Profil: loredana lore
Despre
Utilizator: loredana lore
Nivel: Membru
Statistici
A intrat: Tuesday, February 12, 2013
Ultima vizita: Tuesday, February 12, 2013 10:29 PM
Numarul de postari: 1
[0.00% din toate postarile / 0.00 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Sarcina extrauterina, operatie, prevenire
Postat: Tuesday, February 12, 2013 10:23 PM
Buna ma numesc Loredana si din pacate uita-ma-s si eu pe aci....am trecut si eu tot prin aceasta experieta a unei sarcini extrauterine...este groaznic ca in momentul in care iti doresti un copil,facand anumite tratamente pt a ramane insarcinata,ajungi sa se intample dar din pacate nu este dusa pana la capat....pe data de 13 decembrie am constatat ca am ramas insarcinata,pe data de 17 decembrie am fost la doctor,confirmandu-mi sarcina,dar in acel moment mi-am dat seama ca ceva nu este in regula,ptr ca ezita si nu ii venea sa creada ca am ramas insarcinata prea repede,adica la scurt timp dupa ce imi facuse poza la trompe...cam in jurul datei de 27 decembrie au inceput durerile de ovar stang si mijloc... am incercat sa ameliorez durerea luand no-spa,pana urma sa merg pe data de 3-4 ianuarie din nou la control...din pacate in data de 30 decembrie am avut crize prea mari ajungand la urgente...doctorul la care mergeam eu era plecat in concediu si operatia mi-a facut-o doctorita de garda,care nu ma lasat nici macar sa ma dezmeticesc,ca deja eram pe masa de operatie...Sincer am avut si eu aceeasi problema ca voi,nu mi sa adus la cunostinta ce anume mi-au facut,nici macar faptul ca mi sa exterpat trompa....In schimb am aut noroc ca la scoaterea atelor am ajuns la doctorul meu ginecolog....Dansul a fost singurul care mi-a explicat situatia mea....Sarcina nu am putut sa o duc la capat din cauza neglijentei mele,ptr ca acum cativa anisori in urma am avut o raceala puternica la ovarul stang....nu am tratat-o la timp si din aceasta cauza trompa nu a putut lucra si sa produs incidentu...In schimb doctorul mi-a garantat ca voi aea copiii,fara nici un fel de problema...la iesirea din spital mi s-au dat niste antibiotice,iar acum iau anticonceptionale yaz....Ce va pot sfatui,femeile care sunt in aceasta situatie,sa aveti incredere in dz,ca vom aduce pana la urma un prunc la sanul nostru,si inca ceva...Schimbati doctorii ginecologi pana in momentul ce-l gasiti pe cel bun care va poate lamurii in orice problema legata de organismul dvs....Eu am schimbat cel putin 5 doctori din diferite judete,acum ii multumesc doctorului meu,chiar daca sa intamplat acest necaz...Sanatate multa,si aveti grija de voi...Cu respect Loredana....