M-am hotarat: luni, 24 iulie, il voi intarca pe Tudor
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Kiki
Scris: Monday, July 31, 2006 3:10 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
g_nicoleta2000 wrote:
Asa-i Kiki, daca scade treptat cantitatea de laptic supt dispare foarte usor lactatia fara pastile. Eu sper sa am acelasi succes ca si tine; tine-mi pumnii!sic

S-a facut!cool
Miri
Scris: Monday, July 31, 2006 10:17 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/26/2006
Si eu am insistat inca o saptamina ca Sara sa sugas,desi ea isi manifesta clar refuzul de a mai papa laptic de la mami!banghead
In consecinta,chiar daca o puneam la san,nu sugea sau sugea foarte putin,dar asa s-a diminuat lactatia si nu am avut probleme deloc!nu

Mult succes,Nico, cind va fi sa fie...pupici
monique
Scris: Tuesday, August 1, 2006 12:21 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/15/2006
Alina, tare mult ma bucur sa aud ca sunteti bine!
Eu una, pt mine, nu-mi fac probleme: am fost nevoita de 2 ori cate o saptamana sa intrerup alaptatul, si, daca in prima zi imi pocneau sanii, din a 2-a zi se calmau... a treia deja lapticul nu se mai producea aproape deloc. De mare ajutor mi-a fost atunci pompita electrica pe care mi-a trimis-o Nicoleta... chiar nu stiu cum m-as fi descurcat fara ea... Un alt factor cred f important a fost si alimentatia mea de somalez din acele zile:supa strecurata si iaurt...
Asa ca, dupa ce am revenit acasa si domnisoara mea m-a tzocait ore in sir, a revenit lapticul rapid...sic
Astfel stand lucrurile, marea mea problema va fi Alexandra, pt ca adora sa bea laptic, oricand, la orice ora, cat de mult se poate, si in orice pozitie...
Alina
Scris: Tuesday, August 1, 2006 1:22 PM
Nivel

Inregistrat: 3/27/2006
Va eram datoare cu niste poze: iata-le.

stele_pe_cer
Scris: Tuesday, August 1, 2006 1:27 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/13/2006
Bravooooooooooooo, Alina!Ce bine iti sta alaturi de cei 2 ingerasi ai taipupici !Dar parca nu razi cu prea mare poftaoare ...mai asteptam o poaza din care sa se vada de la o posta ca esti 100% fericitapupici !Adica cu gura pana la urekiras!Fara sa te prefacinu !
Alina
Scris: Tuesday, August 1, 2006 1:27 PM
Nivel

stele_pe_cer wrote:
Bravooooooooooooo, Alina!Ce bine iti sta alaturi de cei 2 ingerasi ai taipupici !Dar parca nu razi cu prea mare poftaoare ...mai asteptam o poaza din care sa se vada de la o posta ca esti 100% fericitapupici !Adica cu gura pana la urekiras!Fara sa te prefacinu !

OK, ia sa mai caut, am vreo 50, poate gasesc una. Imi pare rau, dar una in care sa rad cu gura pana la urechi nu am, next time, sic
Kiki
Scris: Tuesday, August 1, 2006 1:30 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Faine poze....yes
stele_pe_cer
Scris: Tuesday, August 1, 2006 1:42 PM
Nivel

Alina wrote:

OK, ia sa mai caut, am vreo 50, poate gasesc una. Imi pare rau, dau una in care sa rad cu gura pana la urechi nu am, next time, sic

nu nu nu n-ai inteles:solicitam o poza in care sa razi cu gura pana la ureki, dar recenta, de zilele astea, de cand esti putin tristuta, asa, ca o confirmare ca esti pe drumul cel bun, catre revenirea la normal!
g_nicoleta2000
Scris: Tuesday, August 1, 2006 1:57 PM
Nivel

Ce copii fericiti a facut Miri. Bravo tie dragutza!pupici
Alina
Scris: Tuesday, August 1, 2006 2:35 PM
Nivel

stele_pe_cer wrote:
nu nu nu n-ai inteles:solicitam o poza in care sa razi cu gura pana la ureki, dar recenta, de zilele astea, de cand esti putin tristuta, asa, ca o confirmare ca esti pe drumul cel bun, catre revenirea la normal!

Ba da, am inteles, dar chiar nu am una in care sa rad atat de tare, decente oricum sunt toate, caci eram in vizita la cineva si ...
In ceea ce priveste tristetea, acum mi-e mult mai bine, daca il vad pe Tudor ca e bine, cu siguranta sunt si eu.
Multumesc pentru griji, pupici pupici
stele_pe_cer
Scris: Tuesday, August 1, 2006 3:11 PM
Nivel

Alina wrote:

Ba da, am inteles, dar chiar nu am una in care sa rad atat de tare, decente oricum sunt toate, caci eram in vizita la cineva si ...
In ceea ce priveste tristetea, acum mi-e mult mai bine, daca il vad pe Tudor ca e bine, cu siguranta sunt si eu.
Multumesc pentru griji, pupici pupici

Daca spui cu mana pe inima ca va e bine la amandoi, atunci nu mai e cazul de dovadahohot !Te credemsic !Ma bucur mult ca Tudor a trecut usor peste hopul asta!Imi amintesc ce furtuna era in sufletul meu cand l-am intarcat pe Matei, si el nu era decar un ghemotoc pe atunci, si asa mult m-am consumat...
Miri
Scris: Tuesday, August 1, 2006 3:23 PM
Nivel

Inregistrat: 2/26/2006
g_nicoleta2000 wrote:
Ce copii fericiti a facut Miri. Bravo tie dragutza!pupici

Multumesc,Nico!pupici
Sa o stapineasca fericiti si la cit mai multe balaceli!
Alina
Scris: Tuesday, August 1, 2006 3:28 PM
Nivel

stele_pe_cer wrote:

Daca spui cu mana pe inima ca va e bine la amandoi, atunci nu mai e cazul de dovadahohot !Te credemsic !Ma bucur mult ca Tudor a trecut usor peste hopul asta!

Da, se pare ca Tudor a trecut usor si momentul dificil il depasesc si eu. sic

Miri wrote:
Sa o stapineasca fericiti si la cit mai multe balaceli!

Multumesc, pupici
codruta
Scris: Tuesday, August 1, 2006 7:05 PM
Nivel

m-am abtinut si n-am scris pana acum la topicul asta ca sa nu te descurajez, Alina, dar acum va felicit cand vad ca sunteti fericiti. Sincer, la inceput mi-au dat lacrimile cand vedeam pozele cu Tude si ma gandeam ca l-ai taiat de la portia de tzitzi, care-i face asa de fericiti pe puiutii nostri. Pe de alta parte, eram constienta ca odata si odata tot trebuie sa trecem si prin momentele astea.
felicitari inca odata, Alina. Eu nu cred ca as fi fost asa puternica si cred ca as fi dat inapoi.
Sa fiti sanatosiflowers
Alina
Scris: Tuesday, August 1, 2006 8:22 PM
Nivel

codruta wrote:
m-am abtinut si n-am scris pana acum la topicul asta ca sa nu te descurajez, Alina, dar acum va felicit cand vad ca sunteti fericiti. Sincer, la inceput mi-au dat lacrimile cand vedeam pozele cu Tude si ma gandeam ca l-ai taiat de la portia de tzitzi, care-i face asa de fericiti pe puiutii nostri. Pe de alta parte, eram constienta ca odata si odata tot trebuie sa trecem si prin momentele astea.
felicitari inca odata, Alina. Eu nu cred ca as fi fost asa puternica si cred ca as fi dat inapoi.
Sa fiti sanatosiflowers

Multumesc mult de tot, da, intr-adevar am fost puternica, dar si cat am plans si cat de rau mi-a parut, offffffffffff.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.