are rost sa stai si sa pierzi "trenul". Numai tu poti decide ce e in sufletelul tau iar daca nu esti sigura de sentimentele tale, luati o pauza...stati separati o vreme, spune-i ca ai nevoie sa-ti limpezesti gandurile pentru un timp si ca ai nevoie de distanta si-l vei cauta cand ai gasit raspunsurile. Dar in cazul asta, fiind in "pauza" si prietenul tau poate intalni pe cine vrea...Varsta nu conteaza cand e vorba de iubire, chiar daca uneori poti intampina prejudecati din partea altora, ignora-le si urmeaza-ti inima si constiinta...

"ma ingrijoreaza faptul ca mi-am pus problema de a fi cu altcineva dar asta simt si nu pot sa neg. stiu, ar trebui sa decid singura dupa ce imi pun problema pe toate partile..iti dai seama ca dupa 6 ani nu prea poti sa vii cu idei de genu nu ne potrivim. nu stiu ce mi s-a intamplat"

Daca esti sigura ca nu treci printr-o perioada de plictis, e posibil ca sentimentele tale sa se fi schimbat...Daca nu te vezi cu el pentru restul vietii, inseamna ca nu-l mai iubesti...Poti sa-i si spui ca vrei sa te simti "libera", sa cunosti alte persoane, daca crezi ca el poate accepta brutalitatea sinceritatii. Noul venit in viata ta e posibil sa fie tipul la care visezi, dar poate fi si altcineva...Cred ca nu esti sigura de o relatie cu tipul la care visezi iar aceasta nesiguranta te face de fapt si de drept sa fii precauta cu relatia actuala. Daca l-ai iubi enorm pe actualul, chiar si visand la altul, ti-ar fi fost usor sa gasesti raspunsul...Visarea e normala, chiar daca exista iubire, oricine are fantezii de diferite tipuri, deci nu te simti vinovata ca ai fantezii, ca-ti umbla hormonii si ti se ridica nivelul de adrenalina cand ti se pare cineva atragatorsic
t-mihaela
Scris: Monday, December 27, 2010 8:47 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/20/2008
Ba chiar poti veni peste 6 ani cu replica :"nu ne potrivim de ce nu?"Multe iubiri de adolescenta nu mai merg cand cuplul trece la maturitate,lucrurile se skimba, viata ii duce in directii cam opuse.Eu zic sa-ti urmezi innima, exista un motiv pentru care nu te-ai casatorit cu iubirea din tinerete...Nu esti casatorita, nu ai copii ce te retine?POti sa-i spui iubirii din tinerete sa-ti dea o pauza de respiro sa-ti asezi gandurile .
madanuta
Scris: Monday, December 27, 2010 10:11 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/26/2007
Eu sunt genul care despic firul in patru si apoi dau sfaturi in astfel de cazuri. Cred ca in viata ai sa intalnesti intotdeauna barbati mai frumosi, mai atenti, mai veseli, mai ...cum vrei tu, si culmea, apar chiar in momente in care relatia cu sotul(prietenul) scartaie. Parerea mea e ca trebuie sa lasi pasarelele sa treaca, nu sa le lasi sa-si faca cuib. Acum, ce sa zic, eu vorbesc din prisma femeii casatorite, nu stiu ce planuri ai cu prietenul tau. Numai bine!
kali
Scris: Monday, December 27, 2010 10:29 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
madanuta wrote:
Eu sunt genul care despic firul in patru si apoi dau sfaturi in astfel de cazuri. Cred ca in viata ai sa intalnesti intotdeauna barbati mai frumosi, mai atenti, mai veseli, mai ...cum vrei tu, si culmea, apar chiar in momente in care relatia cu sotul(prietenul) scartaie. Parerea mea e ca trebuie sa lasi pasarelele sa treaca, nu sa le lasi sa-si faca cuib. Acum, ce sa zic, eu vorbesc din prisma femeii casatorite, nu stiu ce planuri ai cu prietenul tau. Numai bine!

De acord!
Depinde cat de serioasa e relatia actuala, cum s-a pus problema viitorului, cum e partenerul tau (daca-l consideri potrivit pentru a-ti fi sot si tata copiilor)... sunt multe aspecte de luat in considerare. Toate relatiile au urcusuri si coborasuri (dragostea nu e constanta de-a lungul vietii) si nu e solutia ideala sa te arunci in bratele altuia la fiecare moment de criza.sorry Cum zicea si Mikaela, nu da cioara din mana pe vrabia de pe gard, mai ales ca vrabioiul poate fi intr-un anumit fel doar in aparenta (plus ca nu gandesti tocmai cu capul cand o iau hormonii raznasic). Pe celalalt il cunosti si poti aprecia daca e sau nu persoana potrivita, care e gradul de satisfactie a relatiei... chestii din astea.
Oameni perfecti nu exista, deci tu trebuie sa ai grija sa nu alergi dupa o himera... altfel risti sa ramai singura sau sa ajungi intr-o relatie nefericita, acceptata- la un moment dat- ca solutie de compromis-.
E greu sa dai si sa primesti sfaturi pe forum, ca nimeni nu cunoaste situatia reala, insa nu e corect fata de iubitul tau sa iei singura o astfel de decizie. Discutand faci mai mult bine, crede-ma...
Maria & Mario
Scris: Tuesday, December 28, 2010 6:31 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 2/13/2006
Intreb si eu : la 26 de ani nu vine cu " bagaj " domnul tau ? Ca sincera sa fiu ori e divortat si cu copii deja ori sincer e ceva in neregula cu el ! Ca toti cei buni , cuceritori , glumeti etc .... cum il descrii tu , mare lucru sa nu fie ori luati , ori promishi ! ras
Eu zic sa nu te arunci asa cu capul inainte ! Nu e usor sa gasesti pe cineva zilele astea care sa nu viseze cai verzi pe pereti ! sorry
Despre intentiile noii ispite nu zici nimic. El ce " zice "?
Oricum, tu esti tanara ! Poate ca cel sortit nici nu l-ai intalnit pana acum ..... angel
himmelen
Scris: Wednesday, December 29, 2010 4:31 PM

Maria & Mario wrote:
Intreb si eu : la 26 de ani nu vine cu " bagaj " domnul tau ? Ca sincera sa fiu ori e divortat si cu copii deja ori sincer e ceva in neregula cu el ! Ca toti cei buni , cuceritori , glumeti etc .... cum il descrii tu , mare lucru sa nu fie ori luati , ori promishi ! ras
Eu zic sa nu te arunci asa cu capul inainte ! Nu e usor sa gasesti pe cineva zilele astea care sa nu viseze cai verzi pe pereti ! sorry
Despre intentiile noii ispite nu zici nimic. El ce " zice "?
Oricum, tu esti tanara ! Poate ca cel sortit nici nu l-ai intalnit pana acum ..... angel

Are 36. nu am apucat sa il cunosc f. bine. cred ca hormonii sunt de vina cum spuneti voi :D ori faptul ca e mai mare decat mine si am ce sa invat.
am avut o discutie cu pr. meu si prima oara a reactionat f. urat pt. ca eu nu am stiut sa ii spun ce ma durea de fapt. dupa 3 zile de pauza i-am cerut sa ne vedem si sa stabilim cum facem pt. ca eu nu mai puteam, trebuia sa stiu cum ramane cu noi. am revazut amandoi unele lucrurui si acum eu cred ca suntem pe calea cea buna...sper sa treaca aceasta per. de criza pt. noi doi si sa ne fie la fel de bine ca inainte.
ne-am adus aminte amandoi de clipele frumoase dar si de momentele grele prin care am trecut si numai noi stim cum le-am depasit. cred ca fost pur si simplu o criza de cuplu..eram amandoi nemultumiti de ceva dar nu mai comunicam atat de bine.

as vrea sa uit acum de tipu' ala insa ne vedem foarte des..pe la serv; usor-usor imi revin eu. trebuie!

mai departe pt. ca toul sa mearga bine trebuie sa ne indeplinim amandoi angajamentele (desi am renuntat dcel putin la promisiuni pt. a nu ne dezamagi pe viitor), sa tinem cont in tot ce facem unul fata de celalalt, sa ne respectam si mai presus de toate sa ne iubim love1

cine stie, peste ani poate am sa revin sa va spun ca avem si bebelusi :018:

pupici si multumesc pt. faptul ca ati fost alaturi de mine computerlove
Paula15Paulik
Scris: Sunday, March 11, 2012 1:34 AM

Eu nu imi pot explica ceva...Prima data spuneai k el e mai mare ca tine cu 11 ani.Apoi ai spus k are aceeasi varsta cu tine.hohot(Cum vine asta?scratch )

Deabea in ultimul comentariu zici k el are 36 de ani...noi ce sa mai credem?oare
Ana
Scris: Sunday, March 11, 2012 10:23 AM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 11/9/2008
Se pare ca e suspendata asa ca nu are cine sa ne mai lamureascaras
Paula15Paulik
Scris: Sunday, March 11, 2012 3:21 PM

Ana wrote:
Se pare ca e suspendata asa ca nu are cine sa ne mai lamureascaras

Pacatsic
gabyta
Scris: Sunday, March 11, 2012 4:03 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/20/2011
Paula15Paulik wrote:
Eu nu imi pot explica ceva...Prima data spuneai k el e mai mare ca tine cu 11 ani.Apoi ai spus k are aceeasi varsta cu tine.hohot(Cum vine asta?scratch )

Deabea in ultimul comentariu zici k el are 36 de ani...noi ce sa mai credem?oare

Fata a explicat bine inca din prima postare ca are o relatie cu prietenul de 6 ani ,,,si pe alcineva care e mai mare cu 11 ani,,,,asa reiese din cele scrise.Dar se pare ca toate sau oprit aici .coeur
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.